Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków–Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj

GMINA DĄBRÓWKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00416830
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416830/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-01 14:48
Lokalizacja
Dąbrówka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8840edab-297a-11ef-b373-0e435a8a43bc
Identyfikator
1251334785
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógInstalowanie infrastruktury okablowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416830 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków–Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBRÓWKA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667971

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 14

1.4.2.) Miejscowość: Dąbrówka

1.4.3.) Kod pocztowy: 05-252

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@dabrowka.net.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dabrowka.net.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8840edab-297a-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416830

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00365628

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków–Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków – Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj, objętego dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład Inwestycja przewiduje wykonanie przebudowy, rozbudowy drogi gminnej klasy D ul. Walecznych i ul. Uroczej o długości 2 060 m, wraz ze skrzyżowaniami i drogami wewnętrznymi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ oraz PFU.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-19

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-11-28

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „Czystość” Spółka Jawna

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1250002288

4.3.4.) Miejscowość: Wołomin

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 7898793,90 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00423467/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 5

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

opóźnienie w wydaniu decyzji środowiskowej z przyczyn leżących po stronie RDOŚ (wydana dopiero 20 stycznia 2025 r.),
brak formalnej odpowiedzi Inwestora na projekt koncepcyjny złożony 12 sierpnia 2024 r.,
ujawnienie zmian w ewidencji gruntów i budynków po opracowaniu projektu koncepcyjnego, co wpłynęło na konieczność korekty dokumentacji,
zmiany w uzgodnieniach z Zarządem Dróg Powiatowych wymagające modyfikacji projektu drogi,
rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia wodnoprawnego dopiero po otrzymaniu decyzji środowiskowej (wniosek złożony 22 stycznia 2025 r.),
czasochłonna procedura ZRID, której czas trwania obecnie szacuje się na około 120 dni.
Wszystkie powyższe okoliczności mają charakter obiektywny, niezależny od Wykonawcy i nie były możliwe do przewidzenia na etapie podpisywania umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminów etapów 3-7 wykonania zamówienia bez zmiany terminu końcowego

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

opóźnienie w wydaniu decyzji środowiskowej z przyczyn leżących po stronie RDOŚ (wydana dopiero 20 stycznia 2025 r.),
brak formalnej odpowiedzi Inwestora na projekt koncepcyjny złożony 12 sierpnia 2024 r.,
ujawnienie zmian w ewidencji gruntów i budynków po opracowaniu projektu koncepcyjnego, co wpłynęło na konieczność korekty dokumentacji,
zmiany w uzgodnieniach z Zarządem Dróg Powiatowych wymagające modyfikacji projektu drogi,
rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia wodnoprawnego dopiero po otrzymaniu decyzji środowiskowej (wniosek złożony 22 stycznia 2025 r.),
czasochłonna procedura ZRID, której czas trwania obecnie szacuje się na około 120 dni.
Wszystkie powyższe okoliczności mają charakter obiektywny, niezależny od Wykonawcy i nie były możliwe do przewidzenia na etapie podpisywania umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu wykonania umowy do dnia 26.06.2026 r. oraz zmiana terminów etapów 4-6

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

sytuacja geopolityczna związana z konfliktem zbrojnym na Bliskim Wschodzie, która spowodowała zakłócenia w łańcuchach dostaw paliw, problemy z terminowymi dostawami asfaltu oraz utrudnienia w transporcie materiałów;
wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie zimowym, które opóźniły możliwość prowadzenia robót oraz rozpoczęcie produkcji galanterii betonowej;
Jednocześnie w toku realizacji inwestycji ujawniła się konieczność wykonania robót wykraczających poza zakres podstawowy zamówienia. Na zawarcia aneksu nr 3 nie zakończono jeszcze czynności związanych z ustaleniem ich zakresu, wpływu na termin realizacji inwestycji oraz skutków finansowych. Z tego względu roboty te nie stanowią przedmiotu Aneksu nr 3 i będą objęte odrębną analizą oraz – po zakończeniu niezbędnych uzgodnień (w tym nowego zabezpieczenia umowy) – przedmiotem kolejnej zmiany umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu wykonania umowy do dnia 15.07.2026 r. oraz zmiana terminów etapów 4-6

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z ustaleniem zakresu prac dodatkowych Zamawiający podjął działania zmierzające do zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych do ich realizacji, w tym wystąpił o zwiększenie Promesy Inwestycyjnej udzielonej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na dzień sporządzenia niniejszej notatki procedura związana ze zwiększeniem wysokości promesy nie została jeszcze zakończona. W celu zapewnienia ciągłości realizacji zadania, utrzymania obowiązywania umowy oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy zachodzi konieczność dokonania zmiany terminu realizacji umowy do dnia 14 sierpnia lipca 2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu wykonania umowy do dnia 14.08.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W toku realizacji inwestycji ujawniła się konieczność wykonania robót wykraczających poza zakres podstawowy zamówienia.
Po zawarciu Aneksu nr 3 Wykonawca przedłożył Zamawiającemu szczegółowe kosztorysy, kalkulacje oraz wyliczenia dotyczące prac dodatkowych niezbędnych do wykonania zamówienia podstawowego, lecz nieprzewidzianych w przedmiocie umowy. Dokumentacja została poddana szczegółowej analizie i weryfikacji pod względem technicznym, rzeczowym oraz finansowym. Przeprowadzona weryfikacja potwierdziła zasadność wykonania przedmiotowych prac oraz ich niezbędność dla prawidłowego wykonania inwestycji i osiągnięcia zakładanego efektu użytkowego. Ustalono, że prace te pozostają w bezpośrednim związku z zamówieniem podstawowym, nie zmieniają jego charakteru oraz są konieczne dla prawidłowego zakończenia realizacji zadania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu wykonania umowy do dnia 31.08.2026 r. , zmiana wartości wynagrodzenia o kwotę 497 937,67 zł

5.4.6.) Wartość zmiany: 497937,67

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8396731,57 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane