Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim – Rewitalizacja terenów miasta

GMINA MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417166
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417166/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 08:08
Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8334c315-cbec-401c-a6ba-7365a5d9aa0c
Identyfikator
7731656546
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty renowacyjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty izolacyjneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417166 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim – Rewitalizacja terenów miasta

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI

1.2.) Oddział zamawiającego: URZĄD MIASTA TOMASZÓW MAZOWIECKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648310

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: POW 10/16

1.4.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

1.4.3.) Kod pocztowy: 97-200

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.4.7.) Numer telefonu: 447242311

1.4.8.) Numer faksu: 447242311

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.pub@tomaszow-maz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8334c315-cbec-401c-a6ba-7365a5d9aa0c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417166

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00282178

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane ze środków EFRR w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla łódzkiego 2021-2027 Priorytet 6 Fundusze Europejskie dla łódzkiego przyjaznego mieszkańcom Działanie FELD.06.04 Kultura i turystyka

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim – Rewitalizacja terenów miasta

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia jest: realizacja II etapu zadania tj. rewitalizacja Parku ,,Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim.
2. Zakres inwestycji obejmuje:
1) Roboty rozbiórkowe na terenie przy Pałacu Ostrowskich.
2) Instalacje sanitarną (kanalizację deszczową, drenaż) na terenie Pałacu i terenie przyległym parku.
3) Rozbiórkę istniejącego oraz wykonanie muru oporowego (żelbetowa ściana oporowa obłożona cegłą z odzysku) oraz schodów terenowych.
4) Roboty zagospodarowania terenu - wykonanie nawierzchni z płyt kamiennych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków historycznych a także na tarasie widokowym przy elewacji północnej Pałacu oraz rekonstrukcję bruku zabytkowego, schody terenowe, małą architekturę, nawierzchnie mineralne.
5) Roboty w zakresie nasadzeń zieleni, gospodarki drzewostanem, pielęgnacją powykonawczą.
6) Wykonanie zewnętrznych instalacji elektrycznych i oświetleniowych , iluminacja parku.
Pozostałe informacje w dokumentach zamówienia

3.9.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-15

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

11 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SORTED Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1231308566

4.3.3.) Ulica: Chyliczki, ul. Wschodnia 27B

4.3.4.) Miejscowość: Piaseczno

4.3.5.) Kod pocztowy: 05-500

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 5237340 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00422928/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-21

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku ze zmianą przepisów dotyczących obowiązku wystawiania i doręczania faktur ustrukturyzowanych przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (dalej: KSeF),

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

ZMIANA ZAPISU W ZAKRESIE PŁATNOŚCI

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

ZWIEKSZENIE ZAKRESU

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Mając na względzie okoliczności zawarte w protokole „zwiększenia zakresu zamówienia” z dnia 20.07.2026 r., który stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 17 i § 7 ust. 26 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie:
1) zwiększenia wynagrodzenia, o którym mowa § 2 ust. 1 umowy o kwotę 190 271,29 zł brutto
oraz
2) harmonogramu rzeczowo – finansowego, który jest załącznikiem do aneksu.
W związku z powyższym § 2 ust. 1 umowy otrzymuje nowe obowiązujące brzmienie:

Za wykonanie przedmiotu umowy zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie w wysokości: 5 427 611,29 złotych brutto (słownie: pięć milionów czterysta dwadzieścia siedem tysięcy sześćset jedenaście złotych 29/100).

5.4.6.) Wartość zmiany: 190271,29

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Mając na względzie okoliczności zawarte w piśmie wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia z dnia 10.08.2026 r., które stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 3 pkt 11 i § 7 ust. 17 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie:

1) zamiany terminu realizacji zamówienia, o którym mowa § 1 ust. 6 umowy,

W związku z powyższym § 1 ust. 6 umowy otrzymuje nowe obowiązujące brzmienie:

Termin realizacji zamówienia: nie dłużej niż do dnia 24.08.2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Mając na względzie okoliczności zawarte w piśmie wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia z dnia 10.08.2026 r., które stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 3 pkt 11 i § 7 ust. 17 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie:

1) zamiany terminu realizacji zamówienia, o którym mowa § 1 ust. 6 umowy,

W związku z powyższym § 1 ust. 6 umowy otrzymuje nowe obowiązujące brzmienie:

Termin realizacji zamówienia: nie dłużej niż do dnia 24.08.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5427611,29 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane