Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki dla Powiatu Nakielskiego

Powiat Nakielski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415547
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415547/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-01 09:36
Lokalizacja
Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c71048f-0220-46bf-bd79-767d01c5b633
Identyfikator
5581724333
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SerweryKomputerowe jednostki do przechowywaniaSieciUrządzenia awaryjne i zabezpieczające

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415547 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki dla Powiatu Nakielskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nakielski

1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Administracji

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350866

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. gen. H. Dąbrowskiego 54

1.4.2.) Miejscowość: Nakło nad Notecią

1.4.3.) Kod pocztowy: 89-100

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.4.7.) Numer telefonu: 52 386 66 33

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-nakielski.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-nakielski.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c71048f-0220-46bf-bd79-767d01c5b633

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415547

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00578868

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dot. umowy o powierzenie grantu o nr FERC.02.02-CS.01-001/23/1908/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024, dofinasowanej z: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC); Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe; Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa; konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki dla Powiatu Nakielskiego

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń zwiększających poziom odporności na cyberataki. W zakresie części 1 zamówienia jest:
- dostawa serwera Typ 1;
- dostawa serwera Typ 2;
- rozbudowa systemu backup;
- dostawa przełączników sieciowych Typ 1;
- dostawa przełączników sieciowych Typ 2;
- rozbudowa systemu zasilania;
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, wdrożenie oraz konfiguracja wszystkich elementów infrastruktury objętych niniejszym zamówieniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

30233100-2 - Komputerowe jednostki do przechowywania

32400000-7 - Sieci

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

60 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Promar IT Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6312707971

4.3.3.) Ulica: Plebańska 6/14

4.3.4.) Miejscowość: Gliwice

4.3.5.) Kod pocztowy: 44-100

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 327275,94 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00100830/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmianę umowy spowodowały okoliczności, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. W toku realizacji umowy wykonawca poinformował zamawiającego o opóźnieniu autoryzowanego kanału dystrybucyjnego w dostawie serwerów. Opóźnienie to miało charakter obiektywny, było niezależne od wykonawcy i wynikało z wydłużonego terminu realizacji po stronie producenta.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin realizacji umowy został wydłużony do 15.05.2026 r. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy i nie wpływa na wzrost wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmianę umowy spowodowały okoliczności, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. W toku realizacji umowy wykonawca poinformował zamawiającego o okolicznościach niezależnych od niego, tj. dostarczone przez producenta serwery miały inne procesory i dyski niż te wskazane przez wykonawcę podczas kompletowania infrastruktury serwerowej. W związku z powyższym zaistniała potrzeba pozyskania właściwych komponentów spełniających wymagania techniczne opisu przedmiotu zamówienia.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin realizacji umowy został wydłużony do 25.06.2026 r. Zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy i nie wpływa na wzrost wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmianę umowy spowodowały okoliczności, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. W toku realizacji umowy wykonawca poinformował zamawiającego o podjęciu decyzji o zleceniu przeprowadzenia testów procesorów innych niż pierwotnie wskazane w formularzu ofertowym, dostarczonych z serwerami. Z powodu negatywnego wyniku testów, wykonawca podjął decyzje o doposażeniu serwerów w dodatkowe procesory spełniające wymagania opisu przedmiotu zamówienia.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin realizacji umowy został wydłużony do 21.08.2026 r. Zamawiający zaakceptował wniosek wykonawcy na dostarczenie serwerów z dodatkowymi procesorami. Zmiany nie modyfikują ogólnego charakteru umowy i nie wpływają na wzrost wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 327275,94 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy