Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
GMINA PĘCZNIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00416831
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00416831/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-01 14:48
- Lokalizacja
- Pęczniew, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12661c26-e5a4-4cb3-aa4a-fc019d2ed80b
- Identyfikator
- 8281359612
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-01
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416831 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘCZNIEW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934393
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Główna 10/12
1.4.2.) Miejscowość: Pęczniew
1.4.3.) Kod pocztowy: 99-235
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.4.7.) Numer telefonu: 436781519
1.4.8.) Numer faksu: 436781519
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@e-peczniew.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://peczniew.biuletyn.net/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12661c26-e5a4-4cb3-aa4a-fc019d2ed80b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416831
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00142362
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż zadanie współfinansowane jest ze środków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, Interwencja I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR – z wyłączeniem projektów grantowych objętych Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 -2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew”, polegającego na wykonaniu zagospodarowania przestrzeni publicznej na działce nr 951, obręb nr 15 Pęczniew, Gmina Pęczniew.
Zamówienie obejmuje zagospodarowanie ogólnodostępnego i niekomercyjnego terenu techniczno - rekreacyjnego, w miejscowości Pęczniew jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury publicznej.
W ramach zagospodarowania przestrzeni należy wykonać:
➢ Parking na 7 miejsc oraz 1 miejsce dla osób nierównoprawnych;
➢ Chodniki na wewnętrznej części działki (za budynkami) wraz z dojściami do budynku;
➢ Chodnik na dojściu do budynku Urzędu Gminy w Pęczniewie;
➢ Plac manewrowy na wewnętrznej części działki Urzędu Gminy;
➢ Podjazd dla osób niepełnosprawnych;
➢ Utwardzony plac na wiaty śmietnikowe;
➢ Bramę przesuwną oraz furtkę;
➢ Usadowienie betonowych koszy na śmieci – 2 szt.;
➢ Wykonanie zadaszonej wiaty śmietnikowej.
Zakres robót obejmuje:
1. CHODNIK:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 6 cm;
2. PARKING:
➢ Roboty ziemne;
➢ Warstwa mrozo-ochronna;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 8 cm;
➢ Ława z oporem z betonu;
➢ Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo -piaskowej;
3. PLAC MANEWROWY:
➢ Roboty ziemne;
➢ Warstwa mrozo-ochronna;
➢ Podbudowa;
➢ Ława z oporem z betonu;
➢ Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo -piaskowej;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 8 cm;
4. UTWARDZENIE POD WIATĘ ŚMIETNIKOWĄ:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości min. 6 cm;
5. CHODNIK GRANITOWY:
➢ Roboty ziemne;
➢ Obrzeża granitowe o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej;
➢ Podbudowa;
➢ Nawierzchnie z kostki granitowej o grubości min. 8/10 cm;
6. PODJAZD DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:
➢ Wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych o wymiarach 6,5 x 1,65 i 2,5 x 2,0;
➢ Wykonanie poręczy ze stali nierdzewnej wraz z montażem;
7. FURTKA I BRAMA AUTOMATYCZNA PRZESUWNA:
➢ Sitaka ogrodzeniowa panelowa wraz z montażem;
➢ Furtka panelowa wraz z montażem;
➢ Brama przesuwna panelowa o szerokość 4 m. wraz z napędem elektrycznym, montaż i podłączenie do zasilania;
8. OZNAKOWANIE POZIOME GRUBOWARSTWOWE:
➢ Oznakowanie miejsc postojowych;
➢ Oznakowanie miejsca postojowego dla niepełnosprawnych – kolor niebieski (kompletne);
9. OZNAKOWANIE PIONOWE:
➢ Słupki do znaków drogowych z rur stalowych ocynkowanych;
➢ Znak D-18 wraz z montażem;
➢ Tabliczka I-29 wraz z montażem;
10. INNE:
➢ Obsługa geodezyjna budowy wraz z wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej;
➢ Regulacja pionowa studni kanalizacyjnych;
➢ Regulacja pionowa studni telekomunikacyjnych;
➢ Studzienka ściekowa z gotowych elementów betonowych;
➢ Kanały z rur PVC;
➢ Próby wodne szczelności kanałów;
➢ Kosze na śmieci betonowe z wkładem stalowym;
➢ Wiata śmietnikowa stalowa z zadaszeniem
➢ Zakup i montaż tablicy informacyjnej z logotypami o współfinansowaniu ze środków UE w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, Interwencja I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Załączony przedmiar robót jest materiałem pomocniczym.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, najpóźniej w dniu zawarcia umowy przedłożył Zamawiającemu kosztorys ofertowy.
Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 60 miesięcy. Szczegółowe postanowienia dotyczące gwarancji zawarte zostały w § 18 wzoru umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Sieradzkie Kruszywa Mineralne Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8272304149
4.3.3.) Ulica: Wspólna 69
4.3.4.) Miejscowość: Bronisławów
4.3.5.) Kod pocztowy: 98-275
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 268632,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00242664/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu zagospodarowania przestrzeni publicznej na działce nr 951, obręb nr 15 Pęczniew, prowadzonych w ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Pęczniew”, według zatwierdzonej dokumentacji, wynikła potrzeba wykonania prac dodatkowych.
W trakcie prowadzonych robót stwierdzono m.in. występowanie znacznych ubytków w dnie wykonywanego koryta, lokalnych gniazd gruntów nienośnych oraz miejscowych zapadlisk. W związku z powyższym, w celu zapewnienia prawidłowego wykonania konstrukcji placu manewrowego, zachowania projektowanych poziomów, rzędnych oraz spadków, a także zapewnienia odpowiedniej nośności i stateczności podłoża, zachodzi konieczność wykonania dodatkowych robót polegających na lokalnej wymianie gruntu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W celu prawidłowej realizacji inwestycji należy wykonać roboty dodatkowe, polegające na wykonaniu lokalnej wymiany gruntu poprzez ręczne usunięcie gruntów nienośnych (z uwagi na bliskość sieci podziemnych); uzupełnienie powstałych ubytków materiałem nadającym się do zagęszczenia; wykonanie odpowiedniego zagęszczenia uzupełnionego materiału; przygotowanie podłoża do dalszego wykonania projektowanych warstw konstrukcyjnych placu manewrowego. Wykonanie wskazanych robót dodatkowych dotyczy zakresu robót niezbędnych do wykonania dla prawidłowego funkcjonowania oraz przebiegu procesu inwestycji, a których działając z należytą starannością nie można było przewidzieć. Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej oraz oceny zakresu koniecznych prac określono łączną ilość ok.75m3
Wartość koniecznych robót dodatkowych skalkulowano na podstawie kosztorysu cen jednostkowych: 75,00 m3 × 326,00 zł/m3 = 24 450,00 zł netto
5.4.6.) Wartość zmiany: 30073,50
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 298705,50 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |