Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417388
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417388/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-02 09:13
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aaf60e3a-7c1e-48c4-81dd-0b1863ffb5e8
- Identyfikator
- 5251007278
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417388 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001021100
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Felińskiego 2b
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-513
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.warszawa@mf.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aaf60e3a-7c1e-48c4-81dd-0b1863ffb5e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417388
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00064023/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Dostawa energii cieplnej na potrzeby jednostek podległych IAS - US Białobrzegi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373720
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej do budynku US w Białobrzegach przy ul. Reymonta 46 na potrzeby jego funkcjonowania. Zakład usługowy KRISTA Stanisław Dąbrowski jest jedynym dostawcą ciepła na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi, który wytwarza ciepło w kotłowni przy ul. Polnej w Białobrzegach. Odbiorcy końcowi nie mają możliwości wyboru innego operatora sieci, budynek jest już fizycznie podłączony do sieci, brak jest technicznej możliwości przełączenia przyłącza do innego operatora (nie istnieje alternatywna sieć). Podłączenie do innego źródła wymagałoby: budowy nowej sieci, ingerencji w infrastrukturę miejską. Dostawa ciepła systemowego jest usługą ciągłą, regulowaną taryfowo, a jej realizacja wymaga korzystania z infrastruktury należącej do jedynego operatora. W związku z powyższym spełnione są przesłanki przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki, podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/22/2026/D/WR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 138418,08 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej do budynku Urzędu Skarbowego w Białobrzegach przy ul. Reymonta 46 na potrzeby jego funkcjonowania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zakres i warunki jego realizacji został określone w:
1. Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 2 do Zaproszenia,
2. Projektowanych postanowieniach umowy – wzór umowy (zwany dalej wzorem umowy), stanowiącym Załącznik nr 1 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09320000-8 - Para, gorąca woda i podobne produkty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy „KRISTA” Stanisław Dąbrowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7980002542
7.3.3) Ulica: Poświętna 11
7.3.4) Miejscowość: Białobrzegi
7.3.5) Kod pocztowy: 26-800
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123209,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa obowiązuje od dnia zawarcia, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.01.2027 r., zostaje zawarta na czas nieokreślony.Wartość umowy 123 209,84 zł brutto, została obliczona dla okresu 48 miesięcy.
Roczna prognoza przedmiotu umowy została ustalona na wartość: 30 802,46 zł brutto.
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |