Budowa drogi gminnej ul. Szlachecka i Słowiańska w Dąbrówce Nowej– etap II
GMINA SICIENKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417220
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417220/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 08:26
- Lokalizacja
- Sicienko, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a227e07c-2478-4848-97c4-fbffbd80474d
- Identyfikator
- 5542657609
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417220 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej ul. Szlachecka i Słowiańska w Dąbrówce Nowej– etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SICIENKO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350694
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mrotecka
1.4.2.) Miejscowość: Sicienko
1.4.3.) Kod pocztowy: 86-014
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.7.) Numer telefonu: 523117431
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@sicienko.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sicienko.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a227e07c-2478-4848-97c4-fbffbd80474d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417220
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00574498
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi gminnej ul. Szlachecka i Słowiańska w Dąbrówce Nowej– etap II
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w celu realizacji inwestycji pn. „Budowa drogi gminnej ul. Szlachecka i Słowiańska w Dąbrówce Nowej– etap II”.
2. Zakres robót obejmuje wykonanie robot budowlanych w zakresie opisanym w dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 6 do SWZ, na odcinku drogi od 0+430 do km 1+217.
Zamówienie obejmuje rozbudowę drogi gminnej ul. Szlacheckiej i ul. Słowiańskiej w części przebiegającej od km 0+430 do km 1+217. Droga objęta opracowaniem przebiega przez tereny zabudowy mieszkaniowej. Na wymienionej drodze występuje ruch lokalny o małym natężeniu. Przedmiotowy odcinek jest w pełni dostępny z przyległego terenu poprzez zjazdy. Istniejąca szerokość drogi w liniach rozgraniczających wynosi 5,00 -10,00 m. Obecnie droga posiada nawierzchnię ulepszoną z kruszywa niezwiązanego o szerokości 4,00 - 5,00 m w złym stanie technicznym. Droga na całym odcinku przebiega w poziomie terenu i na niewielkim nasypie. Droga jest odwadniana w sposób niezorganizowany powierzchniowo na pobocze, skarpy i przyległy teren. Projekt rozbudowy obejmuje wykonanie nawierzchni drogi o szerokości 5,00 m, dla ruchu kategorii KR 1, szerokość pobocza 0,75 m, wykonanie zjazdów oraz chodników – dojścia do furtek, wykonanie poboczy, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie skarp, wykonanie odcinkami zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu, wykonanie progów zwalniających, wykonanie kanału technologicznego i przebudowę infrastruktury energetycznej. W celu urządzenia terenów zielonych przewidziano plantowanie terenu z humusowaniem i obsianiem skarp trawą.
1) W zakresie branży drogowej:
- wykonanie robót pomiarowych,
- wykonanie robót rozbiórkowych i usunięcie humusu,
- wykonanie zabezpieczenia kabli,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie podbudowy zasadniczej warstwy wiążącej i ścieralnej,
- wykonanie zjazdów oraz chodników – dojścia do furtek,
- plantowanie terenów zielonych, humusowanie, obsianie,
- wykonanie progów zwalniających z brukowej kostki betonowej,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
Konstrukcja jezdni : Na drodze zaprojektowano nawierzchnię dla ruchu KR – 1 z betonu asfaltowego
o następującej konstrukcji:
- 4 cm warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 0/11 mm,
- skropienie podbudowy asfaltową emulsją,
- 5 cm warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 0/16 mm,
- skropienie podbudowy asfaltową emulsją,
- 20 cm podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/30 - 0/31,5.
Zjazdy: Należy wykonać zjazdy gospodarcze do każdej działki. Niweletę zjazdów należy dostosować do elementów drogi i bram wjazdowych. Niweletę zjazdów w każdym miejscu należy dostosować do poziomu istniejącego terenu, tak aby zachować płynność przejazdu na posesję.
Konstrukcja zjazdów:
- 8 cm brukowa kostka betonowa grafitowa,
- 3 cm podsypka cementowo piaskowa 1:4,
- 10 cm podbudowa z chudego betonu C 8/10,
Obramowanie zjazdów krawężnikiem betonowym 12*25 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15
wg. rys. 03.16. zamieszczonym w projekcie budowlanym.
Chodniki- dojścia: o następującej konstrukcji:
- 8 cm nawierzchnia z brukowej kostki betonowej bez fazowej,
- 3 cm podsypka cementowo piaskowa 1:4,
- 10 cm podbudowa z chudego betonu C ¾.
Progi zwalniające: Na odcinku drogi należy wykonać 3 progi zwalniające. Należy wykonać progi zwalniające wyspowe o szerokości 2 m, długość 3,70 m, wysokość 0,075 m.
Konstrukcja progów zwalniających:
- 8 cm nawierzchnia z brukowej kostki betonowej czerwonej,
- 3 cm podsypka cementowo piaskowa 1:4,
- 18 cm podbudowa z betonu cementowego C ¾.
Urządzenia obce: Przed przystąpieniem do robót wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z lokalizacją urządzeń obcych i zgłosić rozpoczęcie robót administratorom tych urządzeń. Wszystkie inne urządzenia obce napotkane na etapie wykonawstwa należy uzgodnić dodatkowo z ich użytkownikami, a włazy i zasuwy należy ustawić do poziomu niwelety w przekroju podłużnym i poprzecznym. Wszelkie roboty w pobliżu urządzeń obcych należy wykonać ręcznie z zachowaniem należytej ostrożności i pod nadzorem osób administrujących tymi urządzeniami. W przypadku kolizji urządzeń obcych z projektem należy urządzenia te przebudować w uzgodnieniu z ich właścicielem. Na istniejące kable teletechniczne i energetyczne
na szerokości zjazdów, należy nabudować dwudzielne grubościenne rury osłonowe.
Oznakowanie: Rozbudowa drogi wymaga wprowadzenia oznakowania pionowego i poziomego na drodze, na skrzyżowaniach. Powyższe należy wykonać zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu stanowiącym załącznik do SWZ.
2) W zakresie budowy kanalizacji deszczowej:
Kanalizacja deszczowa mająca na celu odprowadzenie wód deszczowych i roztopowych do istniejącej kanalizacji deszczowej poprzez włączenie do istniejącej studni D6.
W skład systemu wchodzą:
- wpusty deszczowe z osadnikiem – 16 szt.,
- studnie rewizyjne z kręgów betonowych Ø 1200 -13 szt.,
- studnie rewizyjne z PEHD Ø 600 – 6 szt.,
- kolektory deszczowe PVC Ø 315 - 469 mb,
- kolektory deszczowe PVC Ø 250 – 200,5 mb,
- kolektory deszczowe PVC Ø 200 – 53,5 mb.
3) W zakresie przebudowy sieci niskiego i średniego napięcia:
Część istniejących sieci w ciągu ul. Słowiańskiej kolidujących z projektowaną budową drogi należy zdemontować i zabudować w nowej lokalizacji pokazanej na planie sytuacyjnym (rys. 2 w projekcie technicznym branży elektrycznej).
4) W zakresie budowy kanału technologicznego:
Na całym projektowanym odcinku przewidziano budowę kanału o profilu podstawowym tj. typu KTu o przekroju z rur: 1xRPP110/5, 3xRHDPEp40, 1xRHDPE40+7x mikrorurka 10/8 oraz KTp o przekroju z rur 1xRPP110/5 oraz 1xRHDPEp160/9,1 w której należy umieścić 3xRHDPEp40, 1xRHDPE40+7x mikrorurka 10/8. Rury RPP110 łączyć ze sobą w poszczególne ciągi złączkami kielichowymi lub metodą zgrzewania nadając im odpowiednią sztywność, natomiast rury RHDPE40 złączkami skręcanymi montując je w szczelne rurociągi. Wiązki mikrorurek łączyć ze sobą specjalnie do tego przeznaczonymi złączkami. Po ułożeniu rur kanału technologicznego należy sprawdzić szczelność pneumatyczną rur światłowodowych oraz wiązki mikrorurek, która musi być nie mniejszą niż 1 MPa. Każda z rur światłowodowych oraz wiązki mikrorurek w celu identyfikacji na całej długości kanału powinna posiadać inny wyróżnik kolorowy.
Na ciągach kanału technologicznego przewidziano budowę studni kablowych typu SKr-1
w lokalizacjach przedstawionych na załączonych do projektu rysunkach. Studnie powinny być wyposażone we wsporniki kablowe oraz w system ryglowania pokryw lub dodatkowe wewnętrzne pokrywy zabezpieczające przed ingerencją osób nieuprawnionych. Ramy studni wraz z pokrywami należy wypoziomować do rzędnych nawierzchni terenu. Same pokrywy studni powinny być zaopatrzone w wywietrzniki zabezpieczające przed migracją gazów wewnątrz kanału. Dodatkowo na pokrywie studni należy umieścić trwałe logo właściciela kanału technologicznego.
Zakres rzeczowy obejmuje:
- wykonanie kanału technologicznego ulicznego – KTu - 0,614 km,
- wykonanie kanału technologicznego przepustowego – KTp - 0,214 km,
- wykonanie studni kablowych SKR-1 - 15 szt.
Należy wykonać połączenie wybudowanego odcinka kanału z istniejącym kanałem w ul. Szlacheckiej (studnia S9).
UWAGA: Dokumentacja załączona do postępowania obejmuje swoim opracowaniem szerszy zakres niż zakres objęty postępowaniem. Należy uwzględnić to w składanej ofercie.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
44322100-4 - Kanały kablowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WŁADYSŁAW SZYLING P.P.U.H. "H U R T - T R A N S, K A W I K O"
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5580005458
4.3.4.) Miejscowość: Zabartowo
4.3.5.) Kod pocztowy: 89-410
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1987779,91 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00085426/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1987779,91 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Protokół nr 7011.14.2023.13.2026 odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji wykonanych robót pn: „Budowa dróg gminnych ul. Szlachecka i Słowiańska w Dąbrówce Nowej– etap II” spisany dnia 21 sierpnia 2026 r. w Sicienku| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |