Świadczenie usług przygotowania i dostarczania posiłków dla szkół w gminie Maków

Gmina Maków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415518
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-01 09:28
Lokalizacja
Maków, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5eab66d0-4c04-46ba-ba4e-c080c94b7880
Identyfikator
8361544205
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłkówUsługi przygotowywania posiłkówUsługi gotowania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

ANNA GNATKOWSKAŁódź, PL · lot 0
395 003,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415518 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług przygotowania i dostarczania posiłków dla szkół w gminie Maków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Maków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148331

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akacjowa 2A

1.5.2.) Miejscowość: Maków

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-124

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 8310846

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminamakow.info

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ugmakow.nv.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://asystent.postepowania.pl/org/gminamakow/postepowania/2243

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług przygotowania i dostarczania posiłków dla szkół w gminie Maków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5eab66d0-4c04-46ba-ba4e-c080c94b7880

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028470/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie usług przygotowania i dostarczenia posiłków dla szkół w Gminie Maków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379417

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OW.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn.: Świadczenie usług przygotowania
i dostarczania posiłków dla szkół w gminie Maków.

Przedmiot zamówienia należy dostarczyć do:
a) SP Maków- 96-124 Maków, ul. Akacjowa 2,
b) SP Pszczonów- 99-420 Łyszkowice, Pszczonów 53
c) SP Wola Makowska, 96-124 Maków, Wola Makowska 25b,

Ilość przewidzianych posiłków (wartość minimalna i maksymalna):
a) SP Maków- 70-150 uczniów
b) SP Pszczonów- 30-70 uczniów
c) SP Wola Makowska- 20-45 uczniów

Szacunkowe ilość posiłków mają jedynie charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowią ze strony Zamawiającego, zobowiązania do zakupu podanej ilości posiłków. Liczba wydawanych posiłków uzależniona będzie od frekwencji dzieci w poszczególnych szkołach.
Zamawiający gwarantuje realizację zamówień w ilości 70% wskazanych powyżej wartości minimalnych ilości posiłków. Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu niezrealizowania zamówienia w zakresie przekraczającym gwarantowany poziom, o którym mowa powyżej, w szczególności roszczenia o zapłatę utraconych korzyści lub odszkodowanie.


Uwaga: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi – Załącznik nr 1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

Jeżeli w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdują się postanowienia w zakresie procedury udzielenia zamówienia i są one niespójne z postanowieniami zawartymi w SWZ, postanowienia SWZ w tym zakresie mają pierwszeństwo.

Przyjęte typy materiałów zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 395003,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 431658,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 395003,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.H. „ANIA” Anna Gnatkowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7261517504

7.3.3) Ulica: Kasprzaka 8

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 91-083

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 395003,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-14 do 2027-06-24

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi