za 4 dnitermin 2026-09-09 11:00

UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO AUTOMATYCZNEJ WALIDACJI, PRZETWARZANIA I DOSTOSOWYWANIA DOKUMENTÓW CYFROWYCH DO WYMAGAŃ DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ.

UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415585
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415585/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-01 09:46
Termin
2026-09-09 11:00
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-317e4c83-103f-438e-9195-dfaaf27e1976
Identyfikator
6761011948
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjamiPakiety oprogramowania do zarządzania dokumentamiUsługi dostawy oprogramowaniaUsługi przetwarzania danych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415585 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO AUTOMATYCZNEJ
WALIDACJI, PRZETWARZANIA I DOSTOSOWYWANIA DOKUMENTÓW CYFROWYCH DO WYMAGAŃ DOSTĘPNOŚCI
CYFROWEJ.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003871913

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kanonicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-002

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@upjp2.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://upjp2.edu.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO AUTOMATYCZNEJ
WALIDACJI, PRZETWARZANIA I DOSTOSOWYWANIA DOKUMENTÓW CYFROWYCH DO WYMAGAŃ DOSTĘPNOŚCI
CYFROWEJ.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-317e4c83-103f-438e-9195-dfaaf27e1976

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415585

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Uczelnia bez barier II - zwiększenie dostępności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie”, nr umowy FERS.03.01-IP.08-0214/24

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://bip.upjp2.edu.pl/zamowienia-publiczne

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/upjp2

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zostały opisane w rozdziale 11. SWZ - Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.237.26-21

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest Udzielenie Zamawiającemu 28 – miesięcznej licencji czasowej dostępu na korzystanie z systemu informatycznego do automatycznej walidacji, przetwarzania i dostosowywania dokumentów cyfrowych do wymagań dostępności cyfrowej w szczególności do standardu PDF/UA oraz wytycznych WCAG.
2. Wykonawca dostarczy raport po audytowy oferowanego rozwiązania oraz przygotowaną na jego podstawie Deklarację Dostępności, zgodną z aktualnymi wymogami technicznymi Ministerstwa Cyfryzacji. Wykonawcą audytu mogą być jedynie podmioty znajdujące się na liście podmiotów wymienionych w wykazie znajdującym się pod adresem https://www.funduszeunijne.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc/ustawa/certyfikacja-dostepnosci/wykaz-podmiotow/
Audyt ma potwierdzić zgodność systemu z wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z dn. 4 kwietnia 2019 (Dz.U. 2019 poz. 848) z późn. zm.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi funkcjonalnościami został określony w załączniku 1A do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48218000-9 - Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjami

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48311000-1 - Pakiety oprogramowania do zarządzania dokumentami

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72310000-1 - Usługi przetwarzania danych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia w niniejszym postępowaniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
4. zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca winien wykazać się doświadczeniem :
a) że w ciągu ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej: 1 (jedno) zamówienia obejmujące swoim zakresem dostawę licencji czasowej na korzystanie z systemu informatycznego do automatycznej walidacji, przetwarzania i dostosowywania dokumentów cyfrowych do wymagań dostępności cyfrowej, potwierdzone referencjami lub innymi dokumentami wystawionymi przez Zamawiającego, na rzecz którego dostawy były realizowane.
b) Posiadaniem certyfikatu oferowanego rozwiązania oraz przygotowaną na jego podstawie Deklaracją Dostępności, zgodną z aktualnymi wymogami technicznymi Ministerstwa Cyfryzacji. Audyt może być wykonany jedynie przez podmioty znajdujące się na liście podmiotów wymienionych w wykazie znajdującym się pod adresem https://www.funduszeunijne.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc/ustawa/certyfikacja-dostepnosci/wykaz-podmiotow/
Audyt ma potwierdzić zgodność systemu z wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2019 r. poz. 369 z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz zrealizowanych dostaw określonych w pkt. 8) SWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU lit. a)
c) raport po audytowy lub certyfikatu zewnętrznej firmy, o którym mowa w pkt. 8) SWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU lit. b)
d) Oświadczenie o gotowości do przeprowadzenia prezentacji, która to prezentacja odbędzie się w formule online, zgodnie z Regulaminem stanowiącym Załącznik nr B do SWZ, a polegała będzie ona na przedstawieniu (zaprezentowaniu próbek) przez Wykonawcę oferowanych przez siebie funkcjonalności, które odpowiadają każdej z 15 funkcjonalności wskazanych losowo przez Zamawiającego a ujętych w OPZ (lub funkcjonalności im równorzędnych). Z uwagi na specyfikę przedstawianych rozwiązań próbka, o której mowa w niniejszym punkcie przyjmie formę prezentacji. Zamawiający wskaże wykonawcy datę i godzinę prezentacji, po otrzymaniu oświadczenia o gotowości do jej przeprowadzenia.
2. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 1 lit. b i c mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykaz elementów ICT objętych ofertą, należy uzupełnić zgodnie z treścią pkt. 2 Formularza ofertowego. Wykaz ten stanowi integralną część oferty i służy identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zostały opisane w rozdziale 14 . SWZ pkt. 9 do 14

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: 1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy https://platformazakupowa.pl/pn/upjp2

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 11:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy