Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko- ORLIK 2012" przy ul. Barcińskiej w Pakości
GMINA PAKOŚĆ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417179
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417179/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 08:12
- Lokalizacja
- Pakość, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-16b014e6-683f-46ad-a2d2-f62e13f42a3f
- Identyfikator
- 5562685448
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417179 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko- ORLIK 2012" przy ul. Barcińskiej w Pakości
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PAKOŚĆ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350783
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Pakość
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-170
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 525666072
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pakosc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pakosc.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko- ORLIK 2012" przy ul. Barcińskiej w Pakości2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16b014e6-683f-46ad-a2d2-f62e13f42a3f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417179
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023536/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko- ORLIK 2012" przy ul. Barcińskiej w Pakości
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386054
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Gmina Pakość jako podmiot Zamawiający jest jedynym wspólnikiem Spółki- Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z o.o.
(Gmina Pakość posiada 100% udziałów w wyżej wymienionej Spółce). Podstawowym celem Spółki jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej Gminy Pakość, bieżące i nieprzerwane zaspokajanie potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych. Ponad 91,19 % działalności Spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych przez Gminę Pakość. Ponadto w Przedsiębiorstwie Usług Gminnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Powyżej przedstawiony stan faktyczny wyczerpuje przesłanki przewidziane w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, na podstawie których możliwe jest udzielenie zamówienia Wykonawcy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OPO.271.1.7.2026.MG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 953102,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Barcińskiej w Pakości mającą na celu poprawę stanu technicznego nawierzchni boisk, pełny remont zaplecza socjalno- bytowego, naprawa wyeksploatowanego ogrodzenia oraz modernizacja oświetlenia zewnętrznego obiektu.
2. Zakres robót:
1) wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego ze sztucznej trawy: demontaż zużytej nawierzchni i montaż nowej nawierzchni z wysokiej jakości trawy syntetycznej- łączna powierzchnia wymiany 1 860,00 m²;
2) wymiana nawierzchni boiska wielofunkcyjnego (poliuretan)- demontaż starej i wykonanie nowej nawierzchni syntetycznej (poliuretanowej)- łączna powierzchnia wymiany 613,11 m²;
3) kompleksowy remont budynku zaplecza socjalnego:
a) demontaż 4 szt. ościeżnic drzwiowych,
b) zerwanie posadzek z tworzyw sztucznych (22,08 m²),
c) rozebranie wewnętrznych obić ściennych (95,00 m²),
d) wycięcie otworów w ścianach drewnianych,
e) demontaż zniszczonych rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich,
f) jednostronne wzmocnienie drewnianych belek stropowych (40 m),
g) wymiana deskowania dachu (30 m²),
h) demontaż i montaż nowych świetlików dachowych (4 szt.),
i) dwuwarstwowe pokrycie dachu papą na podłożu drewnianym (30 m²),
j) wykonaniem nowych obróbek blacharskich,
k) montaż nowych rynien cynkowych (śr. 12 cm) i rur spustowych (śr. 10 cm),
l) wymiana jednostronnego odeskowania ścian z desek profilowanych o grubości 19 mm (66 m²),
m) montaż nowych okien uchylnych jednodzielnych z PCV (1 m²).
4) pomieszczenie trenera i magazynek:
a) montaż drzwi zewnętrznych płycinowych (4 m²),
b) wykonanie podłoży cementowych (12 m²),
c) montaż okładzin ściennych i sufitowych z płyt gipsowo-kartonowych na konstrukcji stalowej
(59 m²),
d) ułożenie posadzki z płytek GRES 30x30 cm (12 m²),
e) dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi z gruntowaniem (59 m²).
5) łazienka (w tym dla osób niepełnosprawnych):
a) montaż skrzydeł drzwiowych wewnętrznych (4 m²),
b) zewnętrznych (4 m²),
c) licowanie ścian płytkami glazurowanymi 30x30 cm na zaprawie klejowej (47 m²),
d) wykonanie posadzek z płytek GRES (12 m²).
6) Dostawa i montaż:
a) 2 kpl. standardowych umywalek porcelanowych z syfonami i bateriami stojącymi,
b) 2 kpl. ustępów typu "kompakt",
c) wyposażenia dla osób niepełnosprawnych (1 kpl. umywalki, 1 szt. baterii, 1 kpl. kompaktu WC dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami),
d) 4 szt. pochwytów specjalistycznych.
7) Naprawa ogrodzenia, piłkochwytów i bramek:
a) rozebranie starej siatki ogrodzeniowej (1 000 m²)
b) montaż nowego ogrodzenia z siatki o wysokości 4,0 m na słupkach stalowych,
c) dwukrotne malowanie słupów ogrodzeniowych farbą olejną (300 m),
d) demontaż zużytych siatek piłkochwytów (400 m²),
e) renowacja (dwukrotne malowanie farbą olejną) słupów piłkochwytów (150 m),
f) rozłożenie i zamocowanie nowych siatek ochronnych/osłonowych na konstrukcjach wsporczych (400 m).
8) Naprawa oświetlenia zewnętrznego
a) demontaż wyeksploatowanych zewnętrznych opraw oświetleniowych na masztach/wysięgnikach (5 szt.),
b) montaż nowych, energooszczędnych opraw oświetlenia zewnętrznego na gotowych wysięgnikach (5 szt.) wraz z podłączeniem przewodów pod zaciski opraw.
3. Zadanie dofinansowane z ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko- Orlik 2012”- edycja 2025.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki zamieszczone na platformie: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, wzór umowy oraz przedmiary robót. Przedmiary robót stanowią element pomocniczy do określenia przedmiotu zamówienia- mają charakter informacyjny. Zawarte w przedmiarach pozycje mają być pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45236119-7 - Naprawa boisk sportowych
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1172316,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1172316,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1172316,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5560004266
7.3.3) Ulica: Inowrocławska 14
7.3.4) Miejscowość: Pakość
7.3.5) Kod pocztowy: 88-170
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1172316,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |