Zagospodarowanie terenu – etap 2 w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi”

MIEJSKI ZARZĄD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W CZELADZI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00216460
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00216460/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-06 07:33
Lokalizacja
Czeladź, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d93a053f-3e26-4079-828c-72c620c01685
Identyfikator
6252368613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneOkablowanie siecioweElementy składowe sieciRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoRoboty budowlane w zakresie arterii drogowychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie kształtowania placów zabawUsługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

ALEKSANDER BROSZEWSKIJaworzno, PL · lot 0
229 743,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00216460 z dnia 2025-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu – etap 2 w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W CZELADZI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240909351

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Elizy Orzeszkowej 12

1.5.2.) Miejscowość: Czeladź

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-253

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzgk.czeladz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzgk.czeladz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu – etap 2 w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d93a053f-3e26-4079-828c-72c620c01685

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00216460

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00040710/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Zagospodarowanie terenu – etap 2 w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00159981

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

art. 214 ust.1 pkt. 7 w zw. z art. 305 pkt 1 pzp
Zam. podst. pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi” udziel. 28.10.2024 r. umowa 91/Rb/WI/10/24,Wyk.: Aleksandrowi Broszewskiemu prowadzący dział. gos pod. BROSZEWSKI ALEKSANDER PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO-BUDOWLANE "UNIBUD", ul. Plac Świętego Jana 6, 43-600 Jaworzno. Zam.podst. obejmowało w szczeg.: roboty w zak. zagospod.terenu.
W ogł. 2024/BZP 00396631/01 z dnia 2024-07-04 przewidziano udziel.zam.dotych. Wyk., poleg. na powt. podob. rob. bud. Przed.zam., Zam. planuje udziel.Wyk. Aleksandrowi Broszewskiemu - BROSZEWSKI ALEKSANDER PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO-BUDOWLANE "UNIBUD", na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zam. jest zgod. z przed. zam. podst.w zakresie zad. podstawowego a jego całkowita wart.została uwzględniona przy obliczaniu zam. pod.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 4/Rb/MZGK/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Roboty budowlane pn. Zagospodarowanie terenu – etap 2 w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku dawnej Straży Pożarnej na potrzeby obsługi turystów i odwiedzających postindustrialny kompleks byłej Kopalni Saturn w Czeladzi”
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 2 etapu zagospodarowania terenu przy budynku dawnej straży pożarnej zlokalizowanego przy ul. Piotra Pawła i Leokadii Dehnelów 43A w Czeladzi. W ramach zamówienia przewidziano m.in. roboty ziemne, humusowanie, oświetlenie zewnętrzne, alejki parkowe o powierzchni około 110 m2. Zamówienie obejmuje także dostawę i montaż koszy na śmieci oraz ławek parkowych.
Zamówienie uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych poprzez budowę ścieżki kierunkowej oraz punktów ostrzegawczych w formie płyt betonowych z wypukłościami.
Zakres robót dotyczy terenu określonego na „Mapie terenu objętego zamówieniem jako 2 etap”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

32422000-7 - Elementy składowe sieci

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 229743,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 229743,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 229743,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BROSZEWSKI ALEKSANDER PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO-BUDOWLANE "UNIBUD"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6320001613

7.3.3) Ulica: ul. Plac Świętego Jana 6

7.3.4) Miejscowość: Jaworzno

7.3.5) Kod pocztowy: 43-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

instalacje elektryczne - nazwa podwykonawcy nie była znana na etapie składania ofert

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 229743,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane