Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach.
Gmina Wiżajny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417142
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417142/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 07:56
- Lokalizacja
- Wiżajny, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e86b0675-5ee0-4b92-81fd-afd8c9d73c89
- Identyfikator
- 8442153319
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417142 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiżajny
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671018
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Szkolna 11
1.4.2.) Miejscowość: Wiżajny
1.4.3.) Kod pocztowy: 16-407
1.4.4.) Województwo: podlaskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.4.7.) Numer telefonu: 875688049
1.4.8.) Numer faksu: 875688049
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wizajny@su.home.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wizajny.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e86b0675-5ee0-4b92-81fd-afd8c9d73c89
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417142
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00119372
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. W niniejszym postępowaniu zapisy, o których mowa w art. 100 ustawy Pzp dotyczące sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, nie mają zastosowania.
2. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja (ocieplenie) budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach, polegająca w szczególności na wykonaniu obiektów/robót:
1) Branża budowlana:
a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
b) ocieplenie ścian zewnętrznych,
c) stolarka,
d) docieplenie sufitu, roboty w powierzchni strychowej,
e) odprowadzenie wód opadowych, opaska budynku,
f) roboty współistniejące.
2) Branża sanitarna:
a) roboty demontażowe i montażowe,
b) roboty montażowe grzejników,
c) kotłownia na pellet.
3) Branża elektryczna:
a) tablice rozdzielcze, RG-rozbudowa,
b) roboty demontażowe,
c) instalacja elektryczna – obwody odbiorcze,
d) instalacja elektryczna – montaż opraw oświetleniowych,
3. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 420 000,00 zł brutto (słownie zł: czterysta dwadzieścia tysięcy 00/100).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-09-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana Krzysztof Luto
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8471002304
4.3.3.) Ulica: Elizy Orzeszkowej 3/1
4.3.4.) Miejscowość: Olecko
4.3.5.) Kod pocztowy: 19-400
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 364746,56 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00188937/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji robót i analizie dokumentacji projektowej stwierdzono konieczność wykonania robót, które nie zostały przewidziane do wykonania w opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Wymienione roboty konieczne są do wykonania z uwagi na zapewnienie prawidłowego funkcjonowania budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach. Są to roboty nieprzewidziane przez zamawiającego, nie ujęte w dokumentacji projektowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Roboty dodatkowe:
1) wyrównanie poziomów posadzek w sąsiadujących pomieszczeniach nr 6 i 7 oraz nr 10 i 11 po wyburzeniu ścian dzielących pomieszczenia,
2) wykonanie posadzki z płytek ceramicznych w pomieszczeniach nr 10 i 11,
3) wykonanie sufitu podwieszanego w pomieszczeniach sanitariatów oraz korytarzu wejściowym,
4) przygotowanie do malowania, pomalowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń,
5) rozbiórka uszkodzonego w przestrzeni poddasza komina dymowego, wymurowanie i otynkowanie komina w przestrzeni poddasza,
6) wykonanie wzmocnienia konstrukcji więźby dachowej przy kominie dymowym,
7) wykucie 5 szt. ościeżnic stalowych wraz z obróbką i wykonaniem tynków po wykuciu.
5.4.6.) Wartość zmiany: 38767,72
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 403514,28 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |