„Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka drogi ekspresowej S10 – PGL LP Nadleśnictwo Kliniska"
NADLEŚNICTWO KLINISKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415700
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415700/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 10:24
- Lokalizacja
- Kliniska Wielkie, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-adf6342a-26ce-4110-9cf8-e411cda87838
- Identyfikator
- 8560004807
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415700 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka drogi ekspresowej S10 – PGL LP Nadleśnictwo Kliniska"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO KLINISKA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539150
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Pucko 1
1.4.2.) Miejscowość: Kliniska Wielkie
1.4.3.) Kod pocztowy: 72-123
1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.4.7.) Numer telefonu: +48 91 4312124
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kliniska@szczecin.lasy.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: kliniska.szczecin.lasy.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adf6342a-26ce-4110-9cf8-e411cda87838
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415700
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00127353
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka drogi ekspresowej S10 – PGL LP Nadleśnictwo Kliniska"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na przygotowaniu terenu pod inwestycję planowanej budowy odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin – Piła, odcinek od węzła „Szczecin Kijewo” (bez węzła) do węzła „Szczecin Zdunowo” (z wyłączeniem obwodnic Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa), na gruntach wyłączonych z produkcji leśnej na podstawie art. 20b, 21 i 21a ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 311), w tym usługi polegające na:
a) pozyskaniu drewna, tj. ścinka i obalanie drzew wyznaczonych do usunięcia przy użyciu pilarki lub z wykorzystaniem maszyn wielooperacyjnych;
b) zrywce drewna, tj. złożenie surowca drzewnego na składnicy przy drodze leśnej lub wywozowej wskazanej przez Zamawiającego,
c) przygotowaniu surowca drzewnego do pomiaru, tj. zgodnie z Warunkami technicznymi Lasów Państwowych określonymi w Zarządzeniu nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (znak: ZM.800.8.2019) z uwzględnieniem zmian wynikających z Zarządzenia nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 lipca 2025 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowcem drzewnym w PGLLP.
d) wycince krzewów, nalotów i podrostów, tj. mechaniczne lub maszynowe wycinanie drzewek przy nasadzie.
3.9.) Główny kod CPV: 77210000-5 - Usługi pozyskiwania drewna
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna
77211100-3 - Usługi cięcia drewna
77211200-4 - Transport dłużyc na terenie lasów
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
60 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Agro Forest Justyna Bajlak
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Dawid Bajlak USŁUGI LEŚNE
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 2530162740
4.3.4.) Miejscowość: Ługowina 47
4.3.5.) Kod pocztowy: 72-315
4.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 315396,36 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00186095/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-18
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Po zawarciu umowy z Wykonawcą, Zamawiający otrzymał od firmy Budimex S.A. (tj. od generalnego wykonawcy
odpowiedzialnego za budowę odcinka drogi ekspresowej S10) Szczegółową Instrukcję Wykonywania Robót w obrębie
gazociągu, uzgodnioną z Operatorem Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A., wprowadzającą m.in. : zakaz
wykorzystywania dróg leśnych biegnących nad gazociągiem jako szlaków zrywkowych, wyznaczenie jedynie dwóch
punktów przejazdowych dla maszyn leśnych oraz zakaz obalania drzew na grunt nad gazociągiem. Okoliczności te nie były
znane ani Wykonawcy, ani Zamawiającemu na etapie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
oraz na etapie zawierania umowy. Okoliczności tych nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Wydłużono termin realizacji umowy o jeden miesiąc tj. do dnia 1 lipca 2026 r.
2. Zlecono wykonanie dodatkowych usług, których nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym, a które stały się
konieczne dla wykonania zamówienia podstawowego, tj.:
a) wycinkę 150 szt. drzew metodami specjalistycznymi,
b) wydłużoną zrywkę drewna dla ok 996 m3 surowca drzewnego.
3. Wprowadzono zmianę zasad rozliczeń prac w strefie gazociągu.
5.4.6.) Wartość zmiany: 100417,20
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Raport Ornitologiczny stwierdzający występowanie zasiedlonych drzew dziuplastych ( Sprawozdanie nr 3)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużono termin realizacji zamówienia do dnia 09.09.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 311693,13 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |