Budowa chodnika wzdłuż torów WKD od ul. Kraszewskiego do Al. Armii Krajowej w Pruszkowie
Miasto Pruszków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00415941
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00415941/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 11:28
- Lokalizacja
- Pruszków, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a5b53db1-9dbc-4186-9d80-421b232fd876
- Identyfikator
- 5342406015
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415941 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika wzdłuż torów WKD od ul. Kraszewskiego do Al. Armii Krajowej w Pruszkowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Pruszków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015834660
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: J.I. Kraszewskiego 14/16
1.5.2.) Miejscowość: Pruszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-800
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 227358710
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@miasto.pruszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika wzdłuż torów WKD od ul. Kraszewskiego do Al. Armii Krajowej w Pruszkowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5b53db1-9dbc-4186-9d80-421b232fd876
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415941
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048854/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Budowa chodnika wzdłuż torów WKD
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332303
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.42.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 272799,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa chodnika wzdłuż torów WKD od ul. Kraszewskiego do Al. Armii Krajowej z kostki brukowej betonowej o długości 195 mb i szerokości 1,5-2,0 mb w bezpośrednim sąsiedztwie nasypu kolejowego oraz wiaduktu drogowego. W celu oddzielenia/ zabezpieczenia pieszych od torów WKD montaż barier grodzących stalowych U-12 a o wysokości 1,2 m. W rejonie wiaduktu oraz budynku przy ul. Kraszewskiego 1 montaż podwyższonych stalowych balustrad U-11 a o wysokości 1,3 m. Zabezpieczenie sieci trakcyjnej pod wiaduktem drogowym dodatkowymi wysokimi uszynionymi siatkami ochronnymi mocowanymi na stalowych słupkach.
Na część Inwestycji zlokalizowaną na działce nr 233 (poza terenem kolejowym) uzyskano Decyzję nr 1999/2025 o pozwoleniu na budowę. Dla pozostałego zakresu opracowania na terenie kolejowym Wojewoda Mazowiecki pismem WIR-I.7840.7.5.2026.EPJ z dnia 13.04.2026 r. wskazał brak konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia robót budowlanych klasyfikując inwestycję jako umocnienie powierzchni gruntu (art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy Prawo budowlane).
Dodatkowo w wycenie prac należy uwzględnić:
- wszelkie koszty związane z: wykonaniem i wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu, prowadzeniem prac pod nadzorem gestorów sieci, w tym uzyskanie zgód i protokołów odbioru.
Ponadto zakres prac będących przedmiotem zamówienia określa:
- wzór umowy – „projektowane postanowienia umowy” – załącznik nr 4 do SWZ.
- dokumentacja projektowa – załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
34953300-5 - Chodniki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 233146,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233146,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 233146,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej DAR-BUD Dariusz Bednarczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529 158 19 02
7.3.3) Ulica: Kałęczyn, ul. Łąkowa 44
7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-825
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 233146,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |