Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd

POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417022
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417022/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-01 16:39
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-435c25be-1ac7-4417-a9d2-7510d5f98a38
Identyfikator
5492197501
Ostatnia aktualizacja
2026-09-01

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SerweryUrządzenia komputeroweDysk magnetyczny

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417022 z dnia 2026-09-01

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10

1.4.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-602

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-435c25be-1ac7-4417-a9d2-7510d5f98a38

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417022

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00342350

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt grantowy „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23 Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu Cyberbezpieczeństwa, fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR)

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa Network Attached Storage – Serwer NAS, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych wyszczególniona w opisie przedmiotu zamówienia (zał. nr 3 do SWZ) w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23 Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu Cyberbezpieczeństwa, fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Warunki realizacji zamówienia:
1. Dostarczenie na własny koszt i ryzyko, w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym przed zniszczeniem lub uszkodzeniem przedmiotu zamówienia w godzinach i dniach pracy Starostwa (pn., śr., czw.: 7:30 - 15:30, wt. w godz. 7:30 - 17:00 i pt. w godz. 7:30 - 14:00) we wskazanym przez Zamawiającego miejscu.
2. Dostarczenie wraz z dostawą przedmiotu zamówienia:
• instrukcji obsługi w języku polskim lub angielskim oraz dokumentacji oprogramowania w języku polskim lub angielskim w formie papierowej lub elektronicznej,
• indywidualnych kart gwarancyjnych dla urządzeń (jeżeli producent wymaga tego do uznania gwarancji).
• dokumentacji eksploatacyjnej zawierającej informacje dotyczące podstawowych wymagań instalacyjnych i warunków użytkowania (jeżeli producent takową udostępnia),
3. Poinformowanie zamawiającego (pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) o terminie dostawy na co najmniej 1 dzień roboczy przed planowanym terminem dostawy. W sytuacji, gdy termin ten nie będzie dogodny dla zamawiającego wskaże on inny termin, nie później niż 1 dzień roboczy po terminie wskazanym przez Wykonawcę.
4. Zaoferowany sprzęt musi odpowiednio:
• być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, wolny od wad, komplety, nieużywany i spełnia wszystkie normy stawiane takim towarom przez prawo polskie i warunki określone w dokumentacji.
• pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucji producenta przeznaczonego na teren Unii Europejskiej, a korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego produktu nie może stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich,
• posiadać stosowne certyfikaty dopuszczające go do sprzedaży i użytkowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
5. Ponadto, warunki realizacji zamówienia określają odpowiednio: opis przedmiotu zamówienia (zał. nr 3 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (zał. nr 4 do SWZ).
6. Na asortyment będący przedmiotem zamówienia, opisany w zał. nr 3 do SWZ zostanie udzielona Zamawiającemu gwarancja jakości producenta wynosząca minimum 2 lata gwarancji producenta liczonych od daty podpisania protokołu odbioru dla serwera NAS – 1 sztuka. Minimum 2 lata gwarancji producenta liczonych od daty podpisania protokołu odbioru dla dysków serwerowych 24 sztuki. Minimum 1 rok gwarancji producenta liczonych od daty podpisania protokołu odbioru dla kluczy sprzętowych – 200 sztuk.
7. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia, podpisania i złożenia wraz z ofertą formularza asortymentowo - cenowego sporządzonego zgodnie z treścią załącznika nr 1.1 do SWZ.

Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.

Jeżeli w dokumentach zamówienia opisujących przedmiot zamówienia, Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.

3.9.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

30234100-9 - Dysk magnetyczny

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

9 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Extended Reality Engineering Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 521187825

4.3.3.) Ulica: Bysławska 82, lok.312

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 04-993

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 177602,16 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00382790/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 177602,16 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy