Dostawa sortów mundurowych leśnika i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Suwałki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00216019
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00216019/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-05-05 14:19
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fcbf282-02f2-4968-ba81-eba287ac9a0c
Identyfikator
8440008263
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatkiOdzież wierzchniaCzęści garderobyObuwieOdzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatkiOdzież specjalna i dodatkiOdzież ochronna i zabezpieczającaOdzież branżowa

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR BREMERSKISuwałki, PL · lot 1
86 547,72 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00216019 z dnia 2025-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sortów mundurowych leśnika i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Suwałki

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Suwałki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790504898

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 875664295

1.5.8.) Numer faksu: 875662878

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: suwalki@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.suwalki.bialystok.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_suwalki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sortów mundurowych leśnika i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fcbf282-02f2-4968-ba81-eba287ac9a0c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00216019

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00174888

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA270.24.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 229668,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pod nazwą: „Dostawa sortów mundurowych leśnika i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.“
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części:
- Część nr 1 – Dostawa sortów mundurowych leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.
- Część nr 2 – Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

1) Opis dot. Części nr 1 – Dostawa sortów mundurowych leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

Elementy umundurowania powinny odpowiadać wzorcom określonym w:
a) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2023 r. w sprawie wzoru mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz. U. 2023, poz. 2779).
b) Zarządzeniu nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych.
c) Zarządzenie nr 136 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2024 r. W sprawie zmiany zarządzenia nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państowych z dnia 1 sierpnia 2024 r. W sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państowych.
d) Zarządzenie nr 107 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 23 sierpnia 2024 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. W sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia.

3) Powyższe akty prawne oraz dokumentacja techniczno – technologiczna mundurów leśnika
oraz fotograficzna dokumentacja sortów są dostępne na stronie internetowej Ośrodka Rozwojowo – Wdrożeniowego lasów Państwowych w Bedoniu oraz stronie :
a) wykaz oraz teksty aktów prawnych dotyczących sortów mundurowych jest dostępny pod linkiem: http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.VPAXNeH1qes
b) szczegółowy opis wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczno – technologiczna zamieszczona pod linkiem:
http://www.bedon.lasy.gov.pl/dokumentacja-techniczno-technologiczna#.VsRrCBbxKM8
c) dokumenty wskazane w pkt. 3.2 pkt 2 SWZ:
https://www.gov.pl/web/dglp/zarzadzenia-i-decyzje
http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/publikacje/
3.4. Warunki wykonywania zamówienia:

A. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w niniejszym postępowaniu zobowiązany jest do prowadzenia w trakcie obowiązywania umowy punktu wydawania umundurowania oraz środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego na terenie województwa podlaskiego spełniającego warunki określone w pkt 3.2. SWZ, czynnego, co najmniej w dni robocze od poniedziałku do piątku co najmniej w godz. od 9:00 do 15:00 gwarantującego możliwość przymiarki i odbioru upoważnionym pracownikom Zamawiającego.
B. Na formularzu ofertowym Wykonawca wskaże adres ww. punktu wydawania z potwierdzeniem dni i godzin otwarcia ww. punktu.
C. Zamawiającemu oraz upoważnionym przez niego pracownikom przysługuje prawo do odbioru przedmiotu dostawy bezpośrednio w ww. punkcie wydawania.
D. Wykonawca ponosi koszty wymiany i reklamacji dostarczonych artykułów.
E. Dostawy będą realizowane sukcesywnie przy zachowaniu następujących form realizacji zamówienia:
a) po wcześniejszym złożeniu zamówienia przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, dostarczenie zamówienia przez Wykonawcę na własny koszt do siedziby Zamawiającego,
b) indywidualne złożenie zamówienia i odbiór osobisty przez uprawnione osoby, wskazane przez Zamawiającego na liście stanowiącej załącznik nr 2 do niniejszej Umowy, w punkcie wydawania Wykonawcy.
F. Dostawy będą realizowane sukcesywnie przy zachowaniu form realizacji zamówienia, o których mowa w pkt E, w uzgodnionych ilościach, rozmiarach, rodzajach sortymentu w terminach, nie dłuższych niż 30 dni od złożenia zamówienia.
G. Zamawiający zastrzega, że zapłata należności będzie dokonywana tylko za rzeczywiście odebrane artykuły, a realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie.
H. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ilości poszczególnych elementów odzieży w trakcie realizacji umowy w zależności od potrzeb osób uprawnionych do jego odbioru, pod warunkiem, iż wynagrodzenie Wykonawcy nie ulegnie zwiększeniu.
I. Dopuszcza się możliwość redukcji lub zwiększenia przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia o max. 30% wartości zamówienia, w zależności od potrzeb osób uprawnionych do jego odbioru.
J. Wykonawca zapewni zgodną z opisem przedmiotu zamówienia (liczoną od daty dostawy/odbioru przez osoby uprawnione) 24 miesięczną gwarancję na dostarczone przedmioty zamówienia na warunkach określonych w umowie.
K. Wykonawca ponosi koszty wymiany i reklamacji dostarczonych artykułów.
L. Strony ustalają również, że określone w załączniku nr 2 i 3 do SWZ ilości przedmiotu umowy są wielkościami szacunkowymi i nie zobowiązują Zamawiającego do realizacji zamówienia w pełnych ilościach.

Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 31.12.2025r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18200000-1 - Odzież wierzchnia

18300000-2 - Części garderoby

18800000-7 - Obuwie

18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

18400000-3 - Odzież specjalna i dodatki

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

18110000-3 - Odzież branżowa

4.5.5.) Wartość części: 150409,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pod nazwą: „Dostawa sortów mundurowych leśnika i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.“

Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części:

Część nr 1 – Dostawa sortów mundurowych leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

Część nr 2 – Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

2) Opis dot. Części nr 2 – Dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników Nadleśnictwa Suwałki w 2025 r.

A. Odzież i obuwie BHP powinny odpowiadać wzorcom określonym w:
a) Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.
b) Protokole dodatkowym nr 24 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zawartego dnia 29 styczeń 1998 r. i wpisanego do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy pod numerem U-XLIII, zawartym w dniu 25 listopada 2014 roku.
c) Protokole dodatkowym nr 26 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zawartego dnia 29 stycznia 1998 r. i wpisanego do Rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy pod numerem U-XLIII, zawartym w dniu 2 0 marca 2017 r.
B. Odzież ochronna i obuwie bhp powinny odpowiadać wzorcom określonym w polskich Normach oraz powinny posiadać oznakowanie symbolem CE potwierdzające spełnienie wymagań uregulowanych w ustawie z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemie ocen zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz.U. 2022, poz. 1854 ze zm.) w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej.
C. Kolorystyka ubrań roboczych/ochronnych powinna nawiązywać do kolorystyki określonej dla terenowego munduru leśnika, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wzorów munduru leśnika.

3) Powyższe akty prawne oraz dokumentacja techniczno – technologiczna mundurów leśnika
oraz fotograficzna dokumentacja sortów są dostępne na stronie internetowej Ośrodka Rozwojowo – Wdrożeniowego lasów Państwowych w Bedoniu oraz stronie :
a) wykaz oraz teksty aktów prawnych dotyczących sortów mundurowych jest dostępny pod linkiem: http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.VPAXNeH1qes
b) szczegółowy opis wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczno – technologiczna zamieszczona pod linkiem:
http://www.bedon.lasy.gov.pl/dokumentacja-techniczno-technologiczna#.VsRrCBbxKM8
c) dokumenty wskazane w pkt. 3.2 pkt 2 SWZ:
https://www.gov.pl/web/dglp/zarzadzenia-i-decyzje
http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/publikacje/

4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18200000-1 - Odzież wierzchnia

18300000-2 - Części garderoby

18800000-7 - Obuwie

18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

18110000-3 - Odzież branżowa

18400000-3 - Odzież specjalna i dodatki

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

4.5.5.) Wartość części: 79259,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta nr 1 złożona na część nr 1 przez Leśny Rynek Piotr Bremerski, ul. G.K. Mackiewicza 6, 16-400 Suwałki była ofertą najkorzystniejszą, jednak nie zawierała kosztorysu ofertowego sporządzonego wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Treść złożonej przez oferenta oferty, w zakresie kosztorysu ofertowego dla części nr 1 nie odpowiadała treści SWZ. Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. PZP odrzucił ofertę nr 1 złożoną na część nr 1 przez Leśny Rynek Piotr Bremerski, ul. G.K. Mackiewicza 6, 16-400 Suwałki (Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia).
Natomiast cena, kolejnej oferty nr 2 złożonej na część nr 1 postępowania
przez PPUH „Silva Białystok” Katarzyna Michaluk, ul. Wrocławska 61/19, 15-644 Białystok przekraczała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190809,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190809,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 86547,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 103393,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 86547,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Leśny Rynek Piotr Bremerski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7711460171

7.3.3) Ulica: Gen. M. Mackiewicza 6

7.3.4) Miejscowość: Suwałki

7.3.5) Kod pocztowy: 16-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 86547,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-30 do 2025-12-31
2025-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy