Dostawa urządzeń medycznych w ramach realizowanego projektu pn. "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”
MEDICOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416382
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416382/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-01 13:06
- Lokalizacja
- Puszczykowo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-44861873-0c31-47be-b02e-13f638127537
- Identyfikator
- 9720989825
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416382 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń medycznych w ramach realizowanego projektu pn. "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MEDICOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 639800705
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Puszczykowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-041
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro_medicor@interia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://medicor-puszczykowo.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44861873-0c31-47be-b02e-13f6381275371.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa urządzeń medycznych w ramach realizowanego projektu pn. "Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44861873-0c31-47be-b02e-13f638127537
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416382
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392237
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: holter ciśnieniowy4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 11000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: elektroniczna tablica do badania ostrości wzroku4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 4125 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi elektroniczny i/lub manualny w różnych rozmiarach w tym z kompletem mankietów dla dzieci4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 3360 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: pulsoksymetr4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 4999,20 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: oprogramowanie systemowe - w tym oprogramowanie do realizacji opieki koordynowanej4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego
4.5.5.) Wartość części: 22900 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: termometr elektroniczny4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 584,20 PLN
Część 7
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: aparaty do szybkiej diagnostyki4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 8424 PLN
Część 8
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: drobna aparatura diagnostyczna4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 28701,60 PLN
Część 9
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: dermatoskopy4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 4104 PLN
Część 10
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: wagi medyczne4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 18358,40 PLN
Część 11
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: sprzęt rehabilitacyjny oraz wspomagający oddychanie4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 8640 PLN
Część 12
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: meble medyczne4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 4746 PLN
Część 13
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń medycznych, tj.: lampy UV bakterio- i wirusobójcze4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 2376 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10999,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10999,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10999,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BTL Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222626984
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10999,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu, w zakresie pakietu wskazanego powyżej, nie została złożona żadna oferta. Tym samym, Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, w zakresie pakietu wskazanego powyżej, jeżeli nie złożono żadnej oferty.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z uprawomocnieniem się decyzji o wyborze oferty wykonawcy Medeir Przemysław Fila ul. Ochla-Niedźwiedzia 8, 66-006 Zielona Góra (zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 24 sierpnia 2026 roku) Zamawiający wezwał wykonawcę do zawarcia umów w zakresie Części wskazanych powyżej na warunkach określonych w SWZ i ofercie.
W tym celu, Zamawiający wezwał wykonawcę do podpisania przez osobę upoważnioną do reprezentacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym umów przesłanych wykonawcy w dniu 24 sierpnia 2026 r. i zwrotnego odesłania ich do Zamawiającego za pośrednictwem platformy e-zamówienia.
Zamawiający wezwał do spełnienia tego obowiązku w terminie do dnia 25 sierpnia 2026 r. godz. 15:00, informując przy tym, że wyznaczony termin podpisania w/w umów jest ostateczny i nieprzekraczalny.
Zamawiający wskazał, że brak podpisania umowy i odesłania jej Zamawiającemu do w/w terminu uzna za uchylenie się przez wykonawcę od zawarcia umowy.
Wykonawca zaniechał podpisania umów w zakreślonym w wezwaniu nieprzekraczalnym terminie.
Zgodnie z art. 263 Ustawy jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może unieważnić postępowanie.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Pismem z dnia 21 sierpnia 2026 roku, Zamawiający wezwał Wykonawcę BJESKA Sp. z o.o. Sp.k. do złożenia wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny. W wezwaniu, Zamawiający określił termin na złożenie wyjaśnień na dzień 26 sierpnia 2026 r.
W odpowiedzi na wezwanie, Wykonawca nie wykazał, że zaoferowana przez niego cena nie nosi znamion rażąco niskiej ceny. Ponadto Wykonawca nie przedłożył dowodów, które uzasadniają podaną w ofercie cenę. Wykonawca ograniczył się do ogólnych informacji, niezawierających konkretnych danych, ani wyliczeń dotyczących zaoferowanej przez niego ceny.
Zamawiający w wezwaniu wskazał, ze wyjaśnienia powinny dotyczyć kosztów zakupu przez wykonawcę asortymentu określonego w Formularzu oferty.
Złożone wyjaśnienia dotyczące rażąco niskiej ceny, mają charakter lapidarny, ogólnikowy, szczątkowy, gołosłowny i nie są potwierdzone jakimikolwiek dowodami pozwalającymi obalić w sposób skuteczny domniemanie posiadania przez zaoferowaną przez Wykonawcę cenę przymiotu rażąco niskiej. Za irrelewantne dla oceny wyjaśnień należy uznać załączone faktury VAT. Wyjaśnienia nie zawierają także żadnych wyliczeń odnoszących się konkretnie do złożonej przez Wykonawcę oferty cenowej w przedmiotowym postępowaniu.
Reasumując powyższe, odrzuceniu podlega oferta Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 Ustawy w związku z art. 224 ust. 6 Ustawy.
Mając na uwadze, że oferta wykonawcy BJESKA Sp. z o.o. Sp.k. została odrzucona i nie ma innych ofert, które zamawiający mógłby badać, zaistniała podstawa do unieważnienia postępowania w zakresie powyższej części.
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22896,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22896,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 22896,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BTL POLSKA SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222626984
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 22896,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-31Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z uprawomocnieniem się decyzji o wyborze oferty wykonawcy Medeir Przemysław Fila ul. Ochla-Niedźwiedzia 8, 66-006 Zielona Góra (zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 24 sierpnia 2026 roku) Zamawiający wezwał wykonawcę do zawarcia umów w zakresie Części wskazanych powyżej na warunkach określonych w SWZ i ofercie.
W tym celu, Zamawiający wezwał wykonawcę do podpisania przez osobę upoważnioną do reprezentacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym umów przesłanych wykonawcy w dniu 24 sierpnia 2026 r. i zwrotnego odesłania ich do Zamawiającego za pośrednictwem platformy e-zamówienia.
Zamawiający wezwał do spełnienia tego obowiązku w terminie do dnia 25 sierpnia 2026 r. godz. 15:00, informując przy tym, że wyznaczony termin podpisania w/w umów jest ostateczny i nieprzekraczalny.
Zamawiający wskazał, że brak podpisania umowy i odesłania jej Zamawiającemu do w/w terminu uzna za uchylenie się przez wykonawcę od zawarcia umowy.
Wykonawca zaniechał podpisania umów w zakreślonym w wezwaniu nieprzekraczalnym terminie.
Zgodnie z art. 263 Ustawy jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może unieważnić postępowanie.
Część 7
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacją Warunków Zamówienia, Zamawiający określił bezwzględny i nieprzekraczalny termin realizacji przedmiotu zamówienia do dnia 31 sierpnia 2026 r.
Z uwagi na czas trwania procedury przetargowej, w tym terminy ustawowe przewidziane na weryfikację i ocenę ofert i rozstrzygnięcia postępowania, zawarcie umowy stało się obiektywnie niemożliwe przed upływem wyznaczonego na dzień 31 sierpnia 2026 r. terminu realizacji zamówienia. Zatem zawarcie umowy nastąpiłoby w dacie, w której termin wykonania przedmiotu zamówienia już minął.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że projektowane postanowienia umowy nie zawierały żadnych postanowień przewidujących możliwość wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy z uwagi na przedłużającą się procedurę wyboru oferty. Tym samym, Zamawiający pozbawiony jest instrumentów umownych pozwalających na legalne i zgodne z SWZ dostosowanie terminu wykonania zamówienia do zaistniałych okoliczności.
Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp, do czynności podejmowanych przez zamawiającego i wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego. Natomiast zgodnie z art. 387 § 1 k.c.: „Umowa o świadczenie niemożliwe jest nieważna”.
W zaistniałym stanie faktycznym ewentualne podpisanie umowy przez strony oznaczałoby zobowiązanie się Wykonawcy do spełnienia świadczenia w terminie do 31 sierpnia 2026 r., co w momencie zawierania umowy jest już fizycznie i obiektywnie niewykonalne z powodu upływu czasu. Zobowiązanie się do wykonania świadczenia, którego termin upłynął przed datą zawarcia umowy (przy jednoczesnym braku prawnych i umownych możliwości jego przedłużenia), stanowi obiektywną, pierwotną niemożliwość świadczenia.
Umowa zawarta w takich warunkach z mocy prawa dotknięta byłaby sankcją bezwzględnej nieważności (art. 387 § 1 k.c.). Prowadzi to do konkluzji, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, która uniemożliwia zawarcie ważnej, niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 8
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 8)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z uprawomocnieniem się decyzji o wyborze oferty wykonawcy Medeir Przemysław Fila ul. Ochla-Niedźwiedzia 8, 66-006 Zielona Góra (zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 24 sierpnia 2026 roku) Zamawiający wezwał wykonawcę do zawarcia umów w zakresie Części wskazanych powyżej na warunkach określonych w SWZ i ofercie.
W tym celu, Zamawiający wezwał wykonawcę do podpisania przez osobę upoważnioną do reprezentacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym umów przesłanych wykonawcy w dniu 24 sierpnia 2026 r. i zwrotnego odesłania ich do Zamawiającego za pośrednictwem platformy e-zamówienia.
Zamawiający wezwał do spełnienia tego obowiązku w terminie do dnia 25 sierpnia 2026 r. godz. 15:00, informując przy tym, że wyznaczony termin podpisania w/w umów jest ostateczny i nieprzekraczalny.
Zamawiający wskazał, że brak podpisania umowy i odesłania jej Zamawiającemu do w/w terminu uzna za uchylenie się przez wykonawcę od zawarcia umowy.
Wykonawca zaniechał podpisania umów w zakreślonym w wezwaniu nieprzekraczalnym terminie.
Zgodnie z art. 263 Ustawy jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może unieważnić postępowanie.
Część 9
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 9)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 9)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4104,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4137,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4137,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 9)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bechtold & Co Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7250038929
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 9)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4137,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-31Część 10
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 10)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dnia 21 sierpnia 2026 r. zgodnie z dyspozycją art. 222 ust. 4 Ustawy udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie pakietu wskazanego powyżej. Kwota ta wynosi: 18 358,40 PLN brutto.
Po dokonaniu otwarcia ofert ustalono, że najtańsza oferta złożona w postępowaniu opiewa na kwotę 18 673,35 PLN brutto.
Kwota ta przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Część 11
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 11)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z uprawomocnieniem się decyzji o wyborze oferty wykonawcy Medeir Przemysław Fila ul. Ochla-Niedźwiedzia 8, 66-006 Zielona Góra (zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 24 sierpnia 2026 roku) Zamawiający wezwał wykonawcę do zawarcia umów w zakresie Części wskazanych powyżej na warunkach określonych w SWZ i ofercie.
W tym celu, Zamawiający wezwał wykonawcę do podpisania przez osobę upoważnioną do reprezentacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym umów przesłanych wykonawcy w dniu 24 sierpnia 2026 r. i zwrotnego odesłania ich do Zamawiającego za pośrednictwem platformy e-zamówienia.
Zamawiający wezwał do spełnienia tego obowiązku w terminie do dnia 25 sierpnia 2026 r. godz. 15:00, informując przy tym, że wyznaczony termin podpisania w/w umów jest ostateczny i nieprzekraczalny.
Zamawiający wskazał, że brak podpisania umowy i odesłania jej Zamawiającemu do w/w terminu uzna za uchylenie się przez wykonawcę od zawarcia umowy.
Wykonawca zaniechał podpisania umów w zakreślonym w wezwaniu nieprzekraczalnym terminie.
Zgodnie z art. 263 Ustawy jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może unieważnić postępowanie.
Część 12
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 12)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z uprawomocnieniem się decyzji o wyborze oferty wykonawcy Medeir Przemysław Fila ul. Ochla-Niedźwiedzia 8, 66-006 Zielona Góra (zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 24 sierpnia 2026 roku) Zamawiający wezwał wykonawcę do zawarcia umów w zakresie Części wskazanych powyżej na warunkach określonych w SWZ i ofercie.
W tym celu, Zamawiający wezwał wykonawcę do podpisania przez osobę upoważnioną do reprezentacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym umów przesłanych wykonawcy w dniu 24 sierpnia 2026 r. i zwrotnego odesłania ich do Zamawiającego za pośrednictwem platformy e-zamówienia.
Zamawiający wezwał do spełnienia tego obowiązku w terminie do dnia 25 sierpnia 2026 r. godz. 15:00, informując przy tym, że wyznaczony termin podpisania w/w umów jest ostateczny i nieprzekraczalny.
Zamawiający wskazał, że brak podpisania umowy i odesłania jej Zamawiającemu do w/w terminu uzna za uchylenie się przez wykonawcę od zawarcia umowy.
Wykonawca zaniechał podpisania umów w zakreślonym w wezwaniu nieprzekraczalnym terminie.
Zgodnie z art. 263 Ustawy jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający może unieważnić postępowanie.
Część 13
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 13)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacją Warunków Zamówienia, Zamawiający określił bezwzględny i nieprzekraczalny termin realizacji przedmiotu zamówienia do dnia 31 sierpnia 2026 r.
Z uwagi na czas trwania procedury przetargowej, w tym terminy ustawowe przewidziane na weryfikację i ocenę ofert i rozstrzygnięcia postępowania, zawarcie umowy stało się obiektywnie niemożliwe przed upływem wyznaczonego na dzień 31 sierpnia 2026 r. terminu realizacji zamówienia. Zatem zawarcie umowy nastąpiłoby w dacie, w której termin wykonania przedmiotu zamówienia już minął.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że projektowane postanowienia umowy nie zawierały żadnych postanowień przewidujących możliwość wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy z uwagi na przedłużającą się procedurę wyboru oferty. Tym samym, Zamawiający pozbawiony jest instrumentów umownych pozwalających na legalne i zgodne z SWZ dostosowanie terminu wykonania zamówienia do zaistniałych okoliczności.
Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp, do czynności podejmowanych przez zamawiającego i wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego. Natomiast zgodnie z art. 387 § 1 k.c.: „Umowa o świadczenie niemożliwe jest nieważna”.
W zaistniałym stanie faktycznym ewentualne podpisanie umowy przez strony oznaczałoby zobowiązanie się Wykonawcy do spełnienia świadczenia w terminie do 31 sierpnia 2026 r., co w momencie zawierania umowy jest już fizycznie i obiektywnie niewykonalne z powodu upływu czasu. Zobowiązanie się do wykonania świadczenia, którego termin upłynął przed datą zawarcia umowy (przy jednoczesnym braku prawnych i umownych możliwości jego przedłużenia), stanowi obiektywną, pierwotną niemożliwość świadczenia.
Umowa zawarta w takich warunkach z mocy prawa dotknięta byłaby sankcją bezwzględnej nieważności (art. 387 § 1 k.c.). Prowadzi to do konkluzji, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, która uniemożliwia zawarcie ważnej, niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |