MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ UZ POD POTRZEBY CENTRUM NAUK PRZEDKLINICZNYCH - Część 2
Uniwersytet Zielonogórski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416259
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416259/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 12:41
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-31b43dc0-83f8-4a05-923d-98ec0c10b4f2
- Identyfikator
- 9730713421
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416259 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ UZ POD POTRZEBY CENTRUM NAUK PRZEDKLINICZNYCH - Część 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Zielonogórski
1.2.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 977924147
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Licealna 9
1.4.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.4.3.) Kod pocztowy: 65-417
1.4.4.) Województwo: lubuskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.4.7.) Numer telefonu: 504070265
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@uz.zgora.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uz.zgora.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31b43dc0-83f8-4a05-923d-98ec0c10b4f2
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416259
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00278310
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Wniosek w ramach KPO w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne"
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ UZ POD POTRZEBY CENTRUM NAUK PRZEDKLINICZNYCH - Część 2
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Modernizacja pomieszczeń UZ pod potrzeby Centrum Nauk Przedklinicznych dla kierunku fizjoterapia
3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-02-164.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): CONSTRUCTO Sp. z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8792697830
4.3.3.) Ulica: Rogówko 6A
4.3.4.) Miejscowość: Lubicz
4.3.5.) Kod pocztowy: 87-162
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 6818951,25 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00375958/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 8
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana kierownika budowy na wniosek Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana kierownika budowy na wniosek Wykonawcy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana kierownika budowy na wniosek Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana kierownika budowy na wniosek Wykonawcy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania całości Przedmiotu Umowy na wniosek Wykonawcy - Roboty dodatkowe wynikające z zaprojektowanych stref pożarowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Zakończenie wykonania całości Przedmiotu Umowy tj. wykonania prac projektowych i robót budowlanych oraz uzyskanie wszelkich wymaganych decyzji potwierdzających poprawność wykonania i możliwość użytkowania Przedmiotu Umowy, w tym dokonanie zgłoszenia o zakończeniu robót do PINB lub uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w zależności od tego, czego przepisy wymagają: do dnia 18.03.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wniosek Wykonawcy o konieczności wykonania robót dodatkowych, których skutkiem jest zwiększenie wynagrodzenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Za należyte wykonanie Przedmiotu Umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe (dalej „Wynagrodzenie”) w łącznej kwocie brutto 6 893 665,83 zł (słownie: sześć milionów osiemset dziewięćdziesiąt trzy tysiące sześćset sześćdziesiąt pięć złotych i osiemdziesiąt trzy grosze), w tym należny podatek VAT, zgodnie z ofertą Wykonawcy”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 74714,58
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania Przedmiotu Umowy na wniosek Wykonawcy - obiektywne utrudnienia – instalacja elekt., ogrzewanie, warunki pogodowe, projekt układu konstrukcji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Zakończenie wykonania całości Przedmiotu Umowy tj. wykonania prac projektowych i robót budowlanych oraz uzyskanie wszelkich wymaganych decyzji potwierdzających poprawność wykonania i możliwość użytkowania Przedmiotu Umowy, w tym dokonanie zgłoszenia o zakończeniu robót do PINB lub uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w zależności od tego, czego przepisy wymagają: do 30.04.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania całości Przedmiotu Umowy -roboty dodatkowe – odspojenie ściany osłonowej budynku A-1.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Zakończenie wykonania całości Przedmiotu Umowy tj. wykonania prac projektowych i robót budowlanych oraz uzyskanie wszelkich wymaganych decyzji potwierdzających poprawność wykonania i możliwość użytkowania Przedmiotu Umowy, w tym dokonanie zgłoszenia o zakończeniu robót do PINB lub uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w zależności od tego, czego przepisy wymagają: do 27.05.2026 r., z zastrzeżeniem ustępu poniżej.”
„Z uwagi na planowane dostawy i montaż wyposażenia przez podmioty trzecie, do dnia 30.04.2026 r. Wykonawca zobowiązany jest zakończyć, w pomieszczeniu hydroterapii, wszystkie prace montażowe i wykończeniowe, obejmujące w szczególności wykonanie okładzin ściennych i podłogowych oraz zakończenie prac instalacyjnych (w tym instalacji wod.-kan., elektrycznych oraz wentylacyjnych).”
5.4.6.) Wartość zmiany: 35889,64
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy - zalanie posadzek w sali Hydroterapii wskutek niedrożności kanalizacji ogólnospławnej w studzience, nie wynikających z winy Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Z uwagi na planowane dostawy i montaż wyposażenia przez podmioty trzecie, do dnia 20.05.2026 r. Wykonawca zobowiązany jest zakończyć, w pomieszczeniu hydroterapii, wszystkie prace montażowe i wykończeniowe, obejmujące w szczególności wykonanie okładzin ściennych i podłogowych oraz zakończenie prac instalacyjnych (w tym instalacji wod.-kan., elektrycznych oraz wentylacyjnych).”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania całości Przedmiotu Umowy - brak dostępu do systemów iProtect oraz WinGuard – powód niezależny od Wykonawcy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„Zakończenie wykonania całości Przedmiotu Umowy tj. wykonania prac projektowych i robót budowlanych oraz uzyskanie wszelkich wymaganych decyzji potwierdzających poprawność wykonania i możliwość użytkowania Przedmiotu Umowy, w tym dokonanie zgłoszenia o zakończeniu robót do PINB lub uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w zależności od tego, czego przepisy wymagają: do 16.06.2026 r.,
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6929555,74 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Modernizacja i doposażenie bazy dydaktycznej pod potrzeby centrum nauk przedklinicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego”, Umowa nr KPOD.07.05-IP.10-0005/25/KPO/2157/2025/222, współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w ramach inwestycji D2.1.1 – Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. Celem zamówienia jest realizacja działań przyczyniających się do osiągnięcia wskaźnika D31G| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |