Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027
Gmina Sośnie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415308
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415308/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 08:26
- Lokalizacja
- Sośnie, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2876432d-8b24-4c8c-933a-8181dc15830e
- Identyfikator
- 6222564456
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415308 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sośnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855038
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wielkopolska 47
1.5.2.) Miejscowość: Sośnie
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-435
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sosnie@sosnie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: sosnie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2876432d-8b24-4c8c-933a-8181dc15830e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2876432d-8b24-4c8c-933a-8181dc15830e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415308
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025312/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393144
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający udziela zamówienia spółce komunalnej, której jest jedynym właścicielem i która nie posiada kapitału prywatnego oraz której zasadnicza działalność (w ponad 90%) dotyczy zadań powierzonych jej do wykonywania przez Zamawiającego. Powierzenie przez Gminę zadań własnych utworzonej przez nią spółce prawa handlowego nie stanowi zamówienia publicznego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie oraz do Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim w roku szkolnym 2026/2027, w tym dowóz i odwóz:
- do/z Przedszkola w Chojniku, Chojnik 55, 63-435 Sośnie
- do/z przedszkola i szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Cieszynie, Cieszyn, ul. Kościelna 34F, 63-435 Sośnie
- do/z Szkoły Podstawowej w Pawłowie, Pawłów 3, 63-435 Sośnie
- do/z przedszkola i szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Sośniach, Sośnie, ul. Wielkopolska 43, 63-435 Sośnie
- do/z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 5, 63-400 Ostrów Wielkopolski
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROLKOM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6222239035
7.3.3) Ulica: Wielkopolska 47
7.3.4) Miejscowość: Sośnie
7.3.5) Kod pocztowy: 63-435
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 845360,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |