Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415688
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415688/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 10:19
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ae832efa-2d49-4c40-ba70-5c596ca9a528
Identyfikator
9720766516
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków sądowychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń chłodzącychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

BOMAX TEY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
1 338 240 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415688 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Apelacyjny w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 004818424

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Hejmowskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-736

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi2@poznan.sa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://poznan.sa.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ae832efa-2d49-4c40-ba70-5c596ca9a528

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


sądownictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae832efa-2d49-4c40-ba70-5c596ca9a528

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415688

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00142333/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Montaż systemu klimatyzacji w budynku SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313200

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1547186,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:
1. Planowany zakres rzeczowy inwestycji obejmuje demontaż istniejącego systemu klimatyzacji oraz montaż nowego systemu klimatyzacji na kondygnacjach: parter, I piętro i II piętro w budynku Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. K. Marcinkowskiego 32.
2. W ramach planowanej inwestycji przewiduje się:
1) Demontaż istniejącego systemu klimatyzacji:
a) zewnętrznych jednostek klimatyzacji (dach budynku)
b) przewodów freonowych wraz z izolacją termiczną
c) wewnętrznych jednostek klimatyzacji (pomieszczenia).
d) wykonanie drobnych prac budowlanych wykończeniowych tynkarskich i malarskich mających na celu przywrócenie stanu pierwotnego.
2) Wykonanie nowych instalacji klimatyzacji z zachowaniem lokalizacji jednostek zewnętrznych i wewnętrznych w tych samych miejscach co obecnie. Instalacje rurowe
zostaną poprowadzone po istniejących trasach.
3) Na każdym piętrze przewidziano po 2 systemy VRF, łącznie 6 systemów. Jednostki zewnętrzne zostaną zamontowane na dachu budynku z wykorzystaniem istniejącej podkonstrukcji (w miejscu wskazanym w części rysunkowej).
4) Klimatyzacja będzie pełniła funkcję chłodzenia pomieszczeń. Ze względu na wymagania stawiane w pomieszczeniu, przewiduje się układ klimatyzacji miejscowej. Aby zapewnić spełnienie wymaganych parametrów termicznych oraz wykorzystać istniejącą instalację odprowadzenia skroplin zakłada się montaż klimatyzatorów ściennych w dotychczasowych miejscach.
5) Klimatyzatory wewnętrzne będą sterowane indywidualnie (zadajnik pomieszczeniowy).
W klimatyzatorze będzie zapewniony przestrzenny nawiew, automatyczny ruch klapy nawiewu w poziomie zapewniający dotarcie strumienia chłodnego powietrza do każdego miejsca w pomieszczeniu. Jednostka wewnętrzna pracuje na powietrzu obiegowym, zasysa powietrze z pomieszczenia i po schłodzeniu wprowadza ponownie do pomieszczenia.
3. Planowana inwestycja montażu systemu klimatyzacji w żaden sposób nie wpływa na otoczenie i nie narusza interesów osób trzecich. Obszar oddziaływania przebudowanego obiektu zamyka się w jego granicy i nie wpływa na obiekty sąsiadujące.
4. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1) Demontaż istniejącego systemu klimatyzacji w tym:
a) demontaż wewnętrznych jednostek klimatyzacji,
b) demontaż zewnętrznych jednostek klimatyzacji,
c) demontaż rurociągów instalacji chłodniczej,
d) demontaż istniejącego okablowania instalacji klimatyzacji;
2) Roboty w zakresie instalacji sanitarnych związanych z montażem systemu klimatyzacji – w szczególności:
a) dostawa i montaż 6 jednostek zewnętrznych,
b) dostawa i montaż 113 jednostek wewnętrznych,
c) dostawa i montaż 113 sterowników przewodowych w pomieszczeniach,
d) dostawa i montaż 113 detektorów wycieku czynnika chłodzącego w pomieszczeniach,
e) montaż rurociągów instalacji klimatyzacji;
3) Roboty budowlane związane z montażem systemu klimatyzacji w szczególności:
a) przebicie otworów w stropach dla przewodów instalacyjnych,
b) wykucie bruzd dla przewodów wtynkowych,
c) zaprawienie bruzd,
d) malowanie farbami emulsyjnymi tynków wewnętrznych ścian;
4) Ustawienie dźwigu w pasie drogowym na czas demontażu / montażu jednostek
zewnętrznych na dachu;
5) Pomiary, próby szczelności urządzeń i instalacji klimatyzacji.
5. Budynek Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu jest zlokalizowany na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego centrum Poznania wpisanego do rejestru zabytków pod nr A 231 decyzją z dnia 14 marca 1980 roku, dlatego prace mające wpływ na zagospodarowanie terenu oraz zewnętrzny wygląd obiektu wymagają uzyskania pozwolenia konserwatorskiego, zgodnie z art. 36 ust 1 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
6. W pozwoleniu nr 1181/2024 z dnia 12.11.2024 Miejski Konserwator Zabytów (Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim i Prezydentem Miasta Poznania, w sprawie powierzenia Miastu Poznań spraw z zakresu właściwości Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków) Udzielił pozwolenia na wykonanie prac polegających na montażu instalacji klimatyzacji na dachu budynku Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu. Prace musza zostać przeprowadzone na podstawie Projektu wykonawczego, Dostawa i montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu autorstwa mgr inż. Wojciecha Jankowiaka z listopada 2024 roku.
7. Szczegółowy zakres robót budowlano-montażowych oraz dobór parametrów technicznych poszczególnych urządzeń i wymagania dotyczące jakości ich wykonania, zostały dokładnie określone w dokumentacji projektowo-kosztorysowej, stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy w tym:
1) Projekt wykonawczy branży sanitarnej,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w branży sanitarnej
3) Przedmiary robót branży sanitarnej, o charakterze informacyjnym. Wykonawca przed
sporządzeniem oferty ma obowiązek weryfikacji i przyjęcia jako własne.
4) MKZ - Pozwolenie nr 1181/2024 z dnia12.11.2024r.
8. Przedmiot Umowy obejmuje również:
1) Wykonanie wszystkich robót budowlanych oraz prac towarzyszących, które nie zostały wyszczególnione w pomocniczym przedmiarze robót, ale ich wykonanie jednoznacznie wynika z dokumentacji projektowej (Projektu Wykonawczego) lub Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiOR, Decyzji MKZ nr MKZ-IX.4125.3.207.2024.M) stanowiących Opis Przedmiotu Zamówienia, jako niezbędnych do prawidłowego działania i oddania przedmiotu umowy do użytkowania w ramach umówionego wynagrodzenia ryczałtowego.
W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową a pomocniczym przedmiarem robót, decydujące znaczenie ma dokumentacja projektowa, a Wykonawca nie może żądać dodatkowego wynagrodzenia z tytułu pominięcia danych robót w przedmiarze robót, o ile były one przewidziane w projekcie.
2) Wykonanie wszelkich czynności faktycznych i działań prawnych niezbędnych
do prawidłowej realizacji umowy i odbioru obiektu, w tym w szczególności:
a) Zorganizowanie, utrzymanie i likwidację zaplecza budowy wraz z pełnym zabezpieczeniem wymogów BHP.
b) Przeprowadzenie niezbędnych badań, pomiarów, prób technicznych oraz rozruchów instalacji, potwierdzonych stosownymi protokołami.
c) Opracowanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej oraz – o ile wystąpi taka
konieczność w toku prac – niezbędnej dokumentacji warsztatowej.
d) Uzyskanie (jeżeli zajdzie taka konieczność) w imieniu i na rzecz Zamawiającego (na
podstawie udzielonego przez niego pełnomocnictwa) wszelkich niezbędnych uzgodnień, decyzji i opinii wymaganych przepisami prawa budowlanego do dokonania odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
e) organizacja i realizacja umowy bez zakłóceń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45216112-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków sądowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1338240,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1899000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1338240,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bomax Tey Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6210004007

7.3.3) Ulica: Szczepankowo 134

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-313

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1338240,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane