Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.
POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416321
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416321/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-01 12:54
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2874221-b9eb-451e-b7a9-3db935911446
- Identyfikator
- 5492197501
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416321 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10
1.4.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-602
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00
1.4.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2874221-b9eb-451e-b7a9-3db935911446
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416321
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00248350
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 -2027,Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A.Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup elementów architektury informatycznej – zakup e-usługi oraz modułu systemu informatycznego ze szkoleniami.
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wraz z instalacją i uruchomieniem: oprogramowania udostępniającego E-usługę obsługi składania wniosku o aktualizację danych, zawartych w EGiB, procedowanego w Systemie PZGiK , oprogramowania obsługującego składanie pieczęci elektronicznej za pomocą kwalifikowanego certyfikatu, oraz oprogramowania podnoszącego poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych udostępnianych z wykorzystaniem E-usług w sieci internet (Broker e-usług) oraz wsparcie kompetencji cyfrowych pracowników i odbiorców e-usług Wydziału Geodezji, Kartografii
i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (szkolenia).
• Część 1 - dostawa, instalacja i uruchomieniu e-usługi złożenia wniosku o aktualizację bazy danych EGiB, wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
• Część 2 - dostawa, instalacja i uruchomieniu brokera komunikacyjnego dla e-usług Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz oprogramowania do składania pieczęci elektronicznej na dokumentach procedowanych podczas obsługi e-usług wraz ze szkoleniami, udzieleniem licencji na dostarczone oprogramowanie i świadczeniem gwarancji wraz ze wsparciem technicznym.
Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi element modernizacji infrastruktury informatycznej niezbędnej doprowadzenia i udostępnienia danych przestrzennych w ramach realizacji projektu pn. ”Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Oświęcimskiego ”, realizowanego w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, typ projektu A Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi realizację zakresów rzeczowych projektu w trzech zadaniach ujętych we wniosku o dofinansowanie: zakup modułu systemu informatycznego, zakup e-usługi publicznej oraz szkolenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do każdej z części zamówienia.
W celu zachowania reguły konkurencyjności Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych opisanych w dokumentacji.
W związku z tym, Wykonawca może zaproponować rozwiązania, które realizują takie same funkcjonalności wyspecyfikowane przez Zamawiającego w inny, niż podany sposób.
Za rozwiązanie równoważne uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności
i funkcjonalności, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych
w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym porównaniu cechy nie podlegają rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Za rozwiązanie równoważne uznaje się takie rozwiązanie, które w porównywanych cechach wykazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Przez bardzo zbliżoną wartość użytkową rozumie się podobne, z dopuszczeniem nieznacznych różnic nie wpływających w żadnym stopniu na całokształt systemu, zachowanie oraz realizowanie podobnych funkcjonalności w danych warunkach, identycznych dla obu rozwiązań, dla których to warunków rozwiązania te są dedykowane.
Rozwiązanie równoważne musi zawierać dokumentację potwierdzającą, iż spełnia wymagania funkcjonalne Zamawiającego, w tym wyniki porównań, testów, czy możliwości oferowanych przez to rozwiązanie w odniesieniu do rozwiązania wyspecyfikowanego.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający informuje, że w sytuacji, gdy Wykonawca w złożonej ofercie przetargowej nie wykaże, iż proponowane materiały i urządzenia zamienne, inne niż określone w opisie przedmiotu zamówienia, są równoważne pod względem konstrukcji, parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych oraz ich przeznaczenia, spowoduje to uznanie przez Zamawiającego, że złożona oferta nie odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia i zostanie z niniejszego postępowania przetargowego odrzucona.
Jeśli w opisach niniejszego OPZ występują: normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
3.9.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
79632000-3 - Szkolenie pracowników
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
40 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GEOMATYKA-KRAKÓW S.C.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120517055
4.3.3.) Ulica: Mała Góra 30
4.3.4.) Miejscowość: Kraków
4.3.5.) Kod pocztowy: 30-864
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 46125,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00311620/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 46125,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy |