przebudowa drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) - opracowanie dokumentacji projektowej

Zarząd Dróg Powiatowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00216518
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00216518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-06 07:58
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3280e597-15f4-4830-a332-1c5758898514
Identyfikator
6971952700
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoUsługi projektowania fundamentówUsługi projektowania konstrukcji nośnych

Wykonawcy

1 przyznane

MS ROAD-PROJECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLeszno, PL · lot 0
168 510 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00216518 z dnia 2025-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
przebudowa drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) - opracowanie dokumentacji projektowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411103510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 4

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 655256980

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniazdp1@powiat-leszczynski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Budownictwo drogowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

przebudowa drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) - opracowanie dokumentacji projektowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3280e597-15f4-4830-a332-1c5758898514

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00216518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00035179/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Przebudowa drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) - dokumentacja projektowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00162864

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 13/p.n/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163370,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania pn.: „przebudowa drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) - opracowanie dokumentacji projektowej.”

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysami oraz wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji/pozwoleń, a także złożeniem w odpowiednim organie administracji publicznej wniosku o wydanie decyzji ZRID dla przedmiotowej inwestycji wraz w wymaganymi załącznikami oraz uzupełnianiem wszelkich jego braków formalnych i merytorycznych na każde wezwanie ww. organu, aż do momentu gotowości wydania pozytywnej decyzji ZRID (uzyskanie akceptacji przez odpowiedni wydział kompletnego wniosku o wydanie ZRID) umożliwiającej Zamawiającemu jej uzyskanie w celu realizacji inwestycji objętej projektem dla zadania „Przebudowa drogi powiatowej 4773P (ul. Kosmonautów) – dokumentacja projektowa”.
Projekt obejmuje przebudowę drogi powiatowej w obrębie m. Święciechowa oraz m. Strzyżewice wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego, a także przebudową skrzyżowania drogi powiatowej nr 4773P (ul. Kosmonautów) z drogą powiatową 4760P (ul. Leszczyńska) w miejscowości Święciechowa. Istniejący stan nawierzchni jezdni wymaga podjęcia działań w zakresie jej przebudowy. Zaleca się wykonanie wizji w terenie oraz wykonanie badań pomocniczych określających nośność istniejącej konstrukcji nawierzchni w celu jej prawidłowego zaprojektowania. Szerokość pasa drogowego na długości przedmiotowego odcinka jest zmienna i wynosi od 5,0 do 6,0 m. W związku z planowaną przebudową nawierzchni jezdni zakłada się również poszerzenie drogi o ciąg pieszo – rowerowy zlokalizowany po prawej stronie drogi 4773P w kierunku Strzyżewic. Zaleca się sytuować powyższy ciąg pieszo-rowerowy za istniejącym drzewostanem, co wiąże się z zajęciem działek niebędących własnością Powiatu Leszczyńskiego i wykonaniem podziału geodezyjnego.
Z uwagi na bliską lokalizację węzła drogi ekspresowej S5 oraz duże natężenie ruchu na drodze powiatowej nr 4760P konieczna jest przebudowa istniejącego skrzyżowania, które na chwilę obecną nie funkcjonuje prawidłowo. W związku z tym wymaga się od Wykonawcy przedstawienia do akceptacji co najmniej dwóch alternatywnych rozwiązań, w tym skrzyżowania o ruchu okrężnym.
Istniejące odwodnienie drogi należy dostosować do potrzeb wynikających ze stanu po przebudowie. Zaleca się odwodnienie korpusu drogi poprzez zastosowanie odpowiednich pochyleń poprzecznych oraz podłużnych nawierzchni i zagospodarowanie wód opadowych do projektowanych rowów drogowych.

2. Zestawienie projektowanych elementów:
- długość opracowania ok. 1 600,00 mb;
- przebudowa zjazdów w pasie drogi;
- przebudowa systemu odwodnienia drogi;
- budowa infrastruktury pieszo-rowerowej wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów lampami led zasilanymi hybrydowo (fotowoltaika + turbina wiatrowa).
- przebudowa skrzyżowania - należy zaproponować minimum dwa rozwiązania dla zapewnienia płynności ruchu na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 4773P i drogi powiatowej nr 4760P, następnie zaprojektować wybrany przez Zamawiającego wariant rozwiązania.

3. Przedmiot zamówienia musi obejmować :
a) projekt koncepcyjny - 2. egz.,
b) projekt budowlano - wykonawczy branży drogowej 5 egz.,
c) projekt stałej organizacji ruchu drogowego – 4 egz.,
d) część przetargową – 2 egz.,
e) badania geotechniczne – 2 egz.
f) ewentualne projekty branżowe usunięcia kolizji (zakres likwidacji ewentualnych kolizji przedstawić na roboczo do akceptacji w ZDP) – 3 egz.,
g) karta informacyjna przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej,
h) kopie map do celów projektowych dla zakresu przedsięwzięcia - 1 egz.,
i) sporządzenie dokumentacji geodezyjno-prawnej w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji ZRID,
j) uzyskanie niezbędnych decyzji/pozwoleń, a także złożenie w odpowiednim organie administracji publicznej wniosku o wydanie decyzji ZRID dla przedmiotowej inwestycji wraz w wymaganymi załącznikami oraz uzupełnianie wszelkich jego braków formalnych i merytorycznych na każde wezwanie ww. organu, aż do momentu gotowości wydania pozytywnej decyzji ZRID (uzyskanie akceptacji przez odpowiedni wydział kompletnego wniosku o wydanie ZRID) umożliwiającej Zamawiającemu jej uzyskanie w celu realizacji inwestycji objętej projektem,
k) pełnienie nadzoru autorskiego na etapie budowy,
l) przekazanie kompletu dokumentacji w wersji pdf i dwg,
m) plan wyrębu.
Ad. a) Projekt koncepcyjny musi zawierać w szczególności:
• przedstawienie dwóch koncepcji dla zadania w celu zatwierdzenia wstępnego planu działania oraz późniejsze opracowanie:
- usytuowanie drogi wraz z koncepcją skrzyżowania i lokalizacją ciągu pieszo
rowerowego w planie sytuacyjnym,
- przekroje normalne,
- uwzględnienie w projekcie istniejących zjazdów, zaprojektowanie nowych i usunięcie zbędnych,
- przebudowa rowów odwadniających.
Ad. b) Projekt budowlano - wykonawczy branży drogowej musi zawierać w szczególności:
- przekroje poprzeczne, przekroje normalne,
- wykonanie projektu budowlano-wykonawczego,
- rysunki szczegółów konstrukcyjnych,
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień oraz decyzji (ZUD, ENEA, WOD-KAN, GAZ, TP, itp.),
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i odrębnych decyzji dla projektu, łącznie ze złożeniem w odpowiednim organie administracji publicznej wniosku o wydanie decyzji ZRID dla przedmiotowej inwestycji wraz w wymaganymi załącznikami oraz uzupełnianie wszelkich jego braków formalnych i merytorycznych na każde wezwanie ww. organu, aż do momentu gotowości wydania pozytywnej decyzji ZRID (uzyskanie akceptacji przez odpowiedni wydział kompletnego wniosku o wydanie ZRID) umożliwiającej Zamawiającemu jej uzyskanie w celu realizacji inwestycji objętej projektem,
- wypisy z rejestru gruntu,
- oraz inne niezbędne elementy wynikające z przepisów techniczno - budowlanych.
Ad. c) Projekt stałej organizacji ruchu drogowego musi zawierać w szczególności:
- wykonanie projektu stałej organizacji ruchu drogowego,
- uzyskanie niezbędnych opinii dla projektu, łącznie z jego zatwierdzeniem.
Ad. d) Część przetargowa musi zawierać w szczególności:
- wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- wykonanie przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz kosztorysu ofertowego dla całego przedsięwzięcia.
Ad. e) badania geotechniczne w szczególności:
Opracowanie dokumentacji i sporządzanie opinii geotechnicznej wymaganej do prawidłowego zaprojektowania obiektu budowlanego.

Zakres badań terenowych określa projektant po wcześniejszej konsultacji oraz akceptacji Zamawiającego. Liczbę punktów badawczych i ich głębokość powinno przyjmować się na podstawie normy PN-B-02479:1998 Geotechnika. Dokumentowanie geotechniczne. Zasady ogólne oraz PN-EN 1997 Eurokod 7 Projektowanie geotechniczne, z zastrzeżeniem, że dla projektowanych obiektów liniowych rozstaw punktów badawczych nie powinien przekraczać 100-200 m – w przypadku prostych oraz 50 m – w przypadku złożonych i skomplikowanych warunków gruntowych.

Ad. g) Wykonanie karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej musi zawierać w szczególności:
- wizję przyrodnika,
- obliczenia powierzchni i analizę akustyczną,
- rodzaj, skalę oraz usytuowanie przedsięwzięcia,
- opis rozwiązań chroniących środowisko,
- informację o chronionych obszarach w zasięgu oddziaływania obiektu.
Ad. m) – Plan wyrębu:
Jeśli zaistnieje konieczność usunięcia istniejącego drzewostanu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 168510,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 488310,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 168510,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MS Road-project Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6972340985

7.3.3) Ulica: Spokojna 9

7.3.4) Miejscowość: Leszno

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 168510,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie obowiązuje podczas realizacji zadania, bowiem zgodnie z zapisami umowy nie dotyczy on osób odpowiedzialnych za kierowanie pracami projektowymi ani osób posiadających uprawnienia samodzielnie wykonujących prace bez nadzoru.
2025-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi