Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa

Gmina Szprotawa.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416703
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416703/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 14:18
Lokalizacja
Szprotawa, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f299ce40-5f80-438b-9548-c3e7a2e6e007
Identyfikator
9241000696
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416703 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szprotawa.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 45

1.5.2.) Miejscowość: Szprotawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-300

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.jakubowska@szprotawa-um.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szprotawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f299ce40-5f80-438b-9548-c3e7a2e6e007

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f299ce40-5f80-438b-9548-c3e7a2e6e007

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416703

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052015/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325907

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie o długości ok. 273 m (dz. nr 192, 193, 84/3). Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie: rozbiórki istniejącej jezdni gruntowej, robót ziemnych, nowej konstrukcji jezdni po istniejącej trasie drogi o nawierzchni mineralno-asfaltowej, zjazdów, poboczy, prac konserwacyjnych rowu, wykonanie badań archeologicznych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
a) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ,
b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, spośród których oferta z najniższą ceną wynosi 402 231,64 zł podczas gdy kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 250 000 zł.
W związku z powyższym, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane