Usługa cateringu dla dzieci uczęszczających do żłobka oraz szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czarnia w okresie IX-XII 2026r.

GMINA CZARNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415632
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415632/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-01 09:57
Lokalizacja
Czarnia, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-71116cb8-bc3d-4edf-bedc-076d3af7372a
Identyfikator
7582157593
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi przygotowywania posiłkówUsługi dostarczania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA W GMINIE CZARNIACzarnia, PL · lot 0
176 266,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415632 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa cateringu dla dzieci uczęszczających do żłobka oraz szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czarnia w okresie IX-XII 2026r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 41

1.5.2.) Miejscowość: Czarnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-431

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: 297727017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czarnia.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czarnia.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71116cb8-bc3d-4edf-bedc-076d3af7372a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa cateringu dla dzieci uczęszczających do żłobka oraz szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czarnia w okresie IX-XII 2026r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71116cb8-bc3d-4edf-bedc-076d3af7372a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415632

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058922/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Usługa cateringu dla dzieci uczęszczających do żłobka oraz szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czarnia w okresie IX-XII 2026r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382314

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

I. Zamówienie będzie udzielane na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp). Przepis ten dopuszcza tryb zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamawiający (Gmina) udziela zamówienia osobie prawnej, nad którą sprawuje kontrolę odpowiadającą kontroli nad własnymi jednostkami, przy spełnieniu łącznie trzech warunków:
• Kontrola dominująca: Sprawowanie kontroli nad wykonawcą.
• Próg działalności: Ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy zadań powierzonych jej przez zamawiającego.
• Brak kapitału prywatnego: W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
II. W związku z tym, że Gmina Czarnia jest zamawiającym publicznym w rozumieniu art. 4 pkt 1 ustawy Pzp, posiada pełne prawo do powierzenia realizacji zadania własnemu podmiotowi wewnętrznemu przy łącznym ziszczeniu się powyższych warunków ustawowych.
Szczegółowe uzasadnienie stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FUK.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 455095,26 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 163263,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zadanie I. Usługa cateringowa do Gminnego Żłobka Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Surowem
W zakres obowiązków Wykonawcy wchodzi świadczenie usług cateringowych dla około 11 dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do 3. roku życia, w tym:
a. śniadanie z napojem (pomiędzy 9:00-9:30),
b. dwudaniowy obiad z napojem (pomiędzy 11:15-11:45),
c. podwieczorek z napojem (pomiędzy 14:30-15:00)
uczęszczających do Żłobka pod adresem: Gminny Żłobek przy Publicznej Szkole Podstawowej w Surowem, Surowe 194, 07-431 Czarnia.
2. Zakres zamówienia obejmuje przygotowanie i dostarczenie posiłków we własnym zakresie oraz ich rozładunek do żłobka.
3. Szczegóły zamówienia dla Zadania I znajdują się w załączniku 1a do zaproszenia.
2) Zadanie II. Usługa cateringu dla dzieci uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem
Dożywianie obejmuje usługi w zakresie:
a. przygotowywania gorących posiłków z komponentów zakupionych przez Wykonawcę w postaci wskazanej przez Zamawiającego.
b. dowiezienie przygotowanych gorących posiłków do punktu żywieniowego znajdującego się w szkole, (zupy o temperaturze nie niższej niż 63oC i drugie dania o temperaturze nie niższej niż 75oC).
c. dożywianiem planuje się objąć: około 77 dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem oraz około 67 dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni.
Razem (w PSP Czarnia i PSP Surowe) około 144 uczniów. Określona przez Zamawiającego liczba dzieci jest wartością prognozowaną, ustaloną dla okresu obowiązywania umowy i nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń, co do wysokości faktycznej należności z tytułu wykonania zamówienia ilości dzieci korzystających z dożywiania.
Szczegóły zamówienia dla Zadania II znajdują się w załączniku 1b do zaproszenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 176266,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 176266,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 176266,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7582402704

7.3.3) Ulica: Czarnia

7.3.4) Miejscowość: Czarnia

7.3.5) Kod pocztowy: 07-431

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 176266,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-02 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi