Budowa sieci drenażowej w rejonie osiedla Koszyce w Pile – Etap 1

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Pile

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00415881
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00415881/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 11:12
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ebc9afc8-d0b7-4652-b222-d3785e9d228f
Identyfikator
7640201952
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD ROBÓT INSTALACYJNO-INŻYNIERYJNYCH HYDROPEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAZłotów,, PL · lot 0
3 000 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415881 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci drenażowej w rejonie osiedla Koszyce w Pile – Etap 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Pile

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570503455

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wałecka 20

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mwik@mwik.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mwik.pila.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ebc9afc8-d0b7-4652-b222-d3785e9d228f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci drenażowej w rejonie osiedla Koszyce w Pile – Etap 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebc9afc8-d0b7-4652-b222-d3785e9d228f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415881

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328185

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIR-9/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2991630,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci drenażowej do odwodnienia terenu osiedla Koszyce
w Pile znajdującego się w części północnej miasta, pomiędzy zbiornikiem Koszyce a rzeką Gwdą. Odwodnienie dotyczy fragmentu osiedla Koszyce znajdującego się pomiędzy ulicami: Nad Gwdą, Kazimierza Wielkiego, Widok, Równą, Daleką oraz Szkolną. Szczegółowy zakres robót opisują projekty załączone do dokumentacji przetargowej.
Zakres robót zgodnie z projektem załączonym do dokumentacji przetargowej obejmuje w szczególności:
- budowę sieci drenażowej z rur drenarskich perforowanych PE SN8 o średnicy DN 160÷300 mm i długości 1234 m,
- budowę betonowych studni drenażowych o średnicy DN 1000 mm,
- budowę zbiornika podziemnego retencyjnego o konstrukcji żelbetowej prostokątnej i pojemności 12 m2,
- budowę rurociągu tłocznego PE o średnicy DN 150 mm i długości 294 m,
- budowę wylotu przelewu awaryjnego wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej DN 300 mm,
- dostawę, montaż i rozruch przepompowni wód drenażowych oraz montaż kabla zasilającego przepompownię wód drenażowych i lampy serwisowej wraz z zasilaniem; Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w kalkulacji odpłatny serwis przepompowni w okresie gwarancyjnym,
- odwodnienie wykopów celem realizacji robót na podstawie załączonej opinii geologicznej,
- dokonanie odbiorów technicznych wykonanych robót ze wszystkimi określonymi w przepisach instytucjami,
- opracowanie dokumentacji powykonawczej wraz z inwentaryzacją geodezyjną, poświadczoną przez Starostwo Powiatowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3000000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3444000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3000000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych HYDROPEX Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367808025

7.3.4) Miejscowość: Złotów

7.3.5) Kod pocztowy: 77-400

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

zakup i montaż przepompowni wód drenażowych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3000000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane