Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416592
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416592/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 13:53
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-740b8007-a2b3-4eef-98db-4de41bc35d53
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNABielany Wrocławskie, PL · lot 0
4 909 836,26 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416592 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-740b8007-a2b3-4eef-98db-4de41bc35d53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416592

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.42 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298241

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.36.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4951242,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2530F – ul. Piłsudskiego na odcinku łącznej długości około 874 m w miejscowości Gorzów Wlkp. Roboty budowlane wykonane będą zgodnie z dokumentacją projektową w ramach zadania pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego” na terenie działki o nr ewid. 2313/3; 888/3; 888/2; 663; 661/2 obr. 02 – Górczyn.

Zakres robót obejmuje w szczególności frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni oraz wykonanie nowych warstw bitumicznych. Na jezdni wschodniej przewiduje się frezowanie o gr. 10 cm oraz wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego ACWMS 16 gr. 7 cm
i warstwy ścieralnej SMA11S gr. 4 cm. Na jezdni zachodniej przewiduje się frezowanie
o gr. 9 cm oraz wykonanie warstwy wiążącej ACWMS 16 gr. 5 cm i warstwy ścieralnej SMA11S gr. 4 cm.

W ramach zadania przewiduje się przebudowę zatok autobusowych o konstrukcji: warstwa kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 15 cm, podbudowa z betonu C16/20 gr. 20 cm oraz nawierzchnia z betonu C30/37 gr. 20 cm. Ograniczenia nawierzchni stanowić będą krawężniki betonowe na ławach betonowych z betonu C12/15, zgodnie
z dokumentacją projektową.

Przewiduje się wykonanie peronów z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm, na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 12 cm oraz warstwie kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 10 cm. Ograniczenia stanowić będą obrzeża betonowe na ławach betonowych z oporem.

Dla chodników projektuje się nawierzchnię z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm na analogicznej konstrukcji podbudowy, z ograniczeniem w postaci obrzeży betonowych.

Dla drogi rowerowej przewiduje się nawierzchnię z betonu asfaltowego AC 8S, układaną na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 12 cm oraz warstwie kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 10 cm, z ograniczeniem obrzeżami betonowymi.
W ramach realizacji zadania wykonane zostaną również regulacje wysokościowe wpustów ulicznych oraz włazów kanalizacyjnych.

Roboty realizowane będą na podstawie dokonanego zgłoszenia robót do administracji architektoniczno – budowlanej.

Zakres robót do wykonania i technologię robót określają w szczególności:
a) Dokumentacja projektowa,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót,
c) Tabela Elementów Rozliczeniowych,
d) Projekt umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2892960,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7169446,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4909836,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROVIA POLSKA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6350000127

7.3.4) Miejscowość: Bielany Wrocławskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4909836,26 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane