Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415463
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415463/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-01 09:15
Lokalizacja
Gniezno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37e44313-3678-4553-845e-7599f7c51a44
Identyfikator
7842008454
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznegoUsługi przygotowywania posiłkówUsługi dostarczania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ NOWAKGniezno, PL · lot 0
575 280,78 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415463 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000315123

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Jana 9

1.5.2.) Miejscowość: Gniezno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpitalpomnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpomnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zoz_gniezno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37e44313-3678-4553-845e-7599f7c51a44

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415463

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074744/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395380

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie nr DZP.240.34.2026 na świadczenie usługi cateringu dla pacjentów Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie nie może zostać zakończone przed 1 września 2026 r. z uwagi na wniesione odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Obowiązująca umowa wygasa 31 sierpnia 2026 r., a Zamawiający jest zobowiązany do zapewnienia ciągłości żywienia pacjentów. Przerwanie usługi zagroziłoby prawidłowemu funkcjonowaniu Szpitala. Konieczność zapewnienia usługi w okresie przejściowym wynika z okoliczności, której Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć. Ze względu na pilność zamówienia zastosowanie innych trybów nie pozwoliłoby na zawarcie umowy w terminie. Zamówienie ma charakter przejściowy i obejmuje wyłącznie zakres niezbędny do czasu zawarcia umowy docelowej. Zachodzą przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 5 w zw. z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-b0d57448-b275-46c7-9a70-3672ee69051a

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.240.39.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie przy ul. Św. Jana 9 i 3 Maja 37/39.
2. Szczegółowy opis zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – stanowiący Załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55000000-0 - Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. Pawmix Paweł Nowak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 301395698

7.3.3) Ulica: ul. Kalina 6c

7.3.4) Miejscowość: Kalina

7.3.5) Kod pocztowy: 62-214

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 575280,78 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi