Budowa żłobka miejskiego w Pieńsku

GMINA PIEŃSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416106
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416106/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 12:11
Lokalizacja
Pieńsk, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d2caf31-81d7-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
6151808677
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWznoszenie konstrukcji budynkówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje słonecznePompy grzewczeRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416106 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa żłobka miejskiego w Pieńsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PIEŃSK

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821470

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Bolesławiecka 29

1.4.2.) Miejscowość: Pieńsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 59-930

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.) Numer telefonu: 757786511-514 wew. 110

1.4.8.) Numer faksu: 757786405

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: nowicki@piensk.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piensk.com.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d2caf31-81d7-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416106

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/BZP 00511581

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa żłobka miejskiego w Pieńsku

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie nowego obiektu budowlanego wraz infrastrukturą techniczną towarzyszącą. Obiekt przeznaczony do wybudowania to budynek żłobka, parterowy składający się z trzech modułów w których znajdują się sale z węzłami sanitarnymi, oraz z modułu w którym przewidziano komunikację, szatnię oraz całe zaplecze kuchenne
i administracyjne. Budynek w kształcie zbliżonym do nieregularnej formy prostokąta. Przewiduje się wykonanie go w technologi tradycyjnej, murowany, przykryty dachami dwuspadowymi o kącie nachylenia połaci 30°, oraz stropodachem płaskim - część administracyjno – kuchenna. W budynku zaprojektowano osobne wejścia: do części żłobkowej oraz administracyjno - kuchennej.
Dodatkowo z budynku przewidziano kilka wyjść ewakuacyjnych, wejście dla dostawy produktów
i wyjście dla wywozu odpadków. W cenie oferty należy uwzględnić pełne wyposażenie budynku
w projektowane urządzenia, meble i infrastrukturę zawartą w dok. projektowej.
Konstrukcję nośną budynku stanowią ściany murowane wykonane z bloczków betonowych (ściany fundamentowe) i pustaków ceramicznych. Na ścianach oraz żelbetowych podciągach oparto strop płytowy żelbetowy. Budynek przykryty częściowo dachami dwuspadowymi o kącie pochylenia 30°, częściowo stropodachem. Więźba dachowa drewniana. Cały budynek posadowiony został na ławach fundamentowych.
W ramach zagospodarowania terenu należy wybudować układ komunikacyjny pełniący funkcję dojazdu do budynku (połączenie budynku z ul. Szkolną) i miejsc postojowych, funkcję drogi pożarowej, chodniki łączące projektowany budynek z drogą wewnętrzną.
W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego budynku od strony południowo-wschodniej należy wykonać plac zabaw dla dzieci ze żwirową nawierzchnia bezpieczną, nasadzenia zielenią niską
i średniowysoką, ogrodzenie placu zabaw h=120cm systemowe, oświetlenie z lamp parkowych.
W obiekcie należy wykonać instalację zewnętrzną i wewnętrzną, wod-kan, elektryczną, deszczową, dolne źródło ciepła dla pompy ciepła, instalację p.poż, instalację c.o. powierzchniową, instalację nagrzewnic wentylacyjnych, instalacja chłodzenia - klimatyzacja, oświetlenia awaryjnego, logiczne i teletechniczne, systemy nadzoru wizyjnego, alarmowa, fotowoltaika i odgromowa.
UWAGI:
Zamawiający wykreśla z dokumentacji projektowej instalację gazową. Wykonawca dostosuje technicznie obiekt zwiększając moc pompy ciepła w konsultacji z producentem, stosując ją jako jedyne źródło grzewcze. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu opis techniczny i rysunki zamienne przedstawiające układ nowej instalacji pompy ciepła o zwiększonej mocy
z dostosowaniem do szczytowych zapotrzebować na energię zgodnie z założeniami projektowymi. Pompa ciepła musi posiadać parametry techniczne atesty i certyfikaty umożliwiające jej montaż w przedmiotowym obiekcie.
Ponadto przyszły Wykonawca zadania zaktualizuje poszczególne elementy dokumentacji technicznej tj. decyzji pozwolenia na budowę, uzgodnienia, decyzje administracyjne, warunki energetyczne, p.poż i inne dokumenty niezbędne do rozpoczęcia inwestycji.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

09332000-5 - Instalacje słoneczne

42511110-5 - Pompy grzewcze

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-19

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 003670020

4.3.3.) Ulica: Warszawska 109

4.3.4.) Miejscowość: Małogoszcz

4.3.5.) Kod pocztowy: 28-366

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 10796940,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00155469/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-07-08

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji zamówienia

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Strony ustaliły że termin realizacji zamówienia wydłuży się ponad 12 m-cy tj. do dnia 31.03.2025r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Uszczegółowienie płatności z podziałem na środki z budżetu państwa i KPO

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Uszczegółowienie płatności z podziałem na środki z budżetu państwa i KPO

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji zamówienia

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Strony ustaliły że termin realizacji zamówienia wydłuży się ponad 12 m-cy tj. do dnia 15.04.2025r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zakres robót dodatkowych i zamiennych został zapisany w protokole konieczności nr 1 dnia 3 kwietnia 2025r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 61500,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 10858440,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Nie dotyczy
2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane