Budowa oświetlenia ulicznego w mieście Opolu

MIASTO OPOLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416541
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416541/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 13:42
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-606a031d-f8d7-4753-b3f0-2b808097bfaa
Identyfikator
7543009977
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416541 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicznego w mieście Opolu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OPOLE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141266800000

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Rynek 1A

1.4.2.) Miejscowość: Opole

1.4.3.) Kod pocztowy: 45-015

1.4.4.) Województwo: opolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@um.opole.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opole.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-606a031d-f8d7-4753-b3f0-2b808097bfaa

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416541

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00185550

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa oświetlenia ulicznego w mieście Opolu

Umowa dla części nr 6

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Zadanie 6. Budowa oświetlenia ulicy Krzanowickiej – etap I.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostały opisane w specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach.

3.9.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-27

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

180 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): LIGHT ON Spółka z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252968258

4.3.3.) Ulica: Zygmunta Krasińskiego 18/97

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 01-581

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 318403,11 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00341185/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przyczyną zmiany umowy jest konieczność zmiany wysokości 18 latarń z uwagi na kolizję z nowo wybudowaną siecią światłowodową przy ul. Krzanowickiej. W wyniku zmiany wydłużeniu uległ termin wykonania zamówienia.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana wysokości 18 latarń oraz wydłużenie terminu wykonania zamówienia.

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z urealnieniem kosztów wykonania zamówienia w związku ze zmianą 18 słupów oświetleniowych SAL-9 WŁ 1/1,5/3,2/5 na SAL 60H zmniejszeniu uległo wynagrodzenie wykonawcy z 318 403,11 zł. na 286 406,38 zł.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmniejszeniu uległo wynagrodzenie wykonawcy z 318 403,11 zł. na 286 406,38 zł.

5.4.6.) Wartość zmiany: 286406,38

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 286406,38 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane