Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

GMINA BORZYTUCHOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415031
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415031/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 15:40
Lokalizacja
Borzytuchom, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b4dd5950-6fd6-4afb-9cbc-4831204140ef
Identyfikator
8421663541
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415031 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA BORZYTUCHOM

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979482

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 56

1.4.2.) Miejscowość: Borzytuchom

1.4.3.) Kod pocztowy: 77-141

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@borzytuchom.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.borzytuchom.ibip.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4dd5950-6fd6-4afb-9cbc-4831204140ef

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415031

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00504017

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 6.3. Infrastruktura społeczna.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom", obejmującej budowę budynku dysponującego 7 mieszkaniami wspomaganymi i 1 mieszkaniem treningowym wraz z zagospodarowaniem terenu (działka nr 3/7, obręb Osieki, gmina Borzytuchom). Budynek będzie obiektem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi (parter + poddasze) w całości podpiwniczonym, według załączonego OPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

130 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 221184658

4.3.3.) Ulica: Sychty

4.3.4.) Miejscowość: Bytów

4.3.5.) Kod pocztowy: 77-100

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 144894 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00611870/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Podstawę zawarcia niniejszego Aneksu stanowi art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dopuszczający zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania, których łączna wartość jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy w przypadku zamówień na usługi i nie powoduje zmiany ogólnego charakteru umowy.

Niniejszy Aneks nie stanowi udzielenia nowego zamówienia, lecz rozszerzenie zakresu rzeczowego usługi objętej Umową — w granicach jej ogólnego charakteru, tj. usługi polegającej na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla przedmiotowej inwestycji.

Podstawę faktyczną i wartościową niniejszego Aneksu stanowi protokół uzgodnień zawarty między Stronami w dniu 21 stycznia 2026 r., poprzedzony zawiadomieniem Zamawiającego znak OR.272.5.2025.RZ z dnia 7 stycznia 2026 r. oraz odpowiedzią Wykonawcy zawierającą szczegółową wycenę i harmonogram z dnia 14 stycznia 2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom", obejmującej budowę budynku dysponującego 7 mieszkaniami wspomaganymi i 1 mieszkaniem treningowym wraz z zagospodarowaniem terenu (działki zlokalizowane w obrębie Osieki, gmina Borzytuchom). Budynek będzie obiektem z dwiema kondygnacjami nadziemnymi (parter + poddasze) w całości podpiwniczonym, według załączonego OPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Dokumentacja zawierać będzie projekt oświetlenia zewnętrznego terenu oraz dostosowanie projektu do wymogów miejsca ukrycia.

5.4.6.) Wartość zmiany: 14304,90

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 159198,90 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi