Dostawa infrastruktury sieciowej i systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego wraz z instalacją, konfiguracją i uruchomieniem na potrzeby Gminy Kleczew
Gmina Kleczew
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416799
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416799/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-01 14:41
- Lokalizacja
- Kleczew, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-81410011-003b-42b4-b1e4-ec217a704aac
- Identyfikator
- 6652741719
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416799 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa infrastruktury sieciowej i systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego wraz z instalacją, konfiguracją i uruchomieniem na potrzeby Gminy Kleczew
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleczew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019131
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Kościuszki 5
1.5.2.) Miejscowość: Kleczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-540
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@kleczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleczew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-kleczew1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa infrastruktury sieciowej i systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego wraz z instalacją, konfiguracją i uruchomieniem na potrzeby Gminy Kleczew2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81410011-003b-42b4-b1e4-ec217a704aac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416799
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080945/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Kleczew
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359417
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AO.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury sieciowej i systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego wraz z instalacją, konfiguracją, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego, realizowana w następujących lokalizacjach:
– Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie (UGiM), pl. Kościuszki 5, 62-540 Kleczew,
– Centrum Usług Wspólnych w Kleczewie (CUW), pl. Kościuszki 7/1, 62-540 Kleczew,
– Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kleczewie (MGOPS), ul. Strażacka 1, 62-540 Kleczew.
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie następujących systemów:
– urządzenia sieciowe,
– pakiety oprogramowania i systemy informatyczne,
– pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania.
Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy (wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku), nieeksploatowany, nie powystawowy, nieużywany i nienoszący śladów eksploatacji, niemodyfikowany, nienaprawiany, sprawny technicznie, zapakowany oryginalnie przez producenta, wolny od wad fizycznych i prawnych oraz kompletny.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia pracowników Zamawiającego, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego w zakresie dostarczonego przedmiotu zamówienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Montaż dostarczonego sprzętu w szafie RACK w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
2. Aktualizacja firmware na urządzeniach do najnowszej zalecanej przez producenta wersji,
3. Podłączenie i podstawowa konfiguracja sieci LAN,
4. Podstawowa konfiguracja UTM:
a. Stworzenie segmentów sieci VLAN
b. Stworzenie przykładowych polityk zezwalających na ruch pomiędzy segmentami
c. Przeniesienie bram z przełączników na FortiGate lub urządzenie/system równoważny
d. Wdrożenie SD-WAN
e. Utworzenie tunel ipsec
f. Stworzenie profili bezpieczeństwa
5. Instalacja i podstawowa konfiguracja systemu przełącznika typ I w tym:
a. Utworzenie stosu przełączników
b. Połączenie z istniejącymi elementami infrastruktury
c. Konfiguracja funkcjonalności L2 (VLANy,Agregacje,STP)
d. Konfiguracja funkcjonalności L3 (adresy, bramy,dnsy,ntp,syslog)
6. Instalacja i podstawowa konfiguracja systemu przełącznika typ II w tym:
a. Utworzenie stosu przełączników
b. Połączenie z istniejącymi elementami infrastruktury
c. Konfiguracja funkcjonalności L2 (VLANy,Agregacje,STP)
d. Konfiguracja funkcjonalności L3 (adresy, bramy,dnsy,ntp,syslog)
7. Instalacja i podstawowa konfiguracja systemu zbierania logów:
a. Dostawa i instalacja orprogramowania
b. Zdefiniowanie ADOM i partycjonowanie dysku
c. Konfiguracja warstwy sieciowej (L3, routing, LACP)
d. Konfiguracja ustawień systemowych (konta administratorów, certyfikaty, FortiGuard lub urządzenie/system równoważny, SMTP)
e. Podłączenie urządzeń FortiGate lub urządzenia/systemu równoważnego do odpowiedniego ADOM
f. Ustawienie harmonogramu raportów
8. Instalacja i podstawowa konfiguracja systemu ochrony poczty
a. instalacja na maszynie wirtualnej w środowisku zamawiającego
b. konfiguracja interfejsów oraz adresacji,
c. konfiguracja routingu,
d. konfiguracja czasu,
e. konfiguracja ustawień głównych takich jak nazwa hosta domena główna,
f. konfiguracja domeny oraz subdomen,
g. wstępna konfiguracja profili Anty Spam,
h. Wstępna konfiguracja profili Anty Virus,
i. Konfiguracja polityk,
j. Konfiguracja ograniczenia wielkości plików oraz wielkości wiadomości oraz czarnych i białych list,
k. Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym ustali datę i godzinę przepięcia usług pocztowych na system ochrony, dokona przeglądu konfiguracji przed przepięciem oraz przepnie ruch mailowy na nowy system ochrony poczty.
9. Wdrożenie systemu EDR/XDR
a. Instalacja serwera zarządzającego
b. Instalacja modułu zarządzającego urządzeniami
c. Instalacja konsoli zarządzającej
d. Szkolenie administratora.
10. Instalacja i uruchomienie systemu WiFi, w tym:
a. montaż punktów dostępowych w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego,
b. podłączenie do PoE i podstawowa konfiguracja SSID w integracji z UTM.
11. Przeprowadzenie prezentacji wdrożonego rozwiązania w wymiarze 4 godzin. Możliwość przeprowadzenia prezentacji zdalnej,
12. Przygotowanie dokumentacji technicznej zawierającej adresację oraz założone konta dostępowe.
Okres realizacji zamówienia: 6 tygodni od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do 18.09.2026 r. z uwagi na okres realizacji projektu grantowego współfinansowanego z Unii Europejskiej. Na podstawie art. 436 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający wyjaśnia, że wskazana data wykonania zamówienia jest uzasadniona obiektywną przyczyną. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych i musi zostać zakończone i rozliczone w terminie określonym w umowie o dofinansowanie. Szczegółowe postanowienia dotyczące terminu realizacji zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32413100-2 - Rutery sieciowe
48219100-7 - Pakiety oprogramowania bramowego
48219000-6 - Pakiety oprogramowania do różnych operacji sieciowych
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
32424000-1 - Infrastruktura sieciowa
32422000-7 - Elementy składowe sieci
48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego
48760000-3 - Pakiety oprogramowania do ochrony antywirusowej
72541000-9 - Usługi rozbudowy sprzętu komputerowego
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 278103,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 278103,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 278103,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Xcomp Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9551945132
7.3.3) Ulica: ul. Białowieska
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-010
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 278103,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-188.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |