Dostawa miału węglowego

Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415339
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415339/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-01 08:36
Lokalizacja
Branice, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-abb6e0b1-778c-41a3-be3b-014ebfe65d18
Identyfikator
7481410004
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Węgiel kamienny

Wykonawcy

1 przyznane

"WĘGLOPASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
974 160 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415339 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa miału węglowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna, 18

1.5.2.) Miejscowość: Branice

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-140

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 517534403

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@swsb.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalbranice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalbranice.ezamawiajacy.pl/pn/szpitalbranice/demand/296503/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa miału węglowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abb6e0b1-778c-41a3-be3b-014ebfe65d18

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415339

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005513/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Dostawa miału węglowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284402

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP 4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa miału węglowego
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do 2 000 ton miału węglowego do Kotłowni szpitalnej, transportem na koszt i ryzyko Wykonawcy zapewniającym należyte zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Zamówienie obejmuje sukcesywne dostawy miału według potrzeb i zamówień składanych przez Zamawiającego. W trakcie obowiązywania umowy wykonawca będzie zobowiązany do ważenia dostaw miału przed ich dostarczeniem do Szpitala w najbliższym punkcie wagowym znajdującym się na trasie do Szpitala.
Miał węglowy musi charakteryzować się następującymi parametrami:
a. wartość opałowa ≥23 000 kJ/kg
b. granulacja (uziarnienie) – do 15 mm - max. 15%
c. zawartość popiołu (części niepalnych) max. 18%
d. zawartość siarki max. – do 0,8 %
e. wilgotność - 12 %
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Do każdej dostawy Wykonawca zobowiązany jest załączyć świadectwo pochodzenia miału węglowego wraz z jego parametrami w szczególności informację zawarte w pkt. 5 tj. wartość opałowa, zawartość siarki, zawartość popiołu, zawartość wilgoci, granulacja.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111210-5 - Węgiel kamienny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09111210-5 - Węgiel kamienny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 974160 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2091000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 974160 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WĘGLOPASZ sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811898441

7.3.4) Miejscowość: Pozań

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 974160 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy