Budowa ścieżki historyczno – przyrodniczej Miłków

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Oleszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415756
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415756/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 10:37
Lokalizacja
Oleszyce, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f440a83f-2cec-4365-947d-e200314d2c47
Identyfikator
7930001807
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty odwadniająceRoboty w zakresie nawierzchni drógMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415756 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa ścieżki historyczno – przyrodniczej Miłków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Oleszyce

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650016609

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Zielona 4B

1.4.2.) Miejscowość: Oleszyce

1.4.3.) Kod pocztowy: 37-630

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.4.7.) Numer telefonu: +48166311660

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: oleszyce@krosno.lasy.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://oleszyce.krosno.lasy.gov.pl/en/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f440a83f-2cec-4365-947d-e200314d2c47

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415756

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00157035

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa ścieżki historyczno – przyrodniczej Miłków

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest budowa „Ścieżki historyczno-przyrodniczej Miłków” wraz
z infrastrukturą techniczną oraz elementami małej architektury. Realizowana na terenie leśnym Nadleśnictwa Oleszyce (na działkach nr ewid. 80, 81, 87, 88, 94, 95, obręb 0002 Miłków, w gminie Stary Dzików, powiat lubaczowski, województwo podkarpackie). Trasa ścieżki przebiegać będzie w sąsiedztwie wewnętrznej drodze leśnej nr 21, na obszarze Natura 2000 (Lasy Sieniawskie).
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie urządzeń umożliwiających bezpieczne przejście przez przeszkody terenowe oraz elementy małej architektury sprzyjających rekreacji i edukacji historyczno-przyrodniczej. Projekt obejmuje wykonanie pięciu nowych przepustów umożliwiających bezpieczne przejście przez istniejące rowy melioracyjne oraz ciek wodny, a także przebudowę pięciu istniejących przepustów polegających na umocnieniu wlotu i wylotu narzutem kamiennym na zaprawie cementowej, a także niwelacji nawierzchni nad przepustami.
Zakres robót do wykonania obejmuje w szczególności:
I. Wyznaczenie trasy i punktów charakterystycznych ścieżki w terenie równinnym.
II. Wykonanie i montaż tablic informacyjnych i edukacyjnych (łącznie 20 szt., na podstawie szczegółowego opracowania graficznego), w tym:
a) tablice stojące – 18 szt. (17 szt. tablic powtarzalnych + 1 szt. tablica widokowa),
b) tablice wiszące w istniejącej wiacie turystycznej – 2 szt.
III. Wykonanie elementów małej architektury:
a) ławki – 2 szt.,
b) kosze na śmieci – 2 szt.,
c) wykonanie miejsca na ognisko – 1 szt.
IV. Roboty ziemne, nawierzchniowe i poprawiające dostępność:
a) wykonanie miejscowych utwardzeń ścieżki kruszywem łamanym oraz niwelacja terenu.
V. Roboty związane z odwodnieniem i bezpiecznym przekroczeniem przeszkód terenowych:
a) wykonanie 5 nowych przepustów rurowych z PEHD Pecor-Optima,
b) wykonanie umocnienia przepustów wlotu i wylotu narzutem kamiennym na zaprawie cementowej (10 przepustów).
VI. Wykonanie i montaż barierek ochronnych stalowo-drewnianych nad przepustami wskazanymi w dokumentacji projektowej:
a) wysokość barierek – 1,2 m,
b) elementy drewniane z drewna dębowego, łączone śrubami i maskowane zgodnie z dokumentacją,
c) w środkowym przęśle barierki nad przepustem P2 montaż elementu drewnianego w kształcie „serca”.
VII. Wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
Szczegółowy zakres robót określa: dokumentacja projektowa, w tym szczegółowe specyfikacje techniczne oraz przedmiar robót. Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia. Zamawiający oświadcza, że posiada prawomocne zgłoszenie robót budowlanych oraz pozwolenie wodnoprawne na wykonanie dwóch przepustów wraz z umocnieniami na niezaewidencjonowanym cieku „bez nazwy”.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na warunkach umowy o pracę w rozumieniu ustawy Kodeks Pracy wszystkich osób realizujących przedmiot zamówienia za wyjątkiem osób wykonujących obowiązki kierownika budowy oraz geodety.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

3 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KARSPRZĘT Karol Sanok

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7931522135

4.3.3.) Ulica: Kolonia 15

4.3.4.) Miejscowość: Dachnów

4.3.5.) Kod pocztowy: 37-611

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 262875,38 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00232058/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-06

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Potrzeba wykonania robót zamiennych, które były niemożliwe do przewidzenia na etapie wykonania dokumentacji projektowej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana lokalizacji 4 tablic, bez zmiany parametrów technicznych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 262875,38 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane