Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415437
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415437/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 09:04
- Lokalizacja
- Branice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-beef3e9e-c125-4cc4-8973-96684934b75f
- Identyfikator
- 7481410004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415437 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291055
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna, 18
1.5.2.) Miejscowość: Branice
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-140
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774034302
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@swsb.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalbranice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szpitalbranice.ezamawiajacy.pl/pn/szpitalbranice/demand/307881/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-beef3e9e-c125-4cc4-8973-96684934b75f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415437
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005513/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372771/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP 5/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 373148,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych w związku z prowadzoną przez Zamawiającego działalnością leczniczą, na warunkach określonych w ofercie oraz w Umowie przez okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa niniejsza SWZ, formularz ofertowo-cenowy oraz projekt umowy.
2. Zamawiający określa szacunkową ilość odpadów w okresie 12 m-cy – 65 000 kg. Ilość odpadów uzależniona jest od ilości pacjentów przebywających w Szpitalu.
3. Miejsce i termin odbioru odpadów: ul. Szpitalna 18, 48-140 Branice, Magazyn odpadów medycznych 2 razy w miesiącu co 2 tygodnie.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia do magazynu odpadów Szpitala 9 pojemników zbiorczych o pojemności 1100 l.
5. Odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, szczególnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r., o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.).
6. Usługa sukcesywnego odbioru odpadów medycznych określonych w : - Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 02.01.2020 r. (Dz. U. 2020 r., poz. 10) w sprawie katalogu odpadów; - Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 05.10.2017 r. (Dz. U. 2017 r., poz. 1975) w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi; - Ustawie z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. 2025 r., poz. 647 ze późn. zm.); wykonywana przy użyciu własnego transportu, obejmująca swoim zakresem odbiór odpadów wraz z załadunkiem, ważeniem i unieszkodliwianiem. -Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 13 stycznia 2014 w sprawie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych lub zakaźnych odpadów weterynaryjnych (Dz.U. 2014 poz. 107); -Ustawie z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.
7. Przewóz odpadów odbywać się będzie transportem Wykonawcy tj. pojazdami przystosowanymi do przewozu odpadów niebezpiecznych, posiadającymi w tym względzie wszelkie upoważnienia zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych z zachowaniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych i uwzględnieniem przepisów ADR.
8. Kody odpadów przeznaczonych do odbioru zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z 02.01.2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U.2020 r. poz. 10):
a. 180103* - Inne odpady, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny oraz inne formy zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo lub co do których istnieją wiarygodne podstawy do sądzenia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt (np. zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, podkłady itp.), z wyłączeniem 180180 i 180182,
b. 180104 - Inne odpady niż wymienione w 180103 (np. opatrunki z materiału lub gipsu, pościel, ubrania jednorazowe, pieluchy itp.),
c. 180109 - Leki inne niż wymienione 180108.
Dodatkowe wymagania dot. realizacji przedmiotowej usługi:
a/ zasada bliskości: Zgodnie z art. 20 ust 3 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U.2023 r., poz.1587 ze zm.) zakazuje się unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych poza obszarem województwa, na którym zostały wytworzone
b/ wyjątek od zasady bliskości: Zgodnie z art 20 ust 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U.2023 r., poz.1587 ze zm.) dopuszcza się unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych na obszarze województwa innego niż to, na którym zostały wytworzone, w najbliżej położonej instalacji, w przypadku braku instalacji do unieszkodliwiania tych odpadów na obszarze danego województwa lub gdy istniejące instalacje nie mają wolnych mocy przerobowych.
c/ metoda unieszkodliwiania odpadów: Zgodnie z art.95 ust.2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 r., poz.1587 ze zm.) zakaźne odpady medyczne unieszkodliwia się przez termiczne przekształcanie w spalarniach odpadów niebezpiecznych. Zakazuje się ich unieszkodliwianie we współspalarniach odpadów.
9. Zamawiający wymaga, aby oferowana usługa była wykonywana w sposób rzetelny, zgodny z przepisami prawa i powodowała jak najmniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego.
10. Wykonawca w związku z obowiązującymi przepisami prawnymi musi posiadać aktualny wpis do rejestru BDO.
11. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań określonych w decyzjach wydanych zgodnie z przepisami dla spalarni odpadów medycznych.
12. Pojazdy Wykonawcy winny spełniać wymogi ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643), oraz europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów niebezpiecznych ADR.
13. Kierowcy Wykonawcy winni posiadać odpowiednie kwalifikacje i zaświadczenia uprawniające do transportu towarów niebezpiecznych, jak również winni być przeszkoleni w zakresie postępowania z odpadami medycznymi.
14. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą odbywały się na podstawie faktycznego odbioru i utylizacji odpadów medycznych.
15. Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia pracownika w zakresie postępowania po ekspozycji zawodowej na materiał potencjalnie zakaźny oraz przejąć wszelkie koszty postepowania
w przypadku ekspozycji pracownika Wykonawcy.
16. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć na swój koszt w środki ochrony indywidulanej pracownika.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych
90524200-8 - Usługi usuwania odpadów szpitalnych
90513300-9 - Usługi spalania odpadów
90524400-0 - Usługi gromadzenia, transportu i wywozu odpadów szpitalnych
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 419094 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 419094 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 419094 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EMKA S.A.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: REMONDIS Medison sp. z o.o., EMKA ITPO Kędzierzyn-Koźle sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 838 184 54 01
7.3.3) Ulica: ul. Jaktorowska 15A
7.3.4) Miejscowość: Żyrardów
7.3.5) Kod pocztowy: 96-300
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 419094 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |