„Przebudowa Glorietty w Końskich wraz z zagospodarowaniem terenu”.
Gmina Końskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416226
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416226/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 12:35
- Lokalizacja
- Końskie, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c234cfb2-5b36-4458-8035-03a8b18c0bb0
- Identyfikator
- 6581872838
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416226 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa Glorietty w Końskich
wraz z zagospodarowaniem terenu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Końskie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009797
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Partyzantów 1
1.4.2.) Miejscowość: Końskie
1.4.3.) Kod pocztowy: 26-200
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umkonskie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umkonskie.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c234cfb2-5b36-4458-8035-03a8b18c0bb0
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416226
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00053778
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa Glorietty w Końskich
wraz z zagospodarowaniem terenu”.
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie Nr 1: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dotyczącą przebudowy części południowej Parku Miejskiego im. Małachowskich. Zagospodarowaniem objętych jest część działek o nr ewidencyjnych: nr: 3128/2, 3128/3, 3128/4.
Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych w polegających na:
− rozbiórce nawierzchni i elementów małej architektury, w tym:
- nawierzchni asfaltowych, z trylinki, kostki i płyt betonowych wraz z podbudową i obrzeżami,
- przęseł metalowych ogrodzenia parkowego przy Glorietcie,
− przebudowie i rozbudowie kablowej instalacji elektrycznej nN oświetlenia bez słupów i opraw,
− rozbudowie kanalizacji teletechnicznej w zakresie robót ziemnych i ułożeniu rur ochronnych w wykopie, montaż rozdzielni aparatury modułowej oraz budowa studni telekomunikacyjnych,
− demontażu niepotrzebnych, istniejących instalacji i opraw oświetleniowych,
− przebudowie i rozbudowie układu komunikacyjnego parku, w tym przebudowie i rozbudowie układu komunikacji pieszej i pieszo-jezdnej (bez realizacji alejek żwirowych),
− wykonanie prac z zakresu konserwacji zabytków przy Glorietcie zgodnie z „Ramowym programem prac konserwatorskich” będący integralną częścią projektu budowlanego,
− zagospodarowaniu zielenią w zakresie niezbędnym po wykonanych robotach budowlanych, tj. usunięcie drzew i krzewów (roboty w zakresie oczyszczania terenu z drzew i krzewów kolidujących z inwestycją i zagrażających zabytkom), prace agrotechniczne porządkowe i przygotowawcze dla wykonania trawników.
Prace te wykonane zostaną w oparciu o „Ramowy programem prac konserwatorskich” będący integralną częścią projektu budowlanego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
- dokumentacja projektowa -
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
- przedmiar robót (forma pomocnicza)
Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia załączony przedmiar robót stanowi element pomocniczy przy kalkulacji ceny ofertowej. Roboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej obowiązującymi przepisami, normami.
UWAGI:
1) Wypełnić obowiązki wynikające z decyzji Starosty Koneckiego i Konserwatora Zabytków.
2) Przystąpienie do realizacji prac związanych z infrastrukturą należy zgłosić w formie pisemnej do ww. gestorów sieci, w celu wyznaczenia nadzoru technicznego.
3) Obowiązkiem Wykonawcy Robót jest zawiadomienie zainteresowanych właścicieli działek i budynków o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach ruchu kołowego (pisma i tablice informacyjne).
4) O planowanym terminie wykonania wykopów należy zawiadomić Użytkowników istniejących rurociągów i kabli.
5) Wypełnić obowiązki wynikające z pisma znak: In.671.31.8.2021.GZ z dnia 09.02.2022r., dotyczącego przekazania po ścięciu Panu Leszkowi Makuch 5 szt. drzew zlokalizowanych na działce będącej jego własnością o nr ewidencyjnym 3132/15 w Końskich.
6) Zakończone prace należy zgłosić do odbioru wraz z dokumentacją powykonawczą zawierającą m.in. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, co najmniej 14 dni przed planowanym odbiorem.
7) Uzyskanie decyzji na użytkowanie lub zawiadomienie Nadzoru budowlanego o zakończeniu robót należy do obowiązków Wykonawcy.
8) W przypadku rozbieżności w dokumentacji, a udzielonymi odpowiedziami w postępowaniu przetargowym, należy brać pod uwagę udzielone odpowiedzi
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45262210-6 - Fundamentowanie
45262520-2 - Roboty murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
400 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kamieniarka1 sp. zo.o
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7991975739
4.3.4.) Miejscowość: Śmiłów
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1176557,27 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00140837/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót zamiennych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wprowadzenie robót zamiennych na podstawie § 10 ust. 1 pkt 1.4 ppkt 4) i ust. 4 umowy Nr ZP-272.1.4A.2025.EP z dnia 04.03.2025 r., polegających na:
- wykonaniu izolacji ścian fundamentowych zabytkowego ogrodzenia zgodnie z dokumentacją projektową załączoną do przetargu zamiast opasek wokół budynku, które okazały się bezprzedmiotowe ze względu na realizacje części zamierzenia objętego pozwoleniem na budowę BP.6740.464.2021.MW z dnia 19.01.2022 r. przez Gminę Końskie.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
dodatkowe prace konserwatorskie i zabezpieczające na obiekcie zabytkowym Glorietta, zgodnie z protokołem z oględzin z dnia 01.04.2026 r. Konserwatora zabytków w Kielcach
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 2 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Strony ustalają termin rozpoczęcia robót na dzień zawarcia umowy, będący jednocześnie dniem protokolarnego przekazania terenu budowy, a termin zakończenia 531 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy, liczony od daty podpisania niniejszej umowy, przy czym za zakończenie robót uznaje się datę dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich dokumentów potwierdzających prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1176557,27 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |