Dostawa, instalacja oraz uruchomienie rozwiązań teletechnicznych i aplikacyjnych w ramach realizacji projektu pn. „Wzrost poziomu dojrzałości cyfrowej SPZOZ w Wieluniu”

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W WIELUNIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415134
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415134/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 18:33
Lokalizacja
Wieluń, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0268ec5a-2029-4359-bbdf-eb178713bda6
Identyfikator
8321789610
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatycznePakiety oprogramowania do wymiany danychUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi konfiguracji oprogramowaniaSerwery siecioweSerwery komputeroweNadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)Urządzenia siecioweRutery siecioweSzkolenie pracownikówUsługi w zakresie oprogramowaniaUsługi doradcze w zakresie integracji oprogramowaniaUsługi doradcze w zakresie integrowania urządzeń komputerowych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415134 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa, instalacja oraz uruchomienie rozwiązań teletechnicznych i aplikacyjnych w ramach realizacji projektu pn. „Wzrost poziomu dojrzałości cyfrowej SPZOZ w Wieluniu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W WIELUNIU

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000310143

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Szpitalna 16

1.4.2.) Miejscowość: Wieluń

1.4.3.) Kod pocztowy: 98-300

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpital-wielun.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-wielun.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0268ec5a-2029-4359-bbdf-eb178713bda6

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415134

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 193008-2026

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa, instalacja oraz uruchomienie rozwiązań teletechnicznych i aplikacyjnych w ramach realizacji projektu pn. „Wzrost poziomu dojrzałości cyfrowej SPZOZ w Wieluniu”

Umowa dla części nr 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Dostawa oraz wdrożenie sprzętu i oprogramowania systemowego

3.9.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

48516000-8 - Pakiety oprogramowania do wymiany danych

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

48821000-9 - Serwery sieciowe

48822000-6 - Serwery komputerowe

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32413100-2 - Rutery sieciowe

79632000-3 - Szkolenie pracowników

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72227000-2 - Usługi doradcze w zakresie integracji oprogramowania

72228000-9 - Usługi doradcze w zakresie integrowania urządzeń komputerowych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

60 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Suntar Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8731003891

4.3.4.) Miejscowość: Tarnów

4.3.5.) Kod pocztowy: 33-100

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2664770,40 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 319559-2026

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-05

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wnioskiem z dnia 3 lipca 2026 r. Wykonawca zwrócił się z prośbą o przedłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy do dnia 15 lipca 2026 r.
W toku realizacji projektu pn. „Wzrost poziomu dojrzałości cyfrowej SPZOZ w Wieluniu”, finansowanego ze środków zewnętrznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Zamawiający wnioskował o zmianę harmonogramu realizacji Projektu przez wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięcia maksymalnie do 15 lipca 2026 r. i uzyskał akceptację Ministerstwa Zdrowia na powyższą zmianę.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „Wykonawca zobowiązuje się wykonać Przedmiot Umowy w terminie 71 dni od dnia podpisania umowy" zastępując dotychczasowe brzmienie: „Wykonawca zobowiązuje się wykonać Przedmiot Umowy w terminie 60 dni od dnia podpisania umowy"

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wnioskiem z dnia 15 lipca 2026 r. Wykonawca zwrócił się z prośbą o dalsze przedłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy do 5 sierpnia 2026 r.
W trakcie projektu pn. „Wzrost poziomu dojrzałości cyfrowej SPZOZ w Wieluniu”, finansowanego ze środków zewnętrznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” , Zamawiający w dniu 15 lipca 2026 r. złożył wniosek o zmianę harmonogramu realizacji Projektu przez wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięcia maksymalnie do 7 sierpnia 2026 r. a w dniu 28 lipca 2026 r. Ministerstwo Zdrowia wyraziło akceptację dla tej zmiany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 6 ust. 1 Umowy, w brzmieniu ustalonym Aneksem nr 1, otrzymuje brzmienie: „Wykonawca zobowiązuje się wykonać Przedmiot Umowy do dnia 5 sierpnia 2026 r.”

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2664770,40 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy