18.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firmy Becton Dickinson lub równoważnych na potrzeby Jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416015
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416015/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-01 11:47
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef27343b-4183-46fe-baa8-498749b6c898
Identyfikator
8960005779
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjneOdczynniki chemiczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416015 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
18.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firmy Becton Dickinson lub równoważnych na potrzeby Jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288981

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Wybrzeże Ludwika Pasteura 1

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 50-367

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ewelina.godlewska@umw.edu.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umw.edu.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef27343b-4183-46fe-baa8-498749b6c898

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416015

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00121209

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

18.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firmy Becton Dickinson lub równoważnych na potrzeby Jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa odczynników firmy Becton Dickinson i Cytognos lub równoważnych na potrzeby Jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Ww. odczynniki należą do grupy 1 (tj. Odczynniki do biologii komórkowej) oraz grupy 2 (tj. Odczynniki do biologii molekularnej).
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Podane w Arkuszu ilości stanowią jednak tylko prognozę, potrzebną do porównania ofert. W toku realizacji umowy Zamawiający będzie zamawiał odczynniki w ilościach zgodnych z rzeczywistymi potrzebami Użytkowników. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całego asortymentu
z Arkusza asortymentowo-cenowego Załącznik nr 2 do SWZ oraz niewykorzystania całej kwoty umownej, z zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw
o wartości nie mniejszej niż 40 % kwoty umownej.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamawiania odczynników producentów, o których mowa wyżej lub odczynników równoważnych, nieujętych w Arkuszu asortymentowo-cenowym Załącznik nr 2 do SWZ, a ujętych w ogólnodostępnym katalogu (cenniku) umieszczonym na stronie internetowej Wykonawcy, lub w bieżącym katalogu (cenniku) Wykonawcy sporządzonym w formie excel, przekazanym Zamawiającemu przy podpisywaniu umowy, z zastrzeżeniem, że łączna wartość zamawianych odczynników nie przekroczy kwoty równej cenie oferty wybranej w postępowaniu, w wypadku:
1) zawieszenia produkcji lub wycofania z produkcji odczynnika wymienionego w Arkuszu asortymentowo-cenowym Załącznik nr 2 do SWZ i zastąpienia go produktem zastępczym (równoważnym) za cenę nie wyższą od ceny zastępowanego odczynnika ustalonej w Arkuszu asortymentowo-cenowym Wykonawcy;
2) wprowadzenia przez producenta nowego odczynnika o właściwościach fizykochemicznych korzystnych dla Zamawiającego z punktu widzenia wyników (jakości) prowadzonych badań naukowych, za cenę nie wyższą niż określona w ogólnodostępnym katalogu (cenniku) umieszczonym na stronie internetowej producenta (a w wypadku braku danego odczynnika na stronie internetowej jego producenta – w katalogu (cenniku) Wykonawcy umieszczonym na jego stronie internetowej, pomniejszoną o rabat (upust) zaoferowany przez Wykonawcę;
3) konieczności zakupu odczynnika nieujętego w Arkuszu asortymentowo-cenowym Załącznik nr 2 do SWZ, a korzystnego dla Zamawiającego z punktu widzenia wyników (jakości) prowadzonych badań naukowych, za cenę nie wyższą niż określona w ogólnodostępnym katalogu (cenniku) umieszczonym na stronie internetowej producenta (a w wypadku braku danego odczynnika na stronie internetowej jego producenta – w katalogu (cenniku) Wykonawcy umieszczonym na jego stronie internetowej, pomniejszoną o rabat (upust) zaoferowany przez Wykonawcę.

3.9.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-31

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-03-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BECTON DICKINSON POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5271055984

4.3.3.) Ulica: OSMAŃSKA, nr 14

4.3.4.) Miejscowość: WARSZAWA

4.3.5.) Kod pocztowy: 02-823

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 311650,76 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00176274/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 155243,19 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy