Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

Gmina Węgliniec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416199
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416199/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-01 12:30
Lokalizacja
Węgliniec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f2b76acc-5c12-442f-b589-e84b1ac48431
Identyfikator
6151808660
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osóbUsługi w zakresie transportu drogowegoUsługi opieki dziennej nad dziećmi

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ STELEŻUKZAWIDÓW, PL · lot 0
212 987,08 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416199 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Węgliniec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821411

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Węgliniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-940

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wegliniec@wegliniec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wegliniec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357321

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2b76acc-5c12-442f-b589-e84b1ac48431

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416199

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041227/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386671

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.271.21.2026.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 269363,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1: usługa dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu, zgodnie z poniższym zakresem:
a) dowóz i odwóz 10 uczniów niepełnosprawnych na trasie: Ruszów (ul. Dworcowa, ul. Jana III Sobieskiego) – Stary Węgliniec (ul. Głowackiego) – Zielonka – Węgliniec (ul. Partyzantów, ul. Wojska Polskiego, ul. Sportowa, ul. Sikorskiego, ul. Kolejowa) – Zgorzelec (ul. Armii Krajowej 10–10a).
- kurs poranny: wyjazd z Ruszowa o godz. 7:00,
- kurs popołudniowy: wyjazd z Zgorzelca o godz. 15:00.
b) odbiór 1 ucznia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i odwóz do Węglińca (ul. Kolejowa) w godzinach około 12:00–13:00. Ostateczna godzina odbioru ucznia zostanie ustalona w porozumieniu z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zgorzelcu, nie później niż do dnia 1 września 2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi

4.5.5.) Wartość części: 249413,76 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu na trasie: Gozdnica (ul. Żagańska 1A parking Dino) – Żagań (ul. Skarbowa 19-21).
- kurs poranny: wyjazd z Gozdnicy o godz. 6.20
- kurs popołudniowy: wyjazd z Żagania o godz. 14.45

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi

4.5.5.) Wartość części: 19950,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 212987,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 224129,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 212987,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASTEL - PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6151065029

7.3.3) Ulica: Wilcza 35

7.3.4) Miejscowość: Zawidów

7.3.5) Kod pocztowy: 59-970

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 212987,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 254 ust. 2 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (tj.Dz. U. z 2026r., poz. 793) zawiadamiam, iż postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na realizację zamówienia pn.: „Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego” - ZADANIE NR 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 3) w/w ustawy.

UZASADNIENIE

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym na „Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego” - ZADANIE NR 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi