Remont zabytkowego ogrodzenia Cmentarza Centralnego w Szczecinie - etap II - część III (od słupka nr 50 do słupka nr 68)
Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415239
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415239/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 07:38
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7eb4f395-ddbc-462f-83a0-3af57cf0b2ad
- Identyfikator
- 8510309410
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415239 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont zabytkowego ogrodzenia Cmentarza Centralnego w Szczecinie - etap II - część III (od słupka nr 50 do słupka nr 68)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Ku Słońcu 125A
1.4.2.) Miejscowość: Szczecin
1.4.3.) Kod pocztowy: 71-080
1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: klaudia.szuba@zuk.szczecin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zuk.szczecin.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7eb4f395-ddbc-462f-83a0-3af57cf0b2ad
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415239
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00245707
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont zabytkowego ogrodzenia Cmentarza Centralnego w Szczecinie - etap II - część III (od słupka nr 50 do słupka nr 68)
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia – opisany w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ - obejmuje między innymi:
1) rozbiórkę fragmentów istniejącego ogrodzenia cmentarza od słupka o numerze 68 do słupka o numerze 50,
2) rozbiórkę nawierzchni chodnikowych, bitumicznych i podbudowy w celu przebudowy ogrodzenia,
3) wykonanie niezbędnych prac ziemnych wraz z makroniwelacją terenu i zagęszczeniem zasypów,
4) wykonanie prac związanych z izolacją poziomą i pionową ścian fundamentowych i cokołu ogrodzenia,
5) wykonanie remontu elementów ceglanych i kamiennych ogrodzenia,
6) wykonanie remontu elementów metalowych przęseł ogrodzenia,
7) impregnację elementów ceglanych po wykonanych pracach remontowych,
8) wycinkę drzew i krzewów kolidujących z realizacją prac wraz z opracowaniem opinii ornitologicznej oraz jeśli zajdzie taka potrzeba - uzyskanie niezbędnej zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na wycinkę drzew,
9) odtworzenie nawierzchni zielonych wraz nawiezieniem niezbędnej ilości ziemi urodzajnej i wyrównaniem terenu,
10) odtworzenie nawierzchni i podbudowy, po wykonanych pracach przebudowy ogrodzenia,
11) wykonanie prac związanych z wykonaniem gospodarki drzewostanem oraz ochrony drzewostanu w procesie inwestycyjnym,
12) wykonanie nasadzeń zgodnie z projektem zieleni oraz decyzją konserwatora zabytków.
2. Wykonawca zobowiązany będzie – na własny koszt i we własnym zakresie – również m. in. do:
1) zapewnienia nadzoru technicznego nad realizowanym zadaniem,
2) zapewnienia pełnej obsługi geodezyjno-kartograficznej kartograficznej (prace geodezyjne i kartograficzne należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Biuro Geodety Miasta. Wykonawca zobowiązany będzie
do prowadzenia geodezyjnej obsługi zadania oraz wykonania powykonawczej dokumentacji geodezyjnej zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi prowadzenia prac geodezyjnych - dotyczących założenia bazy danych GESUT i BDOT 500 na terenie miasta Szczecin w 2016 roku oraz prowadzenia części cyfrowego systemu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w systemie SIP GEO-INFO 7),
3) organizacji ruchu na czas budowy wraz z opracowaniem dokumentacji (m.in. projektem organizacji ruchu) i niezbędnymi uzgodnieniami i zajęciem pasa drogowego łącznie z naliczonymi opłatami, oznakowaniem oraz przywróceniem oznakowania pierwotnego, jeśli zajdzie taka potrzeba,
4) zabezpieczenia istniejących sieci i obiektów w rejonie prowadzonych prac oraz współpracy z właścicielami sieci, w tym między innymi: ENEA Operator Sp. z o.o., NETIA S.A., UPC Polska Sp. z o.o., GAZ SYSTEM S.A., Orange Polska S.A., ANCO Sp. z o.o., ZWIK Sp. z o.o., Enea Oświetlenie Sp. z o.o., jeśli zajdzie taka potrzeba,
5) właściwego ogrodzenia i zabezpieczenia placu budowy,
6) utrzymania porządku przy wyjeździe z placu budowy na drogi publiczne i w obrębie prowadzonych prac,
7) zorganizowania placu budowy i zaplecza socjalnego wraz z przywróceniem terenu
do stanu pierwotnego,
8) zabezpieczenia własnego mienia na terenie robót, naprawy uszkodzeń powstałych podczas prowadzenia prac,
9) dostawy wody, energii elektrycznej i środków łączności,
10) realizowania prac w sposób nieuciążliwy dla osób odwiedzających cmentarz i zapewnienie dróg komunikacyjnych i bezpiecznego przejścia,
11) uporządkowania terenu po zakończeniu prac, w tym usunięcie szkód powstałych podczas wykonywania prac,
12) zapewnienia bezpiecznych warunków realizacji robót, określonych przepisami p.poż.
i bhp oraz przepisami dot. ochrony środowiska, w tym przeszkolenia pracowników,
13) opracowania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
14) prowadzenia Dziennika budowy,
15) oznakowania terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym wykonania i umieszczenia tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w widocznym miejscu,
16) wykonania postanowień wydanych decyzji administracyjnych,
17) przed przystąpieniem do wykonania cięć sanitarnych i technicznych – dokonania przeglądu drzew pod kątem obecności czynnych ptasich gniazd; w trwającym okresie lęgowym (od 1 marca do 15 października). Wykonawca zobowiązany będzie
do wykonania ekspertyzy ornitologicznej przez osobę posiadającą stosowane uprawnienia w tym zakresie. W przypadku stwierdzenia obecności ptasich gniazd, konieczne będzie wstrzymanie cięć drzew i krzewów do zakończenia okresu ochronnego ptaków w okresie lęgowym. W takim przypadku ten zakres prac zostanie wstrzymany do czasu ustania kolizji lub wyłączony z zakresu przedmiotu zamówienia,
18) ścisłej współpracy z Zamawiającym, Nadzorem Inwestorskim i Nadzorem Autorskim,
19) zapewnienia uczestnictwa Kierownika budowy na radach koordynacyjnych i technicznych na placu budowy lub w miejscach związanych z realizacją, wskazanych przez Zamawiającego i w terminach przez niego wyznaczonych, a także w trakcie kontroli przedstawicieli Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i innych organów,
20) każdorazowo zgłaszania Zamawiającemu kolizji z występującym drzewostanem,
21) zagospodarowania we własnym zakresie materiałów z rozbiórki (składowanie, wywóz, opłaty, itp.) po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym sposobu ich ewentualnego zagospodarowania (przewóz we wskazane miejsce wraz z załadunkiem i rozładunkiem),
22) poniesienia całkowitej odpowiedzialności za szkody spowodowane działalnością wynikłą z realizacji przedmiotowych prac, powstałe u Zamawiającego i osób trzecich,
23) wykonania i przedłożenia Zamawiającemu niezbędnych badań laboratoryjnych, np.: kruszywa, betonu, stali, itd. oraz certyfikatów, atestów, aprobat technicznych itp. na wbudowane materiały (w języku polskim),
24) prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z ustawą o odpadach,
25) wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi, kartami katalogowymi, badaniami podłoża, zagęszczenia gruntu, atestami, certyfikatami, deklaracjami zgodności, itp. w języku polskim – w 2 egz.,
26) wykonania robót zgodnie z zarządzeniem nr 140/21 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 23.03.2021 r. w sprawie Standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin oraz obowiązków służących ich wdrożeniu, w tym m.in. uzyskanie zgody osoby sprawującej nadzór dendrologiczny na rozpoczęcie robót zgodnie z §7 pkt. 3 zał. Nr 2 do ww. Zarządzenia.
27) prowadzenia robót budowlanych zgodnie z Projektem ochrony zieleni w procesie inwestycyjnym,
28) wykonania dokumentacji powykonawczej zieleni (załącznik nr 13 do Obowiązków Podmiotów Miejskich służące wdrożenia standardów z Zarządzeniem nr 140/21 Prezydenta Miasta Szczecin).
3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia przy użyciu własnych materiałów (fabrycznie nowych), wyłącznie o jakości odpowiadającej normom zawartym w dokumentacji projektowej, na które dostarczy Zamawiającemu atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności lub świadectwa dopuszczenia do stosowania (w języku polskim), na co najmniej 7 dni przed ich wbudowaniem. Wyklucza się wbudowanie lub montaż materiałów i urządzeń bez akceptacji Zamawiającego.
4. Zamawiający zobowiązany będzie:
1) przekazać protokolarnie Wykonawcy plac budowy w terminie nie dłuższym niż 10 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy,
2) dokonać odbioru należycie wykonanych prac,
3) zapewnić zapłatę wynagrodzenia za wykonane prace.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. W ofercie cenowej Wykonawca nie uwzględnia ceny za zakup drewna. Zamawiający wystawi fakturę za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwota wynikająca z w/w faktury zostanie ustalona w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej).
6. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z najwyższą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie świadczącego tego typu prace, na zasadzie zapewnienia najwyższej jakości prac, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami prawa powszechnie obowiązującego, a także z SWZ i z ofertą, które będą stanowiły integralną część umowy.
7. Rękojmia i gwarancja:
1) Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres
60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót,
2) Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót, z wyłączeniem drzew i krzewów.
3) Warunki gwarancji zostają ustalone w załączniku nr 8 do SWZ,
4) W przypadku, gdy gwarancja producenta na zastosowane materiały, urządzenia przekracza okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę, wówczas Wykonawca przekaże Zamawiającemu – wraz z dokumentacją odbiorową - dokumenty pozwalające
na skorzystanie z uprawnień wynikających z gwarancji producenta.
8. Podwykonawcy:
1) Wykonawca może wykonać przedmiot umowy przy udziale podwykonawców lub dalszych podwykonawców, zawierając z nimi stosowne umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
2) Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu projekt umowy lub projekt zmiany umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. Nie zgłoszenie przez Zamawiającego w terminie 14 dni od dnia otrzymania projektu umowy lub projektu jej zmiany, pisemnych zastrzeżeń, uważa się za akceptację projektu umowy lub projektu jej zmiany (...)
Ze względu na limit znaków szczegółowe informacje dot. opisu przedmiotu umowy zawiera Rozdział III SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
34928200-0 - Ogrodzenia
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211600-8 - Sadzenie drzew
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-11-174.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KONSART Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 851-10-04-575
4.3.3.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 162/1
4.3.4.) Miejscowość: Szczecin
4.3.5.) Kod pocztowy: 71-335
4.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1654372,56 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00345135/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana zakresu przedmiotu umowy w związku z Protokołem konieczności nr 1, a w wyniku tego również zmiana terminu realizacji oraz wysokości wynagrodzenia Wykonawcy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 1 Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy z uwzględnieniem zmian określonych w Protokole konieczności nr 1 do umowy, stanowiącym załącznik do niniejszego aneksu.
§ 2Zmianie ulega § 2 umowy i otrzymuje brzmienie:
„Przedmiot umowy zostaje wykonany w terminie: do dnia 15 kwietnia 2026 r.”
§ 3Zmianie ulega § 4 ust. 1 umowy i otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy z tytułu prawidłowej i terminowej realizacji przedmiotu umowy wynosi 1 104 498,01 zł brutto (słownie: jeden milion sto cztery tysiące czterysta dziewięćdziesiąt osiem złotych i 01/100).”
5.4.6.) Wartość zmiany: 549874,55
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu realizacji w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 1 Zmianie ulega § 2 umowy i otrzymuje brzmienie:
„Przedmiot umowy zostaje wykonany w terminie: do dnia 09 czerwca 2026 r.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu realizacji w związku z okolicznościami, których Wykonawca nie mógł przewidzieć.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 1 Zmianie ulega § 2 umowy i otrzymuje brzmienie:
„Przedmiot umowy zostaje wykonany w terminie: do dnia 15 lipca 2026 r.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1104498,01 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
AD. DOT. ZMIAN UMOWY- Aneks nr 2 zawarty w związku ze zmianą w warunkach płatności w kontekście faktur i rozliczeń w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF).
„§ 4WYNAGRODZENIE I WARUNKI PŁATNOŚCI
1. Wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy z tytułu prawidłowej i terminowej realizacji przedmiotu umowy wynosi 1 104 498,01 zł brutto (słownie: jeden milion sto cztery tysiące czterysta dziewięćdziesiąt osiem złotych i 01/100).
2. Kwota określona w ust. 1 zawiera wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy niezbędne do jego wykonania. Nieoszacowanie, pominięcie, ewentualnie brak pełnego rozpoznania przedmiotu umowy nie może stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę podwyższenia wynagrodzenia. (...)
§ 2Wprowadzony zostaje § 41 do umowy o następującym brzmieniu:
„§ 41 FAKTURY I ROZLICZENIA W KRAJOWYM SYSTEMIE E-FAKTUR (KSeF)
1. Wykonawca zobowiązany jest do wystawiania i doręczania Zamawiającemu faktur ustrukturyzowanych przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, jeżeli zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zobowiązany do korzystania z tego systemu.
2. Faktura ustrukturyzowana uznawana jest za doręczoną Zamawiającemu z chwilą przydzielenia przez Krajowy System e-Faktur numeru identyfikującego tę fakturę, zgodnie z art. 106na ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług. (...)
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |