Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417173
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417173/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 08:11
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5d19f550-e9c2-48b4-b25d-4b705d267368
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417173 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.chacus@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,234105,23a7cf39ef745262767481f3806a21d2.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d19f550-e9c2-48b4-b25d-4b705d267368
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417173
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058946/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 CICADAACE (Efektywność zarządzania, adaptacja do zmian klimatycznych poprzez migrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Interreg EUROPA ŚRODKOWQA, pn. "CICADA4CE" (Efektywność zarządzania adaptacją do zmian klimatycznych poprzez integrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej (w zakresie części 1).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304133
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.46.2026.MCh
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "CICADA4CE" (Efektywność zarządzania adaptacją do zmian klimatycznych poprzez integrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej), tj.: zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni utwardzonych, dostawę i montaż małej architektury, nasadzenie roślin ozdobnych, wykonanie trawników.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
4.5.5.) Wartość części: 364738,14 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Utworzenie ogólnodostępnej strefy relaksu na terenie VI LO im. Korczaka w Sosnowcu”, tj.: Zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni: alejek i placów o nawierzchni mineralnej, nawierzchni asfaltowej placu szkolnego, nowego chodnika z kostki betonowej, dostawy i montażu elementów małej architektury i osprzętu sportowego oraz nasadzeń roślin ozdobnych i założenia trawników, a także wykonania instalacji elektrycznej i wodnej zasilających zbiornik na wodę.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
4.5.5.) Wartość części: 954791,18 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 468188,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 468188,41 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 468188,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRO-MB Michał Bil
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6272629666
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 468188,41 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-168.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do wyznaczonego terminu składania ofert, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, tj.: do dnia 08.07.2026 r. do godziny 09:00 w zakresie części 2 zostały złożone oferty dwóch Wykonawców. Cena brutto każdej z ofert przekroczyła możliwości finansowe Zamawiającego, tj. kwotę 392 623,34 zł.
Z uwagi na fakt, iż oferta konsorcjum: DAMEKS SP. Z O. O., Damian Turczyński F.H.U. DAMEKS oraz AMP Anna Proksa została odrzucona , cena jedynej, ważnej oferty złożonej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu przez Wykonawcę PRO-MB Michał Bil znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
W niniejszym stanie faktycznym sprawy, Zamawiający nie przeprowadzał negocjacji z Wykonawcą w celu umożliwienia ulepszenia złożonej oferty ponieważ Zamawiający domniemał, że cena najkorzystniejszej, nawet „ulepszonej” oferty i tak przekroczyłaby możliwości finansowe Zamawiającego. Postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. Wynika to z zasady racjonalności postępowania, która zakłada jego unieważnienie – bez konieczności badania i oceny ofert – w sytuacji, gdy od początku wiadomo, że cena oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni.
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |