63.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firm: Novus Biologicals, Tocris oraz R&D Systems lub równoważnych na potrzeby jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417295
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417295/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-09-02 08:49
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-331f1a96-4f1d-41ff-8390-e1418ab44139
Identyfikator
8960005779
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjneOdczynniki chemiczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417295 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
63.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firm: Novus Biologicals, Tocris oraz R&D Systems lub równoważnych na potrzeby jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288981

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Wybrzeże Ludwika Pasteura 1

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 50-367

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ewelina.godlewska@umw.edu.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umw.edu.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-331f1a96-4f1d-41ff-8390-e1418ab44139

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417295

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00288472

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

63.2025 Sukcesywna dostawa odczynników firm: Novus Biologicals, Tocris oraz R&D Systems lub równoważnych na potrzeby jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa odczynników firm: Novus Biologicals, Tocris oraz R&D Systems lub równoważnych na potrzeby jednostek Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Ww. odczynniki należą do grupy 3 (tj. Rekombinowane białka oraz peptydy), grupy 5 (tj. Odczynniki do detekcji oraz diagnostyki) oraz grupy 8 (tj. Odczynniki chemiczne do wysoko wyspecjalizowanych zastosowań).
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Podane w Arkuszu ilości stanowią jednak tylko prognozę, potrzebną do porównania ofert. W toku realizacji umowy Zamawiający będzie zamawiał odczynniki w ilościach zgodnych z rzeczywistymi potrzebami Użytkowników. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całego asortymentu
z Arkusza asortymentowo-cenowego Załącznik nr 2 do SWZ oraz niewykorzystania całej kwoty umownej, z zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw o wartości nie mniejszej niż 40 % kwoty umownej.
3. Zamawiający, opisując przedmiot zamówienia, wymienił nazwę producenta oraz numery katalogowe odczynników, celem wskazania standardów jakościowych produktu oraz dokładnego określenia przedmiotu zamówienia. Jest to niezbędne z uwagi na to, że realizowane przez Zamawiającego badania są kontynuacją badań naukowych prowadzonych w jednostkach Zamawiającego. W celu zachowania ciągłości i jednorodności badań oraz zapewnienia miarodajnych wyników, Zamawiający zobowiązany jest do zapewnienia dostaw odczynników, na których badania te zostały rozpoczęte. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.
4. Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 6 Pzp, dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, tj. ofert na odczynniki o parametrach i właściwościach nie gorszych niż wyspecyfikowane przez Zamawiającego w Arkuszu asortymentowo-cenowym Załącznik nr 2 do SWZ.
Miejsce dostawy: Magazyn Działu Zakupów UMW przy Wybrzeżu Pasteura 1, 50-367 Wrocław, lub inny adres na terenie Polski wskazany każdorazowo na zamówieniu.

3.9.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-21

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BIO - TECHNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223071531

4.3.3.) Ulica: TOWAROWA, nr 28

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 00-839

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 210410,55 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00338457/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-21

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W celu kontynuacji badań prowadzonych przez Jednostki Zamawiającego, Strony zwiększają łączną wartość brutto przedmiotu umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Cena przedmiotu umowy przed zmianą wynosiła 210 410,55 PLN brutto, po zmianie wynosi brutto: 231 451,59 PLN brutto (słownie: dwieście
trzydzieści jeden tysięcy czterysta pięćdziesiąt jeden złotych i 59/100)

5.4.6.) Wartość zmiany: 21041,04

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 231451,59 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy