Remont drogi gminnej nr 440531K, na odcinku w km 0+00,00-1+150,00 w miejscowości Naprawa, Gmina Jordanów
Gmina Jordanów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416575
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416575/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 13:49
- Lokalizacja
- Jordanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6ed21481-3110-42bc-a5c7-e71575374057
- Identyfikator
- 5521586100
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416575 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 440531K, na odcinku w km 0+00,00-1+150,00 w miejscowości Naprawa, Gmina Jordanów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jordanów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892251
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 2
1.4.2.) Miejscowość: Jordanów
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-240
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.4.7.) Numer telefonu: 182687609
1.4.8.) Numer faksu: 182687629
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-jordanow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gmina-jordanow.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ed21481-3110-42bc-a5c7-e71575374057
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416575
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00193444
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi gminnej nr 440531K, na odcinku w km 0+00,00-1+150,00 w miejscowości Naprawa, Gmina Jordanów
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakres planowanych prac do wykonania remontu obejmuje prace polegające min. na:
-Remoncie istniejącej nawierzchni drogi na całej szerokości poprzez wykonanie frezowania i następnie nowych warstw bitumicznych z betonu asfaltowego (warstwa profilująca-wiążąca i ścieralna),
-Wymianie zniszczonej konstrukcji nawierzchni drogi w obrębie przełomów,
-Uzupełnieniu istniejących poboczy destruktem,
-Dostosowanie wysokościowe przy zjazdach i skrzyżowaniach,
-Regulacji wysokościowej wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej.
Szczegółowy zakres określa przedmiar robót – stanowiący załącznik nr 10 do SWZ, dokumentacja projektowa – stanowiąca załącznik nr 11 do SWZ, specyfikacje techniczna wykonania i odbioru robót – stanowiąca załącznik nr 12 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Świerkosz Zbigniew Usługi Sprzętem Zmechanizowanym (Usługi Sprzętem Zmechanizowanym S. C. Świerkosz Mariusz, Zbigniew, Grzegorz)
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Świerkosz Mariusz Usługi Sprzętem Zmechanizowanym, Świerkosz Grzegorz Usługi Sprzętem Zmechanizowanym
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521553201
4.3.3.) Ulica: Stryszawa 228
4.3.4.) Miejscowość: Stryszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-205
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 942840,95 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00279097/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-28
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Podczas wykonywania prac związanych z frezowaniem nawierzchni asfaltowej stwierdzono konieczność wykonania dodatkowej ilości przełomów, ze względu na odkryty istniejący stan podbudowy pod drogą. Ilość koniecznych do wykonania przełomów określono komisyjnie na 505,70 m2.Wykonanie większej ilości przełomów uchroni wykonaną nawierzchnię po remoncie przed przedwczesną degradacją spowodowaną niedostateczna nośnością warstw podbudowy z kruszywa łamanego. Zgodnie z aneksem nr 1 i protokołem konieczności.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana wynagrodzenia. Zamawiający zapłaci Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia cenę stanowiącą sumę kwoty umowy i aneksu nr 1 wynoszącą netto: 841 640,12 zł Vat 23% tj. 193 577,23 zł , brutto: 1035217,35zł
5.4.6.) Wartość zmiany: 92376,40
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1035217,35 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Podstawa zmiany: art. 455 ust. 1 pkt. 1 w zw z paragrafem 13 ust. 1. ust. 2 pkt. 2.3, ust. 5, ust. 8, ust. 9 ust. 10 oraz art 455 ust. 2 ustawy pzp| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |