Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.
GMINA KARTUZY - URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415352
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415352/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 08:40
- Lokalizacja
- Kartuzy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-84b0f941-e6d0-43fd-bc12-b73cb4ba2edd
- Identyfikator
- 5890010583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415352 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KARTUZY - URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000527546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Józefa Hallera 1
1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@poczta.kartuzy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kartuzy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13441631.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84b0f941-e6d0-43fd-bc12-b73cb4ba2edd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415352
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071084/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Wykonanie trzech kompletnych dokumentacji projektowych dotyczących utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344115
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.20.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach na podstawie, której Wykonawca uzyska wymagane prawem zezwolenia na realizację robót oraz określi zakres robót i opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy:
1) Etap I: Opracowanie kompletnej dokumentacji wraz ze złożeniem wniosku do organu o wydanie decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną dokumentacją projektową,
2) Etap II: Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną w ramach Etapu I dokumentacją projektową,
3) Etap III: Świadczenie usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych objętych dokumentacją projektową wykonaną w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia.
3. Realizacja poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia będzie realizowana w następujących terminach:
1) Etap 1: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.12.2026 r.
2) Etap 2: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.03.2027 r.
3) Etap 3: nadzór autorski będzie świadczony, z uwzględnieniem postanowień wzoru umowy do dnia zakończenia robót budowlanych, lecz nie dłużej niż do dnia 10.12.2028 r.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla danej Części zamówienia, określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w SWZ, a w szczególności w załącznikach nr4 i 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.5.) Wartość części: 185548,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach na podstawie, której Wykonawca uzyska wymagane prawem zezwolenia na realizację robót oraz określi zakres robót i opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy:
1) Etap I: Opracowanie kompletnej dokumentacji wraz ze złożeniem wniosku do organu o wydanie decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną dokumentacją projektową,
2) Etap II: Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną w ramach Etapu I dokumentacją projektową,
3) Etap III: Świadczenie usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych objętych dokumentacją projektową wykonaną w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia.
3. Realizacja poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia będzie realizowana w następujących terminach:
1) Etap 1: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.12.2026 r.
2) Etap 2: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.03.2027 r.
3) Etap 3: nadzór autorski będzie świadczony, z uwzględnieniem postanowień wzoru umowy do dnia zakończenia robót budowlanych, lecz nie dłużej niż do dnia 10.12.2029 r.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla danej Części zamówienia, określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w SWZ, a w szczególności w załącznikach nr4 i 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.5.) Wartość części: 185548,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Z przedmiotowego postępowania odrzucono następująca ofertę:
SAFEDOM POLSKA” – private nov found sp. z o. o., ul. Filtrowa 68 lok.90, 02-057 Warszawa
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający zgodnie z zapisami Części XI pkt 1 SWZ wymagał wniesienia wadium na Część nr 1 oraz na Część nr 2 zamówienia przed upływem terminu składania ofert. Wykonawca SAFEDOM POLSKA sp. z o.o. do dnia 24.07.2026 r. (termin składania ofert) nie wniósł wadium na żadną z części zamówienia. Brak wadium stanowi wadę nieusuwalną i nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp
Wykonawca Ecoren sp. z o.o., ul. Budowlanych 50, 80-298 Gdańsk złożył ofertę niepodlegającą odrzuceniu na realizację Części nr 1 przedmiotowego zamówienia z ceną 268.140,00 zł brutto. Tym samym cena oferty przekroczyła kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej Części zamówienia (kwota 170 000,00 zł brutto).
Z uwagi na informacje otrzymane z Instytucji finansującej przedmiotowe zamówienie, stwierdzono, że nie ma możliwości podniesienia kwoty na realizację przedmiotowej Części zamówienia ze środków, które zostały z Części nr 2 zamówienia, do ceny w/w oferty. Tym samym nie ma możliwości podniesienia kwoty na realizacje Części nr 1 przedmiotowego zamówienia do kwoty 268.140,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 268140,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268140,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 329640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 329640,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 329640,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pniewski Architekci sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5862304166
7.3.3) Ulica: ul. Świętojańska 79/9
7.3.4) Miejscowość: Gdynia
7.3.5) Kod pocztowy: 81-389
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 329640,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2029-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |