Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach
Powiat Wadowicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415872
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415872/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 11:10
- Lokalizacja
- Wadowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-539c6b01-2202-48a8-9737-9e1e82655717
- Identyfikator
- 5512129478
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415872 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Stefana Batorego 2
1.4.2.) Miejscowość: Wadowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-539c6b01-2202-48a8-9737-9e1e82655717
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415872
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00061684
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach. W zakres zamówienia wchodzi:
- demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania,
- demontaż i montaż pieca c.o.,
- niezbędne roboty budowlane,
- montaż instalacji centralnego ogrzewania,
- próby i uruchomienie instalacji
3.9.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-054.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SIB Inwestycje Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6832081762
4.3.4.) Miejscowość: Wieliczka
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 398412,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00172959/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-18
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji zamówienia zaszła konieczność realizacji prac dodatkowych, nie ujętych w pierwotnej dokumentacji projektowej. Dotyczy to prac związanych z zakupem dodatkowych 90 sztuk grzejników. Dokumentacja projektowa modernizacji kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS przewidywała wymianę 80 sztuk grzejników. Pozostałe 90 sztuk grzejników należało zdemontować i ponownie zamontować.Wykonawca w trakcie demontażu zwrócił uwagę na zły stan techniczny oraz osad w grzejnikach, którego nie da się wypłukać w całości. Wykonawca wraz z inspektorem nadzoru inwestorskiego zwrócił uwagę, że zalegający osad w grzejnikach będzie migrował po nowej instalacji centralnego ogrzewania co w konsekwencji obniży jej sprawność oraz doprowadzi do powstania zatorów w miejscach zwężeń instalacji CO oraz na zaworach. Wykonanie tego zakresu było niezbędna do prawidłowego wykonania instalacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca wymieni dodatkowych 90 sztuk grzejników. Koszt zakupu 90 sztuk grzejników, wynosi 31 320,00 zł brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 31320,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 429732,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |