Świadczenie usług ratownictwa wodnego

Uzdrowisko Świnoujście S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415315
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415315/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-01 08:29
Lokalizacja
Świnoujście, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e721015-7005-4b3c-9690-2f66d23cb4b0
Identyfikator
8550004125
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Służby ratownicze

Wykonawcy

1 przyznane

RATOWNICTWO WODNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
598 831,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415315 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług ratownictwa wodnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uzdrowisko Świnoujście S.A.

1.3.) Oddział zamawiającego: Uzdrowisko Świnoujście S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288260

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowowiejskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Świnoujście

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-600

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@uzdrowisko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e721015-7005-4b3c-9690-2f66d23cb4b0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług ratownictwa wodnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e721015-7005-4b3c-9690-2f66d23cb4b0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415315

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00150885/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Ratownictwo wodne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340866

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/UŚ/RW/08/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 598831,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ratownictwa wodnego na pływalniach Zamawiającego znajdujących się w obiektach : „Admirał I”, położonym przy ul. Żeromskiego 13 w Świnoujściu, „Henryk” oraz położonym przy ul. Sienkiewicza 2 w Świnoujściu. w wymiarze:
Basen w obiekcie „Admirał I” – 3 godziny dziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 10:00 oraz 5 godzin dziennie – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 20:00;
Basen w obiekcie „Henryk” - 3 godziny dziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 10:00 oraz 5 godzin dziennie – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 20:00;
Łączna szacowana ilość godzin świadczenia usług ratownictwa wodnego w ramach niniejszego zamówienia wynosi: 12 520 godzin, co obejmuje wyłącznie zakres zamówienia podstawowego.
Ostateczna ilość godzin świadczenia usług w zakresie zamówienia podstawowego (a przez to ostateczna wysokość wynagrodzenia Wykonawcy) może ulec zmniejszeniu, jednak nie więcej niż o 20 % wartości zamówienia podstawowego, w przypadku zmniejszenia rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego na usługi objęte przedmiotem zamówienia. Z tytułu zmniejszenia zakresu ilościowego w okresie trwania umowy nie będą przysługiwać Wykonawcy żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
W zakresie usługi ratownictwa wodnego Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
a) zapewnienia ciągłości obsługi ratowniczej w godzinach otwarcia basenów,
b) zapewnienia jednolitego ubioru dla ratowników wodnych,
c) zapewnienie ciągłego nadzoru nad realizacją usługi (zapewnienie koordynatora),
d) prowadzenia dokumentacji związanej z niniejszą Umową oraz rejestrów działań ratowniczych,
e) sporządzania procedur i algorytmów bezpieczeństwa,
f) przekazywania Zamawiającemu aktualnych grafików pracy ratowników wodnych, kopii uprawnień ratowników wodnych

4.5.3.) Główny kod CPV: 75252000-7 - Służby ratownicze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598831,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 605342,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598831,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ratownictwo Wodne Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831843762

7.3.3) Ulica: Dolina 5B/19

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-551

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598831,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi