Zakup 3 agregatów prądotwórczych wraz z dostawą i montażem
Gmina Sośnicowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416092
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416092/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-01 12:07
- Lokalizacja
- Sośnicowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43d06792-d32a-4b4c-9993-554200a57390
- Identyfikator
- 9691422687
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416092 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup 3 agregatów prądotwórczych wraz z dostawą i montażem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sośnicowice
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257788
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 19
1.4.2.) Miejscowość: Sośnicowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-153
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sosnicowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sosnicowice.i-gmina.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43d06792-d32a-4b4c-9993-554200a57390
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416092
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00154332
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Rozwój cyberbezpieczeństwa w gminie Sośnicowice” w ramach Funduszy Europejskich Rozwój Cyfrowy (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, konkurs grantowy „Cyberbezpieczny Samorząd”.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup 3 agregatów prądotwórczych wraz z dostawą i montażem
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup 3 agregatów prądotwórczych wraz z dostawą i montażem.
W skład każdego agregatu prądotwórczego powinna wchodzić instalacja paliwowa, smarowania, chłodzenia i elektryczno-rozruchowa oraz panel kontrolno-sterujący
i wyłącznik główny. Agregaty muszą być fabrycznie nowe, zaopatrzone w płyny eksploatacyjne, akumulatory itp. – urządzenia kompletne, gotowe do eksploatacji.
2. Agregaty prądotwórcze muszą pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji na teren Polski oraz posiadać punkty serwisowe w kraju. Dopuszcza się urządzenia pochodzące spoza granic Polski pod warunkiem, że będą spełniały wszystkie normy i przepisy wymagane na terenie Polski lub Unii Europejskiej oraz spełniać wymagania odnośnie wsparcia i serwisu.
3. Transport agregatów prądotwórczych, jego montaż odbywać się będzie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Dostarczenie i podłączenie przewodów sterujących SZR, kabla internetowego, przewodów własnych agregatu oraz przewodów elektroenergetycznych łączących agregat prądotwórczy z istniejącą w budynku instalacją elektryczną w celu awaryjnego zasilania w prąd całej siedziby Zamawiającego, uruchomienie agregatów oraz przeszkolenie wybranych pracowników Zamawiającego z obsługi agregatów prądotwórczych musi zostać zawarte w cenie oferty.
4. Wykonawca będzie wykonywał okresowe przeglądy gwarancyjne agregatów prądotwórczych w terminach i zgodnie z zakresem przewidzianym dokumentacją techniczno-rozruchową oraz instrukcją eksploatacji producenta. Każdy przegląd musi być potwierdzony w karcie gwarancyjnej lub książce serwisowej.
5. Za dojazd serwisu, materiały eksploatacyjne oraz robociznę w czasie gwarancji, Wykonawca nie będzie pobierał opłat. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny powinien znajdować się na terytorium Polski.
6. Wspólny Słownik Zamówień CPV – 31122000-7 – Jednostki prądotwórcze
7. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”. Szczegółowe warunki realizacji zadania określa załącznik nr 5 do SWZ „Wzór umowy”.
8. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji objętej przedmiotem zamówienia minimum 36 miesięcy licząc od daty wskazanej w protokole odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, maksymalnie przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 lub 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT (rozdział 18 SWZ).
1) Wykonawca w okresie gwarancji zobowiązany jest w ramach wynagrodzenia wykonywać przeglądy okresowe i gwarancji w terminach wskazanych w instrukcji obsługi, książce eksploatacji lub warunkach gwarancji producenta z uwzględnieniem dojazdu, robocizny oraz niezbędnych materiałów eksploatacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta.
2) Rozpoczęcie napraw gwarancyjnych lub serwisowych powinno rozpocząć się w ciągu max. 12 godzin od chwili przyjęcia zgłoszenia usterki bądź awarii lub ewentualnie pierwszego dnia roboczego, o ile zgłoszenie nastąpi w dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy. Naprawa lub dostarczenie sprzętu zastępczego o tych samych parametrach powinno nastąpić w terminie do 14 dni od daty przyjęcia zgłoszenia o usterce lub awarii sprzętu.
3) Należy podać dane punktu serwisowego lub firmy zajmującej się serwisem dostarczanego sprzętu. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny musi być na terenie Polski.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
9. Zamawiający dołożył należytej staranności w celu wyeliminowania z dokumentów zamówienia wszelkich nazw własnych. Jeżeli jednak w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę (nazwy własne) a zamawiający nie określił kryteriów równoważności, o których mowa w art. 99 ust. 6 ustawy, to należy traktować je jako niebyłe. W związku z powyższym Zamawiający nie wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany z użyciem wskazanych z nazwy materiałów i produktów. Tym samym wykonawca, który zaoferuje wykonanie zamówienia przy użyciu innych materiałów i produktów nie jest zobowiązany do składania opisu materiałów i produktów równoważnych.
10. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”.
3.9.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
60 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): TOM-TECH Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691648552
4.3.3.) Ulica: Gliwicka 30a
4.3.4.) Miejscowość: Sośnicowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-153
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 272196,54 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00228622/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przesunięcie terminu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin realizacji dostawy i montażu wraz z uruchomieniem: do 90 dni od dnia podpisania umowy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 272196,54 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |