Remont średni turbiny 18K370 bloku nr 1 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole
PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415710
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415710/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 10:26
- Lokalizacja
- Bełchatów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c197ccf2-a07f-4dc4-9fbf-28374612c97f
- Identyfikator
- 7690502495
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415710 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Remont średni turbiny 18K370 bloku nr 1 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA SPÓŁKA AKCYJNA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000560207
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Węglowa 5
1.4.2.) Miejscowość: Bełchatów
1.4.3.) Kod pocztowy: 97-400
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: Edyta.Gumna@gkpge.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pgegiek.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - energia elektryczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c197ccf2-a07f-4dc4-9fbf-28374612c97f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415710
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie sektorowe
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 408609-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont średni turbiny 18K370 bloku nr 1 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia był remont średni turbiny 18K370 bloku nr 1 dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole. Remont średni obejmował prace na obiekcie oraz nadzór nad tymi pracami zgodnie z zakresem określonym w Opisie
Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zgodnie z Dokumentacją Techniczno-Ruchową (DTR) turbiny wymagane było wykonanie remontu średniego po 4 latach eksploatacji turbiny licząc od remontu kapitalnego. Celem zadania było wypełnienie zapisów instrukcji obsługi i DTR Turbiny 18K370, w których Producent zobowiązuje użytkownika do wykonania remontu średniego po przepracowaniu maszyną ok. 25 000 godzin. Zakres prac obejmował m.in.: przegląd zaworów regulacyjnych WP-PG i WP-LD, przegląd zaworów regulacyjnych i odcinających NP, przegląd łożysk nr 1 do 6, wykonanie wybiegów bez rozsprzęglenia wirników SP, WP, NP oraz badanie łopat części NP.
3.9.) Główny kod CPV: 50530000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-11
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-09-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 754-001-33-69
4.3.3.) Ulica: ul. Chłodna 51
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-867
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3494551,77 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 836974-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3494551,77 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy - Usługi |