Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny
Gmina Łopiennik Górny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416823
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416823/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 14:46
- Lokalizacja
- Łopiennik Górny, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-219039c8-9250-4510-a08d-12ece7284e35
- Identyfikator
- 5641689794
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416823 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łopiennik Górny
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197948
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Łopiennik Nadrzeczny 3A
1.4.2.) Miejscowość: Łopiennik Górny
1.4.3.) Kod pocztowy: 22-351
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lopiennikgorny.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uglopiennikgorny.bip.e-zeto.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-219039c8-9250-4510-a08d-12ece7284e35
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416823
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00121938
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny od km 0+000 do km 1+350”.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje Rozbudowę drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny. Rozbudowa obejmuje odcinek drogi publicznej o długości 1 350 m. Początek trasy rozbudowywanego odcinka zlokalizowano w km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L. Koniec rozbudowywanego odcinka zlokalizowano w km 1+350. Zakres robót drogowych obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze,
- wymiana konstrukcji nawierzchni i likwidacja przełomów,
- poszerzenia,
- wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni,
- wykonanie poboczy i zjazdów,
- oznakowanie pionowe,
- roboty wykończeniowe,
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- obsługa geodezyjna.
Parametry drogi po rozbudowie: nawierzchnia wykonana w technologii betonu asfaltowego, jednopasmowa, szerokość jezdni na odcinku od km 0+000 do km 0+750 wynosi 5,50 m (2 pasy ruchu po 2,75 m każdy), szerokość jezdni na odcinku od km 0+750 do km 1+350 wynosi 5,00 m (2 pasy ruchu po 2,50 m każdy), pobocza o szerokości 0,75 m umocnione mieszanką kruszywa niezwiązanego oraz wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty:
1) dokumentacje projektowe,
UWAGA: Załączona dokumentacja projektowa obejmuje „Rozbudowę drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny” o długości 2 050 m (od km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L do km 2+050 na granicy Powiatu Krasnostawskiego i Powiatu Świdnickiego). Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem został ograniczony do I etapu rozbudowy drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny i dotyczy odcinka zlokalizowano od km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L do km 1+350.
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej oraz STWiORB.
4.4. Poza zakresem robót budowlanych opisanych w/w dokumentacji, przedmiotem zamówienia są roboty i czynności związane z:
- budową, utrzymaniem i rozbiórką zaplecza budowy,
- utrzymaniem istniejących dróg i parkingów w stanie nie naruszonym,
- zatrudnieniem kierownika budowy,
- oznakowaniem robót,
- zabezpieczeniem i ochroną placu budowy,
- uporządkowaniem placu budowy po zakończeniu robót,
- zabezpieczeniem mienia zgromadzonego na placu budowy,
- wykonaniem innych robót i czynności, które były do przewidzenia na etapie przygotowywania oferty, wynikających z przepisów Prawa budowlanego i sztuki budowlanej.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 922-22-95-093
4.3.4.) Miejscowość: Zamość
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 887171,26 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00197932/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 887171,26 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |