„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

Miasto i Gmina Bircza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417221
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417221/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 08:27
Lokalizacja
Bircza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-95c3b27d-37d4-46f9-a734-9db1357c68d7
Identyfikator
7952308157
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty odwadniające

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417221 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Bircza

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900476

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ojca Św. Jana Pawła II 10

1.4.2.) Miejscowość: Bircza

1.4.3.) Kod pocztowy: 37-740

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.4.7.) Numer telefonu: +48 16 672 60 90

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@bircza.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bircza.pl/asp/start,0

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95c3b27d-37d4-46f9-a734-9db1357c68d7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417221

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00327872

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do gruntów rolnych w obrębie Borownica, zlokalizowanej na działkach ewidencyjnych nr 34 i 42. Inwestycja droga obejmuje odcinki od km 0+000 do km 0+039 oraz od km 0+041 do km 0+240.

3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-10-04

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7951053146

4.3.3.) Ulica: ul. Mjr Kusiaka 8

4.3.4.) Miejscowość: Bircza

4.3.5.) Kod pocztowy: 37-740

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 114825,68 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00378913/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-09-01

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność dokonania zmiany umowy wynika z ujawnienia w toku realizacji robót potrzeby wykonania dodatkowych prac, których wykonanie jest niezbędne dla prawidłowej i kompletnej realizacji przedmiotu zamówienia. Zakres tych robót został określony i uzasadniony w protokole konieczności. Wykonanie dodatkowych robót skutkuje zwiększeniem zakresu świadczenia wykonawcy oraz koniecznością odpowiedniego zwiększenia wynagrodzenia umownego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana umowy polega na zwiększeniu zakresu robót o roboty dodatkowe, których wykonanie stało się konieczne w trakcie realizacji zamówienia i zostało potwierdzone protokołem konieczności, oraz na odpowiednim zwiększeniu wynagrodzenia umownego wykonawcy. Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.

5.4.6.) Wartość zmiany: 9265,77

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 124091,45 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane