Świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o., Nr sprawy DZP/11 TP/2026
SZPITAL SPECJALISTYCZNY W ZABRZU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415907
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415907/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 11:19
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f4d56f2c-13ae-443b-a4e9-16977201ae87
- Identyfikator
- 6482775049
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415907 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o., Nr sprawy DZP/11 TP/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY W ZABRZU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272735162
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10
1.5.2.) Miejscowość: Zabrze
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-800
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48323732308
1.5.8.) Numer faksu: +48323732396
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@klinika-zabrze.med.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klinika-zabrze.med.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4d56f2c-13ae-443b-a4e9-16977201ae871.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o., Nr sprawy DZP/11 TP/20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4d56f2c-13ae-443b-a4e9-16977201ae87
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415907
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342236
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/11TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 870000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o., Nr sprawy DZP/11 TP/2026.
Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym do innych jednostek świadczących usługi medyczne w celu dalszego leczenia, wykonania badania /konsultacji lub przewozu pacjentów do domu zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz cenowy.
Wykonawca powinien działać zgodnie z przepisami:
• Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1461 z późn. zm.);
• Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 lutego 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ratownictwa medycznego (Dz.U. z 2019 r. poz. 237 z późn. zm.);
• Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 141 z późn. zm.).
TRANSPORT SANITARNY PACJENTÓW KARETKĄ Z ZESPOŁEM PODSTAWOWYM w składzie zgodnym z wymaganiami ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym
a) Wymagania odnośnie pojazdu:
1. Pojazd do prawidłowego świadczenia usług zgodnie z umową zapewni Wykonawca.
2. Środek transportu sanitarnego powinien spełniać cechy techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane oraz spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 4 lutego 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2019 r., poz. 237 z późn. zm.);
3. Środek transportu sanitarnego powinien być pojazdem uprzywilejowanym i posiadać zezwolenie MSW na używanie sygnałów dźwiękowych zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2024.1251 t.j. z dnia 2024.08.19 z późn. zm.).
4. Pakiet ubezpieczeń OC, NW obowiązujący dla tego typu pojazdów zapewni Wykonawca.
5. Pojazdy sanitarne powinny być oznakowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
6. Wykonawca zapewni utrzymanie środka transportu sanitarnego w należytym stanie technicznym i sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz procedurami epidemiologicznymi, w tym bieżącą dezynfekcję pojazdu i jego wyposażenia po każdym transporcie wymagającym zastosowania takich procedur.
7. Wyposażenie ambulansu powinno być kompletne, sprawne technicznie oraz posiadać wymagane przeglądy techniczne, legalizacje i dopuszczenia do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
8. W przypadku awarii środka transportu uniemożliwiającej wykonanie usługi Wykonawca zapewni niezwłocznie pojazd zastępczy spełniający wszystkie wymagania określone w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia.
b) Wymagania odnośnie personelu medycznego i kierowców:
1. Zespół transportu podstawowego powinien spełniać wymagania wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz aktów wykonawczych.
2. Przyjęcie zlecenia nastąpi na podstawie wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej przez pracownika wyznaczonego przez Zamawiającego pod numer telefonu/ adres e-mail wskazany przez Wykonawcę. Upoważniony pracownik wskaże termin, godzinę oraz miejsce transportu pacjenta. W przypadku transportu sanitarnego realizowanego w trybie planowym pracownik Zamawiającego zleci Wykonawcy realizację transportu z co najmniej 12 godzinnym wyprzedzeniem. Natomiast w przypadku transportu sanitarnego realizowanego w trybie pilnym rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi nie później niż do 30 minut od momentu przyjęcia zgłoszenia.
3. Warunki wymagane od Wykonawców - Wykonawcy składający ofertę w postępowaniu oświadczają, że zobowiązują się do przestrzegania poniższych wymagań:
1) Zaoferują usługę zgodną z opisem przedmiotu zamówienia uszczegółowionym w załączniku nr 3 do SWZ.
2) Świadczenia zdrowotne wykonywane będą 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (także w dni ustawowo wolne od pracy).
3) Wykonawca zapewni całodobowy numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej do przyjmowania zgłoszeń transportów sanitarnych.
4) Zaoferują termin płatności 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku.
5) Środek transportu sanitarnego będzie spełniał cechy techniczne i jakościowe określone w aktualnie obowiązujących Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane oraz w obowiązujących przepisach prawa.
6) Środek transportu sanitarnego będzie spełniał wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2019r. poz. 237 z późn. zm.).
7) Środek transportu sanitarnego będzie pojazdem uprzywilejowanym i posiadał zezwolenie MSW na używanie sygnałów dźwiękowych zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U.2024.1251 t.j. z dnia 2024.08.19 z późn. zm.)
8) Środek transportu będzie posiadał aktualne ubezpieczenie OC i NW oraz aktualne badania techniczne (Wykonawca zobowiązany jest przedstawić ww. dokumenty na każde wezwanie Zamawiającego).
9) Środek transportu będzie posiadał oznakowanie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
10) Środek transportu sanitarnego będzie utrzymywany przez Wykonawcę w stanie zapewniającym bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i procedurami sanitarnymi.
11) Wykonawca zapewni sprawność techniczną wyposażenia ambulansu oraz aktualność wymaganych przeglądów technicznych, legalizacji oraz dopuszczeń do użytkowania.
12) Świadczenie usług na rzecz Zamawiającego nastąpi na podstawie pisemnych zleceń lekarskich (wzór zlecenia stanowi Załącznik nr 2 do umowy), po telefonicznym lub za pośrednictwem poczty elektronicznej uzgodnieniu miejsca, terminu oraz czasu przewozu i pisemnym potwierdzeniu zlecenia przewozu przez osobę upoważnioną do tego przez Zamawiającego.
13) Wykonawca będzie się stawiał w miejscu określonym w zleceniu lekarskim w celu rozpoczęcia świadczenia usługi w terminie i czasie określonym w zleceniu. W przypadku transportu sanitarnego realizowanego w trybie planowym pracownik Zamawiającego zleci Wykonawcy realizację transportu z co najmniej 12 godzinnym wyprzedzeniem. Natomiast w przypadku transportu sanitarnego realizowanego w trybie pilnym rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi najpóźniej do 30 minut od zgłoszenia.
14) Wykonawca zobowiązuje się do telefonicznego powiadomienia personelu Zamawiającego, z co najmniej dwugodzinnym wyprzedzeniem, o niemożności wykonania usługi transportu sanitarnego, a także zapewni wykonanie transportu przez inny podmiot spełniający wymagania określone w niniejszym postępowaniu i pokryje ewentualną różnicę w wartości za wykonaną przez ten podmiot usługę.
15) Wykonawca zobowiąże się do prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
16) Wykonawca zobowiąże się do prowadzenia sprawozdawczości statystycznej na zasadach obowiązujących w podmiotach leczniczych.
17) Wykonawca zobowiąże się do poddania kontroli na zasadach określonych w ustawie z dnia 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1461 z późn. zm.) w zakresie wynikającym z umowy Zamawiającego zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także do poddania się kontroli Zamawiającego w zakresie realizacji niniejszej umowy.
18) Wykonawca zobowiąże się do posiadania w okresie trwania niniejszej umowy, ważnej umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie świadczonych przez siebie usług.
W sytuacji, gdy w trakcie obowiązywania umowy, umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wygaśnie, Wykonawca będzie zobowiązany zawrzeć nową umowę ubezpieczenia w takim terminie, aby zapewnić ciągłość wykonywania umowy.
19) Zamawiający wymaga dostarczenia kopii umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przed terminem podpisania umowy.
20) Transport sanitarny podstawowy realizowany będzie przez zespół transportu podstawowego składający się z co najmniej dwóch osób, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 141 z późn. zm.), w tym co najmniej dwóch osób uprawnionych do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w szczególności ratownika medycznego lub pielęgniarki systemu.
21) Wykonawca podpisze umowę, której wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ oraz umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych której wzór stanowi załącznik nr 5 do umowy.
22) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę (w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy), osób wykonujących następujące czynności związane z wykonaniem usługi transportu sanitarnego w zakresie realizacji zamówienia:
• koordynatora ds. ratownictwa medycznego/ dyspozytor - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 277 ze zm.). Obowiązek powyższy dotyczy również podwykonawców lub dalszych podwykonawców.
23) Sposób weryfikacji zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia ww. wymagań, zostały opisane we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
24) W związku z wdrożeniem u Zamawiającego Regulaminu Zgłoszeń Wewnętrznych regulującego procedurę ochrony sygnalistów, Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania z jego treścią wszystkich swoich pracowników, podwykonawców i inne osoby zaangażowane w realizację Zamówienia. Regulamin Zgłoszeń Wewnętrznych regulujący procedurę ochrony sygnalistów, jest dostępny w Sekretariacie Zarządu Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 538238,4 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 652169,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 538238,4 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Transportowa OMEGA Agnieszka Ignacyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5730249878
7.3.3) Ulica: ul. Grażyny 6
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-202
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 538238,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa zostaje zawarta na okres 24 miesięcy od 01.09.2026r. do 01.09.2028r.| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |