Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: Przebudowa ul. A. Mickiewicza, ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej i ul. T. Kościuszki wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej
Gmina Miasto Mrągowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416687
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416687/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-01 14:14
- Lokalizacja
- Mrągowo, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7c040c14-0efd-4dbf-a1f8-51c2326daa0f
- Identyfikator
- 7422076940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416687 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: Przebudowa ul. A. Mickiewicza, ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej i ul. T. Kościuszki wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Mrągowo
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743427
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Królewiecka 60A
1.4.2.) Miejscowość: Mrągowo
1.4.3.) Kod pocztowy: 11-700
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.4.7.) Numer telefonu: 897419000
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mragowo.um.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mragowo.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c040c14-0efd-4dbf-a1f8-51c2326daa0f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416687
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00386605
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: Przebudowa ul. A. Mickiewicza, ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej i ul. T. Kościuszki wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla zadania „Przebudowa ul. A. Mickiewicza,
ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej i ul. T. Kościuszki wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej”.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Projekt budowlany – 5 egz.
2) Przedmiar robót – 1 egz.
3) Kosztorys inwestorski – 1 egz.
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – 1 egz.
5) Opracowania należy przekazać w formie papierowej i elektronicznej na pendrive (część tekstowa opracowania w formacie *.doc [MS Word] lub *.pdf [Adobe Reader], część rysunkowa w formacie *.dwg lub *.dxf oraz w *.pdf [Adobe Reader]; kosztorys i przedmiar robót w formacie *.ath [Norma lub inny kompatybilny] lub *.xls [MS Excel]).
3. Wytyczne do uwzględnienia przy opracowywaniu dokumentacji projektowej:
1) Dokumentację projektową należy podzielić na etapy np.:
Etap I – Przebudowa dróg: ul. A. Mickiewicza,
Etap II – Przebudowa dróg: ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej, ul. T. Kościuszki,
2) Lokalizacja na działkach nr ewid.: 169/2, 180, 181, 184, 187/3, 188, 170/37 obręb 4; 77, 88, 96, 112, 123 obręb 5 zgodnie z załączonym planem sytuacyjnym – załącznik nr 10. Teren inwestycji jest własnością Gminy Miasto Mrągowo.
3) Zakres prac obejmuje przebudowę dróg w Mrągowie:
ul. Adama Mickiewicza,
ul. 8-go Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Mazurską do skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza,
ul. Mazurskiej na odcinku od strony ul. Królewieckiej do skrzyżowania z ul. 8-go Maja,
ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Mazurską.
4) W zakresie należy uwzględnić przebudowę jezdni, ciągów pieszych, miejsc postojowych, skrzyżowań, istniejących zjazdów wraz z budową/ przebudową sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej (wraz z budową przepompowni ścieków w obrębie parkingu przy ul. A. Mickiewicza) i oświetlenia oraz usunięcia kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną i nadziemną.
5) Teren inwestycji jest objęty częściowo strefą ochrony konserwatorskiej archeologicznej, częściowo strefą ochrony konserwatorskiej historycznego układu urbanistycznego ujętymi w rejestrze zabytków. Dokumentację należy dostosować do załączonych zaleceń konserwatorskich Warmińsko-Mazurskiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie (w załączeniu pismo znak: IZNR.5183.206.2025.RP z dnia 16.04.2025 r.). Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania stosownego uzgodnienia/pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
6) Zamawiający posiada opracowanie pn. „Sprawozdanie wraz z dokumentacją i wynikami badań z archeologicznych badań sondażowych dla potrzeb planowanej inwestycji pn.: „Przebudowa ulic Mickiewicza, 8-go maja, Mazurskiej w Mrągowie”” oraz „Opracowanie wyników sondażowo-rozpoznawczych badań archeologicznych wykonanych przy ulicy Mazurskiej w Mrągowie, na działce nr 178/28 obręb 4, w obrębie stanowiska I. Prace terenowe prowadzono w lipcu 2017 roku”.
7) Koncepcję zagospodarowania terenu należy przekazać Zamawiającemu w terminie 4 tygodni od podpisania umowy.
8) Przedmiar robót i kosztorysy powinny uwzględniać podział na ulice.
9) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu.
10) Opracowanie projektu wycinki drzew i krzewów w przypadku kolizji projektowanych obiektów z istniejącą zielenią oraz projektu nasadzeń zastępczych.
11) Teren inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
12) W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie projektu zabezpieczenia sieci lub usunięcia kolizji (przebudowy kolizji). Dotyczy to także sytuacji, w której właściciele poszczególnych mediów w wydanych warunkach ustalą konieczność wykonania przebudowy odpowiedniej sieci. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodne z warunkami technicznymi gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego.
13) Zamawiający dopuszcza zmianę zakresu przedmiotu zamówienia po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym.
3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Inżynierskie Maciej Bartosiewicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7451572239
4.3.3.) Ulica: Żołnierska 4/60
4.3.4.) Miejscowość: Mrągowo
4.3.5.) Kod pocztowy: 11-700
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 172200 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00438266/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Termin zakończenia realizacji zamówienia wydłużono o 2 miesiące w związku z przedłużającą się procedurą wydania warunków technicznych przebudowy sieci elektroenergetycznej, z którą koliduje projektowany układ drogowy. Termin zakończenia realizacji zamówienia – w terminie 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia realizacji zamówienia wydłużono o 2 miesiące w związku z przedłużającą się procedurą wydania warunków technicznych przebudowy sieci elektroenergetycznej, z którą koliduje projektowany układ drogowy. Termin zakończenia realizacji zamówienia – w terminie 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Termin zakończenia realizacji zamówienia wydłużono o 12 dni w związku z przedłużającą się procedurą uzyskania pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. Termin zakończenia realizacji zamówienia – w terminie 315 dni od dnia zawarcia umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia realizacji zamówienia wydłużono o 12 dni w związku z przedłużającą się procedurą uzyskania pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. Termin zakończenia realizacji zamówienia – w terminie 315 dni od dnia zawarcia umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 172200 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |